logo
Niedziela, 26 czerwca 2016
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Jakie fragmenty Pisma ¶w. s± czytane na wigilii?
Autor: Mada (195.136.118.---)
Data:   2008-12-19 18:41

Zawsze rodzina u której spędzałam ¶więta przygotowywała czytanie pisma ¶w. W tym roku u mnie się odbędzie czy może kto¶ mi podać fragment Pisma ¶w. jaki sie odczytuje przy wigilii?

---------

Fragment Biblii do lektury podczas wigilii jest podany np. w tym w±tku.
moderator

Re: Jakie fragmenty Pisma ¶w. s± czytane na wigilii?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2008-12-20 08:24

W obecnym (2008/2009) roku liturgicznym na wieczorn± Mszę wigilijn± liturgi¶ci przygotowali fragment wg ¶w. Mateusza (1, 1-25). Natomiast podczas Mszy w nocy (na Pasterce) będziemy słuchać Ewangelii wg ¶w. Łukasza (2, 1-14). Za¶ w czasie Mszy o ¶wicie kontynuujemy ¶w. Łukasza (2,15-20). Przytoczyłam za OREMUS-em (Adwent - oktawa Narodzenia Pańskiego 2008). Możesz więc sobie wybrać spo¶ród podanych, który zechcesz. Błogosławionych ¦wi±t i rado¶ci przeżywania kolejnej Pami±tki Narodzin Pana Tobie i całej Rodzinie życzę
Bogna

Autor: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-12-21 17:21

"W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie. W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą. Naraz stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. Lecz anioł rzekł do nich: Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie. I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania" Łk 2, 1-14.

Autor: Mada (195.136.118.---)
Data:   2009-01-02 14:00

Dziękuję bardzo ;))

Autor: robert (---.pres.cable.virginmedia.com)
Data:   2010-12-21 19:30

/.../

odpowiedzi s± w w±tku. Np. Łk 2, 1-14

Odpowiedz na tę wiadomo¶ć
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat: