logo
Sobota, 26 maja 2018 r.
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła, Filipa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Dzień dziecka w szpitalu im. Janusza Korczaka
 


1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, Administrator Archidiecezji Łódzkiej, ksiądz biskup Marek Marczak, spotykał się z małymi pacjentami przebywającymi w szpitalu im. J. Korczaka w Łodzi.
 
Ksiądz biskup odwiedził dwa oddziały dziecięce: alergologii i pediatrii, gdzie spotkał się z dziećmi, ich rodzicami i personelem medycznym. Dzieci przygotowały dla wyjątkowego gościa laurkę oraz wyszywaną poduszkę, w kształtce serca.
 
Zapytany skąd pomysł, by biskup właśnie dziś odwiedzał szpital i spotykał się z dziećmi odpowiedział: -„ dzisiaj wszyscy, którzy kochają dzieci, chcieliby życzyć dzieciom dużo zdrowia, radości szczęścia, Bożego błogosławieństwa, i być choć przez chwilę zwłaszcza z tymi, które przeżywają jakieś trudności w swoim życiu, stąd moja wizyta w szpitalu u dzieci.” – podkreślił Administrator.
 
Ksiądz biskup odwiedzając sale chorych, rozmawiał z dziećmi, błogosławił je oraz wręczył każdemu z małych pacjentów upominek.
 
Na zakończenie wizyty, biskup Marczak spotkał się i rozmawiał z lekarzami, i studentami Uniwersytetu Medycznego, którzy w tym czasie przebywają na swoich praktykach szpitalnych.
 
 
www.archidiecezja.lodz.pl