logo
Piątek, 22 czerwca 2018 r.
imieniny:
Pauliny, Sabiny, Tomasza, Jana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Biblia w przekładzie świadków Jehowy
materiał własny
 


Biblia w przekładzie świadków Jehowy

Słuchając audycji o świadkach Jehowy, zrozumiałam, że katolicy nie powinni czytać Biblii w wydaniu jehowickim.

Słusznie, wszyscy chrześcijanie - katolicy, prawosławni i protestanci - nie powinni posługiwać się Biblia w wydaniu świadków Jehowy. Tekst Pisma Świętego, który rozpowszechniają, został tendencyjnie okaleczony. Wprowadzono zmiany, które mają podbudować głoszona przez nich błędna naukę i w delikatny sposób przekonać czytelników o jej prawdziwości. M.in. biblijny tytuł "Pan", odnoszący się do Chrystusa, zastąpiono imieniem "Jehowa". W jehowickim przekładzie Biblii dopuszczono się jednego z najbardziej drastycznych w historii chrześcijaństwa fałszerstw tekstu Pisma Świętego.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Wydaje mi się, że prymat biskupa Rzymu nie jest prymatem nad Kościołem, że jego autorytet nie jest niczym nie ograniczony i absolutny.
 
Niektórzy utrzymują, że Watykan powinien coś sprzedać ze swoich bogatych zbiorów muzealnych, a pieniądze przeznaczyć dla ubogich.
 
Magdalena Mrówczyńska
„Wenus przyniesie ci miłość, za którą tak długo tęskniłaś”, „Wpływ Saturna da się odczuć w poprawie twojej sytuacji finansowej”, „Mars w kwadraturze do drastycznie działającego Urana zwiastuje ci kłopoty rodzinne” – takie i wiele innych absurdów można wyczytać w astrologicznych kącikach prasowych pt: „Gwiazdy mówią”, „Sprawdź, co cię czeka”. Jak się okazuje, tych, którzy lekturę gazety zaczynają od strony z horoskopem nie brakuje...
 
 

ISMCH

___________________
 
 reklama