logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was.
Autor: jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2007-07-30 04:01

Droga Beato,
‘Caly czas czuje w sercu ze wszystko to nie ma sensu… Gdyby tak Jezus mogl ze mna usiasc na chwile, porozmawiac i powiedziec mi co zrobic to wiem ze z ufnoscia bym go posluchala i byla szczesliwa ZE POSTEPUJE DOBRZE.’
Zycie jest jakie jest, ale zyc trzeba. Niektorzy parafrazuja, ze Bog stworzyl czlowieka na swoje podobienstwo a czlowiek Mu sie odplacil stworzajac boga na swoje podobienstwo.

Dzis na Mszy sw. uslyszalem:
Wyj 32, ‘19 A Mojżesz zbliżył się do obozu i ujrzał cielca i tańce. Rozpalił się wówczas gniew Mojżesza i rzucił z rąk swoich tablice i potłukł je u podnóża góry. 20 A porwawszy cielca, którego uczynili, spalił go w ogniu, starł na proch, rozsypał w wodzie i kazał ją pić Izraelitom*. 21 I powiedział Mojżesz do Aarona: «Cóż ci uczynił ten lud, że sprowadziłeś na niego tak wielki grzech?» 22 Aaron odpowiedział: «Niech się mój pan nie unosi na mnie gniewem, bo wiesz sam, że ten lud jest skłonny do złego. 23 POWIEDZIELI DO MNIE: "UCZYŃ NAM BOGA, KTÓRY BY SZEDŁ PRZED NAMI, BO NIE WIEMY, CO SIĘ STAŁO Z MOJŻESZEM, z tym mężem, który nas wyprowadził z ziemi egipskiej". 24 Wtedy rzekłem do nich: "Kto ma złoto, niech je zdejmie z siebie". I złożyli mi je, i wrzuciłem je w ogień, i tak powstał cielec»…
30 Nazajutrz zaś tak powiedział Mojżesz do ludu: «Popełniliście ciężki grzech; ale teraz wstąpię do Pana, MOŻE OTRZYMAM PRZEBACZENIE WASZEGO GRZECHU» (‘30 The next day Moses said to the people, "You have committed a great sin. But now I will go up to the LORD; perhaps I can make ATONEMENT for your sin."). 31 I poszedł Mojżesz do Pana, i powiedział: «Oto niestety lud ten dopuścił się wielkiego grzechu, gdyż uczynił sobie boga ze złota. 32 Przebacz jednak im ten grzech! A jeśli nie, to wymaż mię natychmiast z Twej księgi, którą napisałeś*». 33 Pan powiedział do Mojżesza: «Tylko tego, który zgrzeszył przeciw Mnie, wymażę z mojej księgi. 34 Idź teraz i prowadź ten lud, gdzie ci rozkazałem, a mój anioł pójdzie przed tobą. A w dniu mojej kary ukarzę ich za ich grzech».’
Niedzielnym tematem bylo wstawiennictwo i modlitwa. W czwartek na katechezie Neokatechumenalnej Franacis, Anglik spytal sie o James’a. powiedzialem, ze przez ‘atonement’ - przeblaganie za grzechy, James zaczal chodzic do kosciola. Zdziwilem sie, ale zauwazylem, ze Francis chyba nie znal tego slowa.

W dzien Objawienia Panskiego pisalem w watku: Co decyduje o wartości człowieka? Co to znaczy być człowiekiem świętym?
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=145510&t=145028
“Dalej znalazlem biednego Jamesa, ‘Maurie?’ aboriginal z NZ powiedzial, ze kiedys dalem mu kurczaki. Spytalem czemu nie pojdzie do kosciola, tam moze by cos uslyszal dla siebie. Odpowiedzial, nie jest chrzescijaninem i jest sam z trojka malych dzieci, a zone wyrzucil. Mowilem mu, ze na internecie wlasnie napisalem:
J19, ‘…34 tylko jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok i natychmiast WYPŁYNĘŁA KREW I WODA*. 35 ZAŚWIADCZYŁ TO TEN, KTÓRY WIDZIAŁ, A ŚWIADECTWO JEGO JEST PRAWDZIWE. ON WIE, ŻE MÓWI PRAWDĘ, ABYŚCIE I WY WIERZYLI.” A potem wychodzac z St Finbar’s kosciola po adoracji sprawdzilem jutrzejsze (dzisiejsze) czytania:
Dzis O źródle wiary i życia
1J 1, '4 Wszystko bowiem, co z Boga zrodzone, zwycięża świat;
tym właśnie zwycięstwem,
które zwyciężyło świat, jest nasza wiara.
5 A kto zwycięża świat,
jeśli nie ten, kto wierzy,
że Jezus jest Synem Bożym?
6 * Jezus Chrystus jest tym,
KTÓRY PRZYSZEDŁ PRZEZ WODĘ I KREW, I DUCHA,
NIE TYLKO W WODZIE,
LECZ W WODZIE I WE KRWI.
DUCH DAJE ŚWIADECTWO,
BO <DUCH> JEST PRAWDĄ.
7 TRZEJ BOWIEM DAJĄ ŚWIADECTWO*:
8 DUCH, WODA I KREW, A CI TRZEJ W JEDNO SIĘ ŁĄCZĄ.
9 Jeśli przyjmujemy świadectwo ludzi - to świadectwo Boże więcej znaczy,
ponieważ jest to świadectwo Boga,
które dał o swoim Synu.
10 Kto wierzy w Syna Bożego,
ten ma w sobie świadectwo Boga,
kto nie wierzy Bogu, uczynił Go kłamcą,
bo nie uwierzył świadectwu,
jakie Bóg dał o swoim Synu.
11 A świadectwo jest takie:
że Bóg dał nam życie wieczne,
a to życie jest w Jego Synu.
12 Ten, kto ma Syna, ma życie,
a kto nie ma Syna Bożego,
nie ma też i życia.”
13 O TYM NAPISAŁEM DO WAS,
KTÓRZY WIERZYCIE W IMIĘ SYNA BOŻEGO,
ABYŚCIE WIEDZIELI,
ŻE MACIE ŻYCIE WIECZNE*.
On w ogole mnie nie sluchal, mowil, wiem i powtarzal “ATONEMENT” – na przebaczenie grzechow.
Dziwilem sie skad ten prosty czlowiek mogl to znac.

… Zwrocilem uwage na dzisiejsza aklamacje Ew. Sw.
J3, ‘16 Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.’

Pisalem:“On w ogole mnie nie sluchal, mowil, wiem i powtarzal “ATONEMENT” – na przebaczenie grzechow.
DZIWILEM SIE SKAD TEN PROSTY CZLOWIEK MOGL TO ZNAC."

Wczoraj gdy zawiozlem chleb, zapytalem go czy pamieta co 3 tyg. temu powiedzial, nie pamietal. Gdy opowiadalem mu jeszcze raz co mu wtedy mowilem powoli sobie przypomnial.
· Skad to znasz – spytalem;
· To jest/byl Bozy plan, slyszalem chyba w jakims kosciele, gdzie czasem chodze;
· Czemu nie chodzisz czesciej do kosciola?
· Tam ludzie tylko rozmawiaja.
· Widzisz, Bog przez ciebie mowil;
· Nie, to przez ciebie mowil do mnie.
· Niech cie Bog blogoslawi,
· Ciebie tez i Jezus Chrystus…’

Kiedys zdziwilem sie gdy James wychodzac po I-szej Mszy sw. powiedzial: co za piekna ceremonia.
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=163087&t=158786

Francis i Trish mowili, jaki on byl uduchowiony na katechezie o Abrahamie, obiecalem im go przyprowadzic dzis.
W niedziele James borac jedzenie pod kosciolem obiecal, ze przyjdzie.


Fr Sagay w homilii powiedzial, nauczcie swoje dzieci sie modlic, moze tylko ‘Ojcze nasz’, moze powiescie im plakat ze slowami w pokoju, nie zmuszajacie ich jednak za duzo np do rozanca, aby nie zrazic.

Dzis Pan Jezus mowi: Mt 13, ‘Przypowieść o ziarnku gorczycy i o zaczynie*
31 Inną przypowieść im przedłożył: «Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. 32 Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, jest większe od innych jarzyn* i staje się drzewem, tak że ptaki przylatują z powietrza i gnieżdżą się na jego gałęziach».
33 Powiedział im inną przypowieść: «Królestwo niebieskie podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż się wszystko zakwasiło».
34 To wszystko mówił Jezus tłumom w przypowieściach, a bez przypowieści nic im nie mówił. 35 Tak miało się spełnić słowo Proroka:
Otworzę usta w przypowieściach,
wypowiem rzeczy ukryte od założenia świata*. ‘

W sobote wieczorem pojechalem z chlebem do Kathryn (Kaski). Byla jej matka Francis, Kathryn zapraszala mnie do domu. Nie chcialem wejsc, bo chcialem w kosciele pomodlic sie przed Msza i byly na rauszu, ale powiedziala, zebym im jak kiedys przeczytal Ewangelie. Byla tez Elizabeth pijana Polka,
Poszukala biblie, otworzylem wlasnie na:
Lk 8, ‘Śladem Jezusa
1 Następnie wędrował przez miasta i wsie, nauczając i głosząc Ewangelię o królestwie Bożym. A było z Nim Dwunastu 2 oraz kilka kobiet, które uwolnił od złych duchów i od słabości: Maria, zwana Magdaleną, którą opuściło siedem złych duchów; 3 Joanna, żona Chuzy, zarządcy u Heroda; Zuzanna i wiele innych, które im usługiwały ze swego mienia’
Ale wrocilem i przeczytalem im: Nawrócona grzesznica*
36 Jeden z faryzeuszów zaprosił Go do siebie na posiłek. Wszedł więc do domu faryzeusza i zajął miejsce za stołem. 37 A oto kobieta, która prowadziła w mieście życie grzeszne*, dowiedziawszy się, że jest gościem w domu faryzeusza, przyniosła flakonik alabastrowy olejku, 38 i stanąwszy z tyłu u nóg Jego, płacząc, zaczęła łzami oblewać Jego nogi i włosami swej głowy je wycierać. Potem całowała Jego stopy i namaszczała je olejkiem.
39 Widząc to faryzeusz, który Go zaprosił, mówił sam do siebie: «Gdyby On był prorokiem, wiedziałby, co za jedna i jaka jest ta kobieta, która się Go dotyka, że jest grzesznicą». 40 Na to Jezus rzekł do niego: «Szymonie, mam ci coś powiedzieć». On rzekł: «Powiedz, Nauczycielu!» 41 «Pewien wierzyciel miał dwóch dłużników. Jeden winien mu był pięćset denarów, a drugi pięćdziesiąt. 42 Gdy nie mieli z czego oddać, darował obydwom. Który więc z nich będzie go bardziej miłował?» 43 Szymon odpowiedział: «Sądzę, że ten, któremu więcej darował». On mu rzekł: «Słusznie osądziłeś».
44 Potem zwrócił się do kobiety i rzekł Szymonowi: «Widzisz tę kobietę? Wszedłem do twego domu, a nie podałeś Mi wody do nóg; ona zaś łzami oblała Mi stopy i swymi włosami je otarła. 45 Nie dałeś Mi pocałunku; a ona, odkąd wszedłem, nie przestaje całować nóg moich. 46 Głowy nie namaściłeś Mi oliwą; ona zaś olejkiem namaściła moje nogi. 47 Dlatego powiadam ci: Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ* bardzo umiłowała. A ten, komu mało się odpuszcza, mało miłuje». 48 Do niej zaś rzekł: «Twoje grzechy są odpuszczone». 49 Na to współbiesiadnicy zaczęli mówić sami do siebie: «Któż On jest, że nawet grzechy odpuszcza?» 50 On zaś rzekł do kobiety: «Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju!»’

Kathryn uciszala troje dzieci, grozac im, ze zrobi z nich katolikow, tak jak sama jest. Francis powiedziala, zebym pomogl jej. Zaprosilem na katechezy obiecaly, ze przyjda. Dziekowalem Bogu, ze wszedlem.

Poprosilem kleryka, aby rano wystawil chleb z holu przed kosciol. Gdy przyjechalem ludzie juz wychodzili, ale chleba nie bylo.
Poniewaz konwiwencja sie nie zaczynala wrocilem do kosciola na kolejna Msze sw. W poludnie przez okno zauwazylem Marnie kiedys (o niej pisalem), ktora szla do swojej przyjaciolki na ulicy gdzie wlasnie bylismy. Wyszedlem aby ja zapoznac z nasza wspolnota, ale nie skorzysatla. Zdziwionej Micheli powiedzialem, ze to moja jest ‘girl friend” z kosciola. Wyszedlem wczesniej i do biblioteki prowadzilem rower, bo kolo przebil mi kolec z rozy, jak wracalem ze Mszy sw. Wieczorem juz nie mialem sily, aby sie wrocic do zony po reszte chleba i jedzenia, pojechalem do St Finbar’s. Fr Lou przygotowywal na dziejsza Msze sw. wiec mnie zamknal wychodzac.
Modlilem sie, aby Bog cos potwierdzil.
Jak to sie u nas mowi “I am happy in my misery”.
Jurek

 Tematy Autor  Data
 Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy beata 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy Kasia 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy Inka 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy ww 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy Joanna 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy jurek 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy Jurek 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy Jurek 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy marta-maria 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy 38 na karku 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy oaza 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy ona 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy Dziadek_Muminka 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy Wiesia 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy Michał 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy Jurek 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy Jurek 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy Jurek 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy Michał 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy jurek 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy Jolanta 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy Weronika 1 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy Joanna 
  Re: Byc moze Bóg przemowi do mnie przez Was. nowy molier 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: