logo
Sobota, 20 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Agnieszki, Amalii, Teodora, Bereniki, Marcela – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Arka Noego gra dla Wyszyńskiego w Zuzeli!
 


Kolejne urodziny Prymasa Tysiąclecia upłyną przy radosnym śpiewie Arki Noego, która zagra w Zuzeli w niedzielę 2 sierpnia, w przeddzień 114. urodzin kard. Stefana Wyszyńskiego. Nie zabraknie modlitwy o rychłą beatyfikację Sługi Bożego.
 
Proboszcz zuzelskiej parafii ks. kan. Jerzy Krysztopa jak co roku ochoczo zaprasza na uroczystości prymasowskie. - Tym razem będzie to Festyn rodzinny z Rodziną Państwa Wyszyńskich z czasów zuzelskich wraz z Arką Noego – „ARKA NOEGO gra dla Wyszyńskiego” – zachęca.
 
W niedzielę 2 sierpnia o godz. 11.00 uroczystej Mszy św. z okazji rocznicy urodzin Prymasa Tysiąclecia będzie przewodniczył biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Szczególną intencją tej Eucharystii będzie modlitwa o rychłą beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, a także za wszystkich posługujących  w procesie beatyfikacyjnym: pracowników Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych i  Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. – Będziemy się modlić za wszystkich przybyłych gości, pielgrzymów i parafian zuzelskich – dodaje ks. Krysztopa.
 
Proboszcz z Zuzeli zachęca do odwiedzenia Muzeum Lat Dziecięcych Prymasa Tysiąclecia. Z tego miejsca właśnie przed Mszą św., o godz. 10.30, wyruszy procesja ze znakami Światowych Dni Młodzieży do ołtarza polowego. – Zapraszamy w ten sposób św. Jana Pawła II, inicjatora ŚDM i Wielkiego  Przyjaciela Prymasa Tysiąclecia –  wyjaśnia duchowny.
 
Półtoragodzinny koncert Arki Noego zaplanowany jest po Mszy Świętej.
 
Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, przyszedł na świat 3 sierpnia 1901 r. w Zuzeli, na pograniczu Mazowsza i Podlasia (w powiecie Ostrów Mazowiecka), na terenie obecnej diecezji łomżyńskiej. W latach 1948-1981 pełnił posługę prymasowską, był jednocześnie arcybiskupem metropolitą w Gnieźnie i w Warszawie, pełnił funkcję przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, miał również uprawnienia legata papieskiego.