logo
Wtorek, 19 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada?
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2007-05-03 03:14

Droga Kasiu,
Fr. dr. Thomas Green za sw. Ignacym, Teresa Janem od Krzyza mowi, ze nigdy nie mozna byc pewien czy rzeczywiscie cos jest od Boga. Twierdzi wrecz, ze jesli ktos uparcie twierdzi, ze jest od Boga ty mozesz sadziec, ze nie jest. Oczywiscie sa/byly rewelacje jak nawrocenie Szawla (Dz. Ap 9 1 –9), Powolanie Mateusza (Mt 9), nawet Andrzeja, Szymona, Jana i Jakuba, czy objawienia prywatne

Osoba rozeznajaca natchnienia/Wole Boza powinna spelniac trzy warunki:
1. Chciec pelnic Wole Boza,
2. Byc otwarta na Wole Boza,
3. Znac glos Boga, jak Bog mowi.
Trudnosci sprawiaja 2 i 3.
Ad 2 Otoz czesto chcemy spelniac Wole Boza ale nie jestesmy na Nia wystarczajaco otwarci. Tj. zla klejnosc, wybor robimy sami a potem odpowiednio staramy sie dopasowac Wole Boza. Biada Ci Boze jesli Twoja Wola nie jest zgodna z maja wola. I tutaj klania sie pokora, zaufanie, wiara, cierpliwosc, posluszenstwo itp.
Ad 3 To jest szkola zycia. Aby poznac glos Boga nalezy byc czlowiekiem glebokiej modlitwy. On mowi w modlitiwie przez uczucia/poruszenia duszy, przez Pismo sw, przez bliskich i w sytuacjach naszego zycia. Wszystko nalezy krytycznie badac, czy sa od Niego. Bo ojciec klamstwa moze sie podszyc jak za aniola swiatlosci. NAJLATWIEJ JEST TO ZAUWAZYC/UCZYC SIE PATRZAC WSTECZ. Poznajac po owocach. Owocem Ducha Swietego jest przede wszystkim spokoj. Otoz Edyta Stein powiedziala, ze patrzac wstecz w najblizszym szczegole zycia widzi palec Bozy."

Osoba ta powinna miec trzy atrybuty serca:
1. pokore, 2
2. umilowanie i
3. odwage.
Wszystko co wydaje sie nam, ze jest od Boga powinnismy przyjac z pokora, z miloscia dla drugich, ale tez odwaznie dzialac. Wazne jest aby te poruszenia duszy jak to nazywa Sw. Ignacy potwierdzic najpier na modlitwie proscic Boga o to, o potem w czynie, bedac w pelni otwarty na Jego, a nie nasza wole. Dla mnie przykladem jest wizyta NMP. u Sw. Elzbiety po zwiastowaniu. Tutaj On moze nasz zaskoczyc, bo my mamy swoje oczekiwania i czesto nasze drogi nie sa Jego Drogami.

“Wczoraj na Neokatechumenacie, pomimo, ze wprowadzalem Ew. Sw. dopiero uslyszalem, co wczesniej m. in. chcialem powiedziec. Po 15-tej wszedlem do St Finbar’s, Fr Leo gral na organach i powiedzial, przyszedles porozmwaiac z Panem, co? On dzis jest gluchy, jest bardzo zajety. Odpowiedzialem szczegolnie w St Finbar’s. Gdy juz mialem isc usiadl jednak obok w fotelu i modlil sie z brewiarza, wiec zostalem, myslac: Mt 18, ‘20 "Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich." Gdy wychodzil mialem mu powiedziec: 21 ABY WSZYSCY STANOWILI JEDNO, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie,…”
pisalem wczoraj w watku: “Czy zycie ma sens?”
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=163971&t=163692

Dzis u nas i chyba wszedzie poza Polska, jest sw. Jana i Jakuba meczennika, Ew. sw. byla J14, ‘4 Znacie drogę, dokąd Ja idę». 5 Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?» 6 Odpowiedział mu Jezus: «JA JESTEM DROGĄ I PRAWDĄ, I ŻYCIEM*. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. 7 Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście». 8 Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy». 9 Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?" 10 CZY NIE WIERZYSZ, ŻE JA JESTEM W OJCU, A OJCIEC WE MNIE? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych* dzieł. 11 Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! 12 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca*. 13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. 14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.’
Na przygotowaniu Neokatechumenlnym w poniedzialek czytalismy ja i zastanawialismy sie, ktora wybrac, ale wybralismy J 17, 17.
Wieczorem zajrzalem do St. Finbar's, drzwi pierwsze, ktore dotknalem tym razem pod wieza znow sie otworzyly.
Jurek

 Tematy Autor  Data
 W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy kasia 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Noemi 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy 38 na karku 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Weronika 1 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy poszukujaca 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: