logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Ile razy Bóg może wybaczyć ten sam grzech?
Autor: Małgosia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-03-24 19:30

Czy również jeśli grzesząc ma się tego pełną świadomość?
Nie wiem czy kiedyś będę miała tyle siły i odwagi żeby być dobrą chrześcijanką :(

 Re: Ile razy Bóg może wybaczyć ten sam grzech?
Autor: ...a taka tam :-) (82.160.108.---)
Data:   2007-03-24 20:04

Nie nędza pomniejsza człowieka, ale brak ufności.
Miłosierdzie jest ponad grzechem, jakkolwiek by się nie nazywał - wierz tylko :)

 Re: Ile razy Bóg może wybaczyć ten sam grzech?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2007-03-24 20:09

Bez pełnej świadomosci nie da sie zgrzeszyć - to tak na marginesie.
Jeśli dokonując rachunku sumienia => szczerze żałujesz swego grzechu => uczciwie wzbudzasz w sobie mocne postanowienie poprawy => wyznasz ten grzech podczas spowiedzi => i potem wypełnisz zadana pokutę, zadośćczyniąc Bogu i sobie, to bądź spokojna - Pan Bóg Ci z pewnością wybaczy.
Nie odbieraj sama sobie nadziei na to, że kiedyś uda Ci się być dobrą chrześcijanka, tylko pracuj nad sobą. :)))

 Re: Ile razy Bóg może wybaczyć ten sam grzech?
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-03-24 21:26

Na pytanie tytułowe. Bóg kazał nam wybaczać nawet 77 razy, czyli tyle ile potrzeba, nieskończenie wiele, zawsze. Myślisz, że nam kazał, a sam sobie wyznacza jakąś granicę? Bóg zawsze wybaczy, jeśli ty zawsze będziesz żałować i przepraszać. Czyli - jeśli będziesz Go traktować na serio.
Na pytanie w tekście. Twoje pytanie można rozumieć dwojako. Albo, że masz pełną świadomość grzechu, w podtekście rozumiem że to grzech ciężki. Ale na pewno wiesz, że Bóg wybacza przecież także grzechy ciężkie, popełnione naprawdę świadomie i naprawdę dobrowolne i w rzeczy ważnej, więc nie widzę problemu.
A może chodzi o to, że grzesząc, masz świadomość że Bóg i tak wybaczy (w trakcie grzechu). Czy tak? Jeśli w trakcie grzechu pojawia się taka myśl, a może się to zdarzyć, szczególnie w grzechach nałogowych, których właściwie się nie chce, ale nie umiesz ich odrzucić, jeśli jeszcze w trakcie grzechu pomyślisz o tym, że Bóg przebacza i prosisz Go o to przebaczenie, i to pomaga ci przerwać grzech, albo nie załamać się, albo nie znienawidzić siebie, albo nie zrobić sobie z tej nienawiści jakiejś krzywdy itd. - to wszystko w porządku. Ale jeśli zgadzasz na grzech, PRZED którym pojawia się myśl: a co mi tam, zgrzeszę sobie, Bóg przecież i tak mi wybaczy, - to trzeba o tym poważnie porozmawiać podczas spowiedzi. Bo to byłoby już lekceważenie Boga, nazywa się to: grzeszyć zuchwale w nadziei na miłosierdzie Boże. To może być dodatkowy ciężki grzech.
Wybierz sobie odpowiedź w zależności od problemu.

Czy będziesz kiedyś dobra chrześcijanką? Nie wiem. Ale nie myśl co będzie kiedyś. Może nie być żadnego "kiedyś", dlatego trzeba myśleć o "teraz". Zrób tyle ile dziś potrafisz. Wystarczy tyle ile dziś potrafisz. Zobaczysz wtedy, że jutro potrafisz już więcej. Naprawdę.

 Re: Ile razy Bóg może wybaczyć ten sam grzech?
Autor: andy pandy (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-03-24 22:12

Mt 18(21,22)
Wtedy Piotr zbliżył się do Niego i zapytał: "Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy?"
Jezus mu odrzekł: "Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy.

Skoro Syn każe nam wybaczać tyle razy naszemu bliźniemu , to jak myślisz , ile razy wybacza nam Jego Ojciec ?
Warunki udanej spowiedzi chyba znasz ? Jak nie, to patrz Bogna.

 Re: Ile razy Bóg może wybaczyć ten sam grzech?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-03-24 22:46

Tyle razy ile razy zgrzeszysz. Zawsze. Jezus nie umarł za niektóre Twoje grzechy. On umarł za WSZYSTKIE Twoje grzechy. Także te, które popełnisz do końca swojego życia. Dopóki w to nie uwierzysz, nie nawrócisz się.

 Re: Ile razy Bóg może wybaczyć ten sam grzech?
Autor: suzi (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-03-24 23:08

Dziwne pytanie. Czy wtedy kiedy robimy to w pełni swiadomie - otoz przede wszystkim wtedy. O ile wiadomo grzech cięzki jest to grzech popełniony zupelnie świadomie i dobrowolnie, po takim grzechu trzeba sie wyspowiadać. A Twoje watpliwości wynikają ze złego poznania prawdy, rzeczywistości jeżeli chodzi o sakrament pokuty, grzech i Boże miłosierdzie. Twoje wątpliwości sa rezultatem watpienia w Boże miłosierdzie. Bóg pragnie Cie w sakramencie pokuty oczyścić, przytulic do siebie i ucałować, pragnie Cie przyjąc spowrotem, jak syna marnotrawnego. Wystarczy, ze Go o to poprosisz. Acha i nie spowiadaj się z jednaego i tego samego grzechu kilka razy, alboi nie powtarzaj ciągle spowiedzi żeby jeszcze cos dodać bo to sa kpiny z Pana Boga. Wiem o czym mówię sama tego doświadczłam, zreszta każdy przypadek jest inny. Domyslam się, że pewnie chodzi o grzech nieczystości hmm...??? Ale tak naprawde Twoim głownym problemem może jest pierwsze przykazanie. Jeżeli Ci brakuje bliskości to przytul się do Jezusa. W nim szukaj pełnej mił0ści i akceptacji. Idz do spowiedzi i zacznij od nowa. Zaufaj sobie i Bogu, a będzie wszystko dobrze.
pozdrawiam :)
Boże miłosierdzie jest niezgłębione, szczęsliwa dusza ktora ufa dobroci Boga.

 Re: Ile razy Bóg może wybaczyć ten sam grzech?
Autor: I. (---.4.15.vie.surfer.at)
Data:   2007-03-25 20:17

Do bycia Chrześcijaninem nie potrzeba własnej siły albo własnej odwagi. To Pan daje siłę i odwagę, bez żadnych naszych zasług. Tylko go o to proś.
"Chocby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; chocby były czerwone jak purpura, staną się jak biała wełna" Iz 1,18
Szczęśc Boże

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: