logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak zdobyc sie na spowiedz generalna?
Autor: Ewa (89.174.61.---)
Data:   2007-09-03 19:53

Chcialabym odbyc spowiedz generalna, ale jakos nie umiem do konca zrealizowac tego mojego pragnienia calkowitego pojednania z Bogiem, bo sie boje. Ten moj strach nie dotyczy moich grzechow, ale tego ze do spowiedzi przewaznie sa dlugie kolejki, a pewnie zajmie mi to troche czasu i nie lubie jak ludzie za mna dlugo czekaja. Musialabym wyjechac gdzies za miasto, zeby znalesc jakis zakon, a z tym tez sa problemy. Albo poczekac do pazdziernika, az wyjade na studia. Boje sie takze ze nie powiem wszytskich grzechow, bo ciezko spamietac wszystkie wybryki zycia (myslalam juz nawet zeby przygotowac sobie sciage, ale troche mi glupio jest). Ciezko mi przezwyciezyc strach, ale tez ciezko zyc bez Eucharystii. Bardzo prosze o zmotywowanie mnie do podjecia tego koniecznego dla wlasnego uswiecenia wysilku. Za wszelkie odpowiedzi dziekuje.

 Re: Jak zdobyc sie na spowiedz generalna?
Autor: Iza (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2007-09-03 22:05

Witaj,
ja to zrobilam i tak bardzo sie ciesze.
Wszystkie wysilki oplacily sie stokrotnie (umowienie sie telefoniczne z ksiedzem na konkretny dzien i godzine, wyjazd do innej dzielnicy miasta, dluuuugie przygotowania, spisanie wszystkiego aby nie zapomniec (to nie wstyd, wstyd w tym wypadku jest oznaka pychy, ze chce wygladac na kogos lepszego niz jestem. I przed kim? przed Bogiem? :-)))
Jesli masz to pragnienie, to nie zniechecaj sie, wytrwaj w tym postanowieniu wbrew przeszkodom, ale tez nie musisz sie szalenie spieszyc. Spokojnie. Daj sobie nawet i dwa miesiace czasu, aby sie porzadnie przygotowac. Moja rada, aby zal za grzechy byl doskonaly: pros dusze w czysccu cierpiace o wymodlenie zalu za grzechy. One tam nic innego nie robia, tylko zaluja za swoje grzechy. Mi to ogromnie pomoglo. Jeszcze nigdy tak nie zalowalam (az plakalam) jak wtedy. No i postanowienie poprawy jest wtedy o wiele mocniejsze i trwale
Zycze powodzenia i wytrwalosci. Oby Cie ta spowiedz przyciagnela do Boga tak, jak zerwany sznurek - po ponownym zwiazaniu staje sie krotszy.

 Re: Jak zdobyc sie na spowiedz generalna?
Autor: Agnieszka19 (---.c160.msk.pl)
Data:   2007-09-03 22:05

Co do motywacji to pomyśl sobie jaka będziesz szczęśliwa, gdy uzyskasz od Pana Boga przebaczenie swoich grzechów, a pomyśl jak czujesz się teraz i wybierz to co lepsze.
Natomiast jeśli chodzi o długie kolejki to Spowiedź św. generalna nie powinna się odbywać w ten sposób. Bo wiadomo, w czasie Mszy św. lub w I piątek są kolejki. Najlepiej byłoby gdybyś umówiłam się z
księdzem poza konfesjonałem. Na pewno jest wielu w Twojej okolicy i nie będzie problemu ze znalezieniem odpowiedniego. Wystarczą tylko dobre chęci.
Pomódl się do Ducha Swiętego o pomoc w znalezieniu odpowiedniego kapłana, a później gdy już to zrobisz o światło dla siebie i dla niego
Powodzenia w szukaniu :)
PS. Nie odkładaj tego na później, przecież "nie znamy dnia, ani godziny".
Zapytałem Jezusa:
"JAK MOCNO MNIE KOCHASZ?"
a Jezus odpowiedział:
"O TAK!"
i rozłożył swoje ręce i umarł...
Umarł na krzyżu dla naszego zbawienia. Teraz czeka na nas w konfesjonale, każdego dnia o każdej godzinie, nie odrzucajmy Go.

 Re: Jak zdobyc sie na spowiedz generalna?
Autor: Maciek (---.autocom.pl)
Data:   2007-09-03 22:35

Pokój i Dobro,
Ewa, po prostu umów się z kapłanem na konkretną godzinę i tyle.
Jeśli chodzi o motywację. cóż, najciężej jest uklęknąć u kratek konfesjonału, później zaczyna działać Łaska i Duch Swięty i sama zobaczysz że już gładko pójdzie.
Pozdrawiam.
Maciek

 Re: Jak zdobyc sie na spowiedz generalna?
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-04 09:27

Ewa, parę luźnych uwag:

- Kapłan powinien być przygotowany na taką spowiedź - to dla twojego dobra. Będzie miał więcej cierpliwości a i ty będziesz spokojniesza nie mając za plecami kolejki.

- Czy wiesz, że w Licheniu są rekolekcje przygotowujace do spowiedzi generalnej? Zajrzyj tutaj


- Na zakończenie rekolekcji ignacjańskich jest proponowana spowiedź generalna i jest krótkie do niej przygotowanie. Ksiądz wtedy ma czas.

- Może ten wykaz spowiedników pomoże ci trochę? Znajdź swoje miasto i zadzwoń
tutaj lub
tutaj

- O spowiedzi generalnej poczytaj
tutaj i tutaj


 Re: Jak zdobyc sie na spowiedz generalna?
Autor: szafarz Jacek (212.160.172.---)
Data:   2007-09-04 11:48

Witaj
Na pewno w Twoim mieście (zazwyczaj jest to kościół katedralny, lub kościół jakiegoś zakonu) trwa stały dyżur w konfesjonale, np. w Katowicach jest to Katedra Chrystusa Króla lub Bazylika Ojców Franciszkanów, wtedy w ciągu dnia nie ma kolejek i ks. po drugiej stronie kratki jest tylko dla Ciebie na tyle czasu ile potrzebujesz, wtedy można swobodnie porozmawiać, aby spokojnie porozmawiać ja osobiście zawsze przed spowiedzią proszę o pomoc i wstawiennictwo ojca Pio on był wyjątkowym spowiednikiem i zawsze kiedy jest mi ciężko przed spowiedzią on bardzo mnie umacnia, proś go również o pomoc
Szczęść Boże

 Re: Jak zdobyc sie na spowiedz generalna?
Autor: Ewa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-04 21:14

Jeśli czujesz taką potrzebę, to zrealizuj ją. Ja też się kiedyś wybrałam do takiej spowiedzi i muszę przyznać, że było to wspaniałe przeżycie, dało mi niesamowicie dużo siły, radości i pokoju. Nie ma nic piękniejszego niż taka bliskość Pana Jezusa, jaką się potem odczuwa. Życzę odwagi.

 Re: Jak zdobyc sie na spowiedz generalna?
Autor: Mikhael (---.21.pl)
Data:   2007-09-05 14:38

Chciałbym się podzielić świadectwem o sakramencie pokuty i pojednania w moim życiu, pisałem już to kiedyś na forum dyskusyjnym Katolika:

Wiem, jak niesamowicie ważna jest spowiedź, bo sam doświadczyłem mocy tego sakramentu. Moje nawrócenie zawdzięczam wydarzeniom kwietnia 2005 czyli odchodzeniu Jana Pawła II do Domu Ojca. To wtedy zaczął się mój powrót do Boga.
Jednak mając nawet najlepsze chęci o własnych siłach nie mogłem wytrwać w dobrym, a nawet jeszcze bardziej upadałem niż wcześniej. Diabeł zapewne najmocniej atakuje człowieka wtedy gdy ten się nawraca, gdy widzi że grzesznik "wyrywa" mu się spod jego panowania. Wtedy człowiek bez Bożych łask, których Pan Jezus udziela w sakramencie pokuty i pojednania oraz Eucharystii, nie może skutecznie przeciwstawić się szatanowi, pokusom i słabościom.
Dopiero kiedy przystąpiłem do pierwszej od kilku lat spowiedzi i zacząłem regularnie korzystać z tego sakramentu i jak najczęściej przyjmować Pana Jezusa w Komunii św. mogłem z Bożą pomocą zacząć zmieniać swoje życie oraz skutecznie przeciwstawić się złu i grzechowi, a także uwolnić z nałogów.
Zdaję sobie sprawę, że ludzie wierzący wiedzą, że Pan Jezus działa w swoim Kościele, rozdziela swoje łaski poprzez Sakramenty. Posila nas Swoim Ciałem, chlebem z Nieba pochodzącym.
Powiedziane jest, że Aniołowie gdyby mogli zazdrościć, to zazdrościli by nam właśnie cierpienia i Komunii św. Zatem jak wielką muszą one mieć wartość. Myślę, że po śmierci przekonamy się, jak ogromnie wiele traciliśmy nie chcąc częściej przyjmować tych darów i łask, jakie Pan Jezus z miłości do nas daje nam, daje nam Siebie w Eucharystii.
"Kto spożywa ten Chleb, będzie żył na wieki".
Im ściślej jesteśmy zjednoczeni z Kościołem, tym głębiej wzrastamy w Chrystusie dzięki mocy Ducha Świętego. Jeśli ktoś z wiarą zbliży się do Pana Jezusa w sakramencie Eucharystii, to On udziela mu Swojego pokoju.

Zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem, który przekracza historię, i dlatego jest on dla nas nieustannie obecny w sakramentach Kościoła, a szczególnie w sakramentach pokuty i Eucharystii. Jeżeli podczas spowiedzi szczerze wyznajemy swoje grzechy i z czystym sercem przyjmujemy Jezusa w Komunii św., otrzymujemy "lekarstwo na nieśmiertelność, antidotum na śmierć", gwarancję naszego zmartwychwstania. "Kto się karmi Chrystusem w Eucharystii - pisze Jan Paweł II - nie potrzebuje wyczekiwać zaświatów, żeby otrzymać życie wieczne: posiada je już na ziemi, jako przedsmak przyszłej pełni, która obejmie człowieka do końca" (encyklika Ecclesia de Eucharistia, 18 ).

A piszę to wszystko, bo po prostu sam tego doświadczyłem. Bez spowiedzi i Komunii św. pomimo najlepszych chęci, nie jesteśmy w stanie wytrwać w dobrym i skutecznie przeciwstawić się złu i szatanowi.
"A jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?"

Chciałbym także zachęcić do przeczytania mojego świadectwa nawrócenia, które ukazało się też na Katoliku. Jest tam właśnie w szerszym kontekście mowa o spowiedzi w moim życiu, zapraszam do przeczytania; prosisz o motywacje, może na coś się przyda ta "moja historia" :)
http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=1538

Pozdrawiam i życzę odwagi i jak najszybszego spotkania z Panem Jezusem w konfesjonale.

 Re: Jak zdobyc sie na spowiedz generalna?
Autor: Wioleta (---.play-internet.pl)
Data:   2011-06-25 01:13

Pięknie przemawia przez ciebie Duch Święty do mnie. Właśnie dziś zaświtała w moim umyśle myśl o spowiedzi generalnej, ale nie wiedziałam jak się do tego zabrać, a teraz już jaśniej. ;)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: