logo
Czwartek, 23 października 2014
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Re: Ile razy Bóg może wybaczyć ten sam grzech?
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-03-24 21:26

Na pytanie tytułowe. Bóg kazał nam wybaczać nawet 77 razy, czyli tyle ile potrzeba, nieskończenie wiele, zawsze. Myślisz, że nam kazał, a sam sobie wyznacza jakąś granicę? Bóg zawsze wybaczy, jeśli ty zawsze będziesz żałować i przepraszać. Czyli - jeśli będziesz Go traktować na serio.
Na pytanie w tekście. Twoje pytanie można rozumieć dwojako. Albo, że masz pełną świadomość grzechu, w podtekście rozumiem że to grzech ciężki. Ale na pewno wiesz, że Bóg wybacza przecież także grzechy ciężkie, popełnione naprawdę świadomie i naprawdę dobrowolne i w rzeczy ważnej, więc nie widzę problemu.
A może chodzi o to, że grzesząc, masz świadomość że Bóg i tak wybaczy (w trakcie grzechu). Czy tak? Jeśli w trakcie grzechu pojawia się taka myśl, a może się to zdarzyć, szczególnie w grzechach nałogowych, których właściwie się nie chce, ale nie umiesz ich odrzucić, jeśli jeszcze w trakcie grzechu pomyślisz o tym, że Bóg przebacza i prosisz Go o to przebaczenie, i to pomaga ci przerwać grzech, albo nie załamać się, albo nie znienawidzić siebie, albo nie zrobić sobie z tej nienawiści jakiejś krzywdy itd. - to wszystko w porządku. Ale jeśli zgadzasz na grzech, PRZED którym pojawia się myśl: a co mi tam, zgrzeszę sobie, Bóg przecież i tak mi wybaczy, - to trzeba o tym poważnie porozmawiać podczas spowiedzi. Bo to byłoby już lekceważenie Boga, nazywa się to: grzeszyć zuchwale w nadziei na miłosierdzie Boże. To może być dodatkowy ciężki grzech.
Wybierz sobie odpowiedź w zależności od problemu.

Czy będziesz kiedyś dobra chrześcijanką? Nie wiem. Ale nie myśl co będzie kiedyś. Może nie być żadnego "kiedyś", dlatego trzeba myśleć o "teraz". Zrób tyle ile dziś potrafisz. Wystarczy tyle ile dziś potrafisz. Zobaczysz wtedy, że jutro potrafisz już więcej. Naprawdę.

 Tematy Autor  Data
 Ile razy Bóg może wybaczyć ten sam grzech? nowy Małgosia 
  Re: Ile razy Bóg może wybaczyć ten sam grzech? nowy ...a taka tam :-) 
  Re: Ile razy Bóg może wybaczyć ten sam grzech? nowy Bogna 
  Re: Ile razy Bóg może wybaczyć ten sam grzech? nowy Bogumiła 
  Re: Ile razy Bóg może wybaczyć ten sam grzech? nowy andy pandy 
  Re: Ile razy Bóg może wybaczyć ten sam grzech? nowy Michał 
  Re: Ile razy Bóg może wybaczyć ten sam grzech? nowy suzi 
  Re: Ile razy Bóg może wybaczyć ten sam grzech? nowy I. 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat: