logo
Czwartek, 26 kwietnia 2018
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Życzenia dla Kapłanów.
Autor: ktosik1 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-12 21:58

Błagam o pomoc!! Mam kilku znajomych księży i chciałabym wysłać im kartkę "z okazji" Wielkiego CZwartku, może macie jakieś pomysły...Proszę o pomoc!

-----------

Np. tutaj:
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=99291&t=99262
moderator

 Re: Życzenia dla Kapłanów.
Autor: jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2006-04-13 01:07

Umilowani Chrystusie Panu i Drodzy Kaplanie,
Dzis w swieto ustanowienia Eucharystii i Kaplanstwa przez Pana Jezusa naszego Najwyzszego Kaplana, pozwole sobie zlozyc Wam,
Drodzy Nasladowcy Jego,
Wszelkiego Blogoslwienstwa Bozego,
Swiatla Ducha Swietego,
Opieki Matki Bozej i
wytrwalosci w zmudnej, mozolnej, czesto zniechecajacej, krytykowanej i nigdy nie zaplaconej na tym swiecie pracy poslugiwania nam w dzien i w noc, moze tylko dlatego, ze uslyszeliscie i zrozumieliscie co to znaczy gdy On powiedzial do Was, Pojdz za mna, albo jak J 2,35:
Nazajutrz Jan znowu stał w tym miejscu wraz z dwoma swoimi uczniami 36 i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: «Oto Baranek Boży». 37 Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem. 38 Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: «Czego szukacie?» Oni powiedzieli do Niego: «Rabbi! - to znaczy: Nauczycielu - gdzie mieszkasz?» 39 Odpowiedział im: «Chodźcie, a zobaczycie». Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej*. 40 Jednym* z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. 41 Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: «Znaleźliśmy Mesjasza» - to znaczy: Chrystusa. 42 I przyprowadził go do Jezusa. A Jezus wejrzawszy na niego rzekł: «Ty jesteś Szymon, syn Jana, ty będziesz nazywał się Kefas»* - to znaczy: Piotr.
Jurek

 Re: Życzenia dla Kapłanów.
Autor: Monika75 (---.pxs.pl)
Data:   2006-04-13 06:48

Myslę, że nawet troszke nieudolne, ale pisane od serca zyczenia będą lepsze niż przepisana formułka czy wierszyk.

 Re: Życzenia dla Kapłanów.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-13 07:14

Najlepszy tekst byłby napisany przez Ciebie. Jak do mnie ktos pisze wg jakiegos szablonu, to jego tekst mnie nie cieszy tak, jak byłby napisany od siebie, tak jak on to widzi i czuje. Zachecam do wysiłku. Przy okazji mozna sie czegos nowego dowiedziec o Bogu, o wierz, o sobie i innych. Ja jak pisze zyczenia, zawsze szukam natchnienia do nich w Biblii.
Powodzenia w tworzeniu.

 Re: Życzenia dla Kapłanów.
Autor: eReM (---.interpc.pl)
Data:   2006-04-13 09:23

A ja tu, w tym wątku chciałabym przekazac najlepsze życzenia gospodarzom - Ojcom Salwatorianom w dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa :)
Niech Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus zawsze Wam błogosławi w Waszej apostolskiej działalności, niech będzie Źródłem Waszej radości i spełnienia.
Szczęśc Boże :) R.M.

 Re: Życzenia dla Kapłanów.
Autor: Siostra Augustianka (---.w86-214.abo.wanadoo.fr)
Data:   2006-04-13 12:48

"...przed kapłaństwem klękam"
Życzymy każdemu kapłanowi by całe Jego życie było napełnione światłością, miłością, niech Boski Zbawiciel prowadzi po pięknej lecz niełatwej drodze powołania dla ludu Pana.
Zapewniamy o codziennej modlitwie za każdego z WAS.

 Re: Życzenia dla Kapłanów.
Autor: Ricardo (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-14 14:58

...aby zawsze na pierwszym miejscu byli ekspertami, fachowcami od spraw życia duchowego. Aby umiejętnie poruszali się i znali świat realny a niewidzialny życia wewnętrznego, nadprzyrodzonego. Aby byli mistrzami poruszania się w rzeczywistości duchowej...a potem reszta w/w życzeń. Do tego są powołani i noszą nie swój, wpisany w siebie Sakramenta Kapłaństwa. Pozdrawiam Wszystkich Księzy a za Sakrament Kapłaństwa w nich złożony, niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
Ricardo

ps. Ojcom Salwatorianom Szczególnej Opatrzności Bożej i wytrwałości na dobre i trudne posty.

 Re: Życzenia dla Kapłanów.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-14 19:38

ABY BYLI KAPŁANAMI WEDŁUG SERCA BOZEGO . Amen.

 Re: Życzenia dla Kapłanów.
Autor: Damian (---.134.219.81.static.kielce.msk.pl)
Data:   2007-06-01 15:10

Czcigodny Jubilacie – Księże Proboszczu!
25 lat temu odpowiedziałeś Bogu „tak”
na Jego słowa: „Pójdź za mną”. Razem
z Tobą dziękujemy Panu za te lata pełne
radości, trudu, doświadczeń i zmagań.

Życzymy, aby dobry Pan Bóg z nieba,
z Panną Świętą, Matką Bożą,
dał Ci wszystko, co potrzeba,
nade wszystko zdrowie.

Niechaj wszelkie dary Ducha
dziś na Tobie spoczywają,
byś posługą swą na ziemi
sięgnął szczęścia w blaskach nieba.

I żyj sto lat, albo dłużej
swoim słowem serca zmieniaj.
Niech Ci będzie Bóg miłością,
a Maryja Wspomożeniem.

Szczęść Boże!

 Re: Życzenia dla Kapłanów.
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-03-16 11:25

Drodzy kapłani Bóg obdarzł nas wielką łaską stawiając Was na naszej drodze. Dziękujemy że jesteście z nami i dla nas. Życzymy Wam łask Bożych, wytrwania na drodze, którą wybraliście, entuzjazmu i siły potrzebnej do głoszenia Radosnej Nowiny. A szczególnie opieki Matki Bożej. Szcześć Boże.

 Re: Życzenia dla Kapłanów.
Autor: Kasper (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-09-12 23:59

"Czcigodny księże Proboszczu, dostojny księże Wikariuszu,
'Kapłan jest człowiekiem żyjącym samotnie po to, aby inni nie byli samotni' - Tak zdefiniował posługę kapłana Sługa Boży Jan Paweł II.

"Wielki Czwartek to święto kapłanów. Dziś wieczorem przeżywaliśmy pamiątkę ustanowienia eucharystycznej ofiary zgodnie z rytmem wydarzeń paschalnych, tak jak zostały one zapisane w Ewangeliach. To spotkanie jest szczególnym dziękczynieniem, składanym Bogu przez nas wszystkich, którzy na mocy daru, będącego jednocześnie tajemnicą, mamy głęboki udział w Chrystusowym kapłaństwie. Każdy z nas wypowiada to słowami psalmu: "Misericordias Domini in aeternum cantabo", co znaczy "Na wieki będę opiewał łaski Pana".

"Księże X, księże X,
W tym dniu tak ważnym dla nas wszystkich nie można nie wspomnieć słów świętego Tomasza z Akwinu: "Chrystus jest źródłem całego kapłaństwa". Chrystus jest początkiem absolutnym, początkiem bez początku. Bo jak pisze święty Jan: "Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało".

"Drodzy kapłani,
To Wy usłyszeliście słowa Chrystusa: "Pójdź za Mną", a Bóg stawiając Was na naszej drodze życia obdarzył nas wielką łaską. Dziękujemy, że jesteście z nami i dla nas.
Sprawujcie codziennie Mszę Świętą z radością, zapałem i z głęboką wiarą, sprawujcie ją w każdym następnym dniu z tą radością i zapałem, nawet większym niż za pierwszym razem, w dniu waszych prymicji. Wtedy, gdy będzie się Wam wydawało, że jesteście osamotnieni, że nikt Was nie rozumie, On, Wasz przyjaciel Jezus Chrystus, który Was wybrał, powołał i ustanowił swoimi kapłanami, będzie Was wspierał. A Maryja, Matka kapłanów, Niewiasta Eucharystii, niech Wam towarzyszy swoją miłością i orędownictwem. Kochajcie wasze kapłaństwo! Bądźcie mu wierni aż do końca! Umiejcie dostrzec w nim ewangeliczny skarb, za który warto dać wszystko. Proszę w imieniu całego zgromadzenia służby liturgicznej ołtarza, abyście przyjęli te życzenia jako znak pamięci o Was - kapłanach.
Szczęść Boże.

 Re: Życzenia dla Kapłanów.
Autor: Kinkima (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2010-04-22 21:12

Drodzy kapłani
Bóg obdarzył nas wielką łaską stawiając Was na naszej drodze. Dziękujemy że jesteście z nami i dla nas. Życzymy Wam łask Bożych, wytrwania na drodze, którą wybraliście, entuzjazmu i siły potrzebnej do głoszenia Radosnej Nowiny. A szczególnie opieki Matki Bożej.
Szczęść Boże.

 Re: Życzenia dla Kapłanów.
Autor: Krystyna Maria (46.170.26.---)
Data:   2011-04-20 08:07

Najlepsze Życzenia dla naszych drogich kapłanów to te poprzedzone modlitwą do Ducha Świętego. Pozdrawiam, Szczęść Boże.

 Re: Życzenia dla Kapłanów.
Autor: szymon (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2011-04-20 19:24

Życzymy wam nasi drodzy kapłani wiele zdrowia, wielu Bożych łask, wytrwania na drodze która wybraliście i siły potrzebnej do głoszenia DOBREJ NOWINY. TO DLA WAS KOCHANI.

 Re: Życzenia dla Kapłanów.
Autor: Dominik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-04-05 17:28

Z okazji tak wspaniałego święta życzymy księdzu Proboszczowi zdrowia i wielu Łask Bożych, do dalszej posługi duszpasterskiej. Bóg sam wybiera i wysyła szafarzy swoich, bądź spełnieniem pragnień Jego Serca. A Matka Chrystusa, Matka Kapłanów niech swą macierzyńską miłością broni i osłania. Szczęść Boże.

 Re: Życzenia dla Kapłanów.
Autor: aga (---.free.aero2.net.pl)
Data:   2012-06-11 22:58

proszę o pomoc. na Mszy prymicyjnej mam przeczytać życzenia dla księdza co otrzymał święcenia kapłańskie, wypadałoby kilka słów powiedzieć również do jego rodziców. zupełnie nie mam pomysłu jak powinny brzmieć takie życzenia. proszę o pomoc.

 Re: Życzenia dla Kapłanów.
Autor: :* (---.83.41.31.ip4.feromedia.eu)
Data:   2013-03-27 15:17

Biorę tylko dwie linijki z twojej wiadomości...

 Re: Życzenia dla Kapłanów.
Autor: grazyna (---.sta.asta-net.com.pl)
Data:   2014-04-14 00:05

Czcigodni Kapłani,

Z okazji Wielkiego Czwartku, pamiątki ustanowienia kapłaństwa, pragniemy Wam życzyć by droga, na którą zaprosił Was Chrystus – Najwyższy Kapłan była dla Was drogą ku świętości.
Niech stale w Was wzrasta miłość do Eucharystii. Niech w gorliwym i pełnym poświęcenia wypełnianiu pragnień Serca Bożego wspiera Was zawsze moc Ducha Świętego.
Życzymy Wam gorących serc, abyście stając przy człowieku w jego ziemskiej wędrówce podnosili to, co słabe, prostowali to, co powikłane i wzbudzali nadzieję. Niech Wasza szlachetna posługa siania ziarna Bożej Prawdy i prowadzenia ludzi do spotkania z Chrystusem w sakramentach przynosi radość. Niech przyczynia się do budowania jedności Kościoła – naszego Domu.
Matka Chrystusa, Matka Kapłanów swą macierzyńską miłością niechaj broni, osłania i czuwa nad Wami.
Szczęść Boże.

 Re: Życzenia dla Kapłanów.
Autor: Katarzyna (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2015-03-30 16:45

Kapłanów Swoich dał na Bóg,
By nas bronili z mocy złego,
Aby z ciernistych wiedli dróg,
Zbłąkane owce wprost do Niego,

Najświętsze Serce ustrzeż ich,
We wszystkich życia chwilach złych,
Niech czystym sercem służą Ci,
Przez życia swego wszystkich dni.

 Re: Życzenia dla Kapłanów.
Autor: Irena (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2017-04-13 10:45

"Kapłan to człowiek żyjący samotnie po to, aby inni nie byli samotni" św. Jan Paweł II

Drogi Kapłanie,
Usłyszałeś słowa Jezusa "Pójdź za Mną" i udałeś się w tę trudną drogę, na której nas spotykasz, aby łowić nasze dusze dla Chrystusa. Każdego dnia sprawujesz Mszę Świętą, a Twoje konsekrowane dłonie dotykają największej i najświętszej Tajemnicy Boga-Człowieka. To nasz Pan, który Ciebie wybrał, codziennie Cię wspiera, rozumie i wzmacnia, abyś nie czuł się samotny. Dziękuję za twój trud, za każdą Mszę Św. i każdą posługę, za dobro płynące od naszego Pana przez Twoje słowa i kapłańskie dłonie. Niech Jezus Chrystus i Maryja, Matka Kapłanów towarzyszą i błogosławią Księdzu przez całe życie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: