logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Rekolekcje dla osób w żałobie.
Autor: ania (---.gprs.plus.pl)
Data:   2007-11-17 20:55

posze o jakieś informacje dot rekolekcji dla osób pogrązonych w żałobie, kto je organiuzuje, gdzie. Wiem że już kiedys był podobny temat ale nie mogłam go znależć.
Z góry dziekuje.

 Re: Rekolekcje dla osób w żałobie.
Autor: moderator (---.dyn.optonline.net)
Data:   2007-11-17 21:12

Jedno z niewielu w Polsce duszpasterstw dla osob przezywajacych zalobe prowadza ksieza marianie w warszawskiej Pradze. Od kilka lat dziala ono przy hospicjum prowadzonym przez ksiezy.

- Zaloba jest cierpieniem, ktore trzeba umiec przezyc - mowi kierownik praskiego hospicjum ks. Andrzej Dziedziul. Uwaza, ze bol psychiczny i duchowy po stracie bliskiej osoby jest czesto duzo wiekszy niz cierpienie fizyczne, ktore mozna usmierzyc srodkami farmakologicznymi. - Ludzie, ktorzy dlugo cierpia z powodu smierci bliskiej osoby, choruja, maja klopoty rodzinne i powazne problemy duchowe - podkresla kaplan. Ks. Dziedziul w swojej pracy spotkal wspaniale osoby, ktore po stracie najblizszych nie zalamaly sie. Ale wiele osieroconych i owdowialych osob trzeba - jego zdaniem - otoczyc szczegolna opieka, bo czesto nie maja one nadziei. Duszpasterstwo jest im potrzebne chocby po to, zeby sluzyly sobie nawzajem pomoca i wsparciem. W osrodku na Pradze korzystaja z niego glownie osoby, ktorych bliscy umarli w marianskim hospicjum, ale jest ono otwarte dla wszystkich potrzebujacych. W kazdy pierwszy czwartek miesiaca ksieza marianie zapraszaja osoby przezywajace zalobe na Msze sw. o godz. 17 do swojego kosciola przy ul. Wilenskiej. Mozna tam takze wziac udzial w grupie wsparcia, porozmawiac z psychologiem i kupic dobra ksiazke.

ul. Wileńska 69
03-416 Warszawa
Tel: (22) 619 5117

Osoby, ktore stracily bliska osobe, informowane sa przez pracownikow praskiego hospicjum, ze moga kierowac sie w zyciu opracowanymi w hospicjum "drogowskazami". Oto one:

1. Wolno poswiecic sie zalobie, nie pytajac, co inni o tym sadza.
2. Wolno przezywac bol, gniewac sie i zloscic.
3. W czasie zaloby wolno wycofac sie z zycia i poswiecic czas wspominaniu.
4. Wolno odczuwac wdziecznosc do czlowieka za to, ze odszedl, pomimo odczuwania straty.
5. Wolno pytac o swoje zaniedbania w stosunku do zmarlej osoby, przyznac sie do winy i uwolnic sie od niej.
6. Wolno zauwazyc brak serca i zrozumienia ze strony chorujacej osoby i przebaczyc jej wine.
7. Wolno modlic sie do Boga, skarzyc sie, byc speszonym, milczec i "wyladowac sie" przed Nim.
8. Wolno miec nadzieje na zycie po smierci, ale jednoczesnie cieszyc sie doczesnym.
9. Wolno tak bardzo sie smucic, jak to jest potrzebne do uzdrowienia.

 Re: Rekolekcje dla osób w żałobie.
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2007-11-17 21:36

Droga Aniu od przeszło 4 miesiecy przeżywam okres żałoby po zmarłym Tacie. Jutro (18 listopada) miałby urodziny. Byłam dziś na cmentarzu i sobie troche popłakałam. Przyśnił mi się całkiem żywy i poprosił, żebym poszła z nim na cmentarz, broniłam się przed tym pójściem we śnie, ale jak się obudziłam to, zaraz po Mszy porannej udałam się do jego grobu. Ostatnio byłam tam 10 dni temu. Nie słyszałam o jakichś rekolekcjach dla osób w żałobie, ale proponuje Ci abyś spróbowała przez google, wpisując hasło: 'okres żałoby', znaleźć strony www. Poczytasz i myślę, że otrzymasz jakieś wsparcie duchowe. Ja znalazłam. Pozdrawiam serdecznie, szczęść Boże.

 Re: Rekolekcje dla osób w żałobie.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-11-17 23:42

W Krakowie przy parafii M.B. z Lourdes (kolo skrzyzowania al. Kijowskiej i ul. Lea) dziala grupa wsparcia dla osob w zalobie, prowadzona przez jedenego z ksiezy.

 Re: Rekolekcje dla osób w żałobie.
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-11-18 00:05

W Licheniu
http://www.fitnessduchowy.pl/index.php?s=rekolekcje&dzial=16&id=92
ale zadzwoń tam albo napisz maila, bo tam nie pisze który rok i moze się okazać, że to poprzedni. :)

 Re: Rekolekcje dla osób w żałobie.
Autor: martaaa (---.chello.pl)
Data:   2007-11-18 01:06

www.centrum.marianie.pl

najbliższe rekolekcje w Milanówku k/warszawy 30.11 - 2.12

 Re: Rekolekcje dla osób w żałobie.
Autor: Ata (---.aster.pl)
Data:   2007-11-18 15:23

Dziś zakończyły się w Licheniu takie rekolekcje, sa one dla małej grupy, teraz było 7 osób, można bardzo bardzo dużo dostać.
Generalnie w Licheniu sa dwa razy w roku oraz pod Warszawą sa 2 razy w roku.
Pozdr
Ata

 Re: Rekolekcje dla osób w żałobie.
Autor: arek (---.Wabrzezno.com.pl)
Data:   2007-11-19 23:34

Wiem, że takie rekolekcje prowadzą księża marianie. Studiuję w Warszawie i bywam w kościele na ulicy Gdańskiej (Marymont). Niedawno ogłaszali, że odbędą się rekolekcje dla osób przeżywających żałobę. Niestety dokładnych terminów nie jestem w stanie Ci podać. Zajrzyj na stronę internetową parafii. Powinno tam coś być.
Pozdrawiam

 Re: Rekolekcje dla osób w żałobie.
Autor: martaaa (---.chello.pl)
Data:   2007-11-20 17:05

arek,
to się spotykamy w kościele :)

wcześniej dałam namiary właśnie na te rekolekcje
m

 Re: Rekolekcje dla osób w żałobie.
Autor: dominika (95.155.122.---)
Data:   2011-05-24 10:21

poszukuję grupy wsparcia, spotkań wdów, wdowców, Mszy św. w Krakowie.

--------

Należy szukać - nie przeglądać stronę, ale wysłać maila czy zadzwonić - na www.diecezja.pl
moderator

 Re: Rekolekcje dla osób w żałobie.
Autor: Mata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-11-20 22:42

Właśnie takowe się zakończyły w Zaczerniu k/ Rzeszowa. Mają obywać się raz do roku. Więcej informacji na: http://www.rodzina.rzeszow.pl/index.php/rekolekcje-specjalistyczne/dla-rodzicow-w-zalobie.html

 Re: Rekolekcje dla osób w żałobie.
Autor: Mata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-10-30 11:28

Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin i Ośrodek Rekolekcyjny „Effatha” w Zaczerniu k/ Rzeszowa zapraszają na rekolekcje dla rodziców pogrążonych w żałobie w dniach 16-18.11.2012 r. 

To kolejna edycja rekolekcji specjalistycznych, które są skierowane dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci swoich dzieci (utrata syna lub córki w wypadku, w wyniku nagłej choroby lub nieuleczalnej, z powodu poronienia itp.).

Obok okazji do modlitwy i doświadczenia wiary we wspólnocie osób cierpiących z powodu odejścia swoich bliskich będzie możliwość spotykania się w małych grupach i uczestnictwa w warsztatach psychologicznych. Celem rekolekcji jest odkrywanie obecności Boga w tajemnicy bólu i cierpienia oraz wsparcie duchowe i psychologiczne.

Rekolekcje poprowadzi zastępca Diecezjalnego Duszpasterza Rodzin - ks. dr Krzysztof Wędrychowicz (psycholog i psychoterapeuta w PCTS) wraz z duszpasterzami z Zaczernia.

Rejestracja na stronie www: http://www.rodzina.rzeszow.pl/ http://dom-rekolekcyjny.zaczernie.eu oraz tel. (ks. Tomasz Blicharz, opiekun „Effathy” – 669232489). Liczba miejsc jest ograniczona.

 Chciałabym prosic o pomoc w znalezieniu informacji.
Autor: Ewa (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-04-04 16:22

/.../

Forowicze odpowiadają:
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=293371&t=193143&v=f
moderator

 Re: Rekolekcje dla osób w żałobie.
Autor: Dorotaa (195.205.42.---)
Data:   2013-07-02 16:18

Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu moze miejsca gdzie moglaby pojechać moja siostra z nastoletnimi synami aby mogli wziąć udział może w rekolekcjach po stracie męża i ojca, który zginął w wypadku w zeszłym miesiącu. Oni bardzo cierpią a ja już nie wiem jak im pomóc. Może ktoś mógłby im pomóc, ulzyć w cierpieniu..

Pozdrawiam

 W-wa. Szukam rekolekcji dla osób w żałobie.
Autor: Wiesia (212.69.73.---)
Data:   2016-07-13 14:02

Czy są prowadzone, takie rekolekcje teraz, w okolicach Warszawy lub w Warszawie? Pilnie czekam na odpowiedź. Dzięki

 Re: W-wa. Szukam rekolekcji dla osób w żałobie.
Autor: anna (---.play-internet.pl)
Data:   2018-10-20 22:21

Rekolekcje dla osób po stracie najbliższych są co roku w Gródku n/Dunajcem w pierwszy weekend po Wszystkich Świętych a w roku 2018 wyjątkowo 9-11 listopada: Dom Rekolekcyjny Arka.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: