logo
Sobota, 26 maja 2018
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Jak odmawia sie dziesiatke rozanca?
Autor: ola (---.fn.pl)
Data:   2009-03-10 13:06

Witam wszystkim serdecznie, mam pytanie, bo nie wiem co zrobic :( musze odmowic dziesiatk raca, nigdy sama nie odmawialam rzaca, mialam kiedys do czynienia z racem, ale to bylo bardzo bardzo dawno temu niestety :( i nic juz kompletnie nie pamietam :( jezeli mozna, to bardzo prosze o odpowiedz jak odmawia sie ta dziesiatke rozanca. nie mam niestety kompletnie pojecia :( a bardzo mi na tym zaley! pozdrawiam i z gry bardzo dziekuje za odpowiedz :)

Re: Jak odmawia sie dziesiatke rozanca?
Autor: Lil Lady (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-10 22:05

Wierz w Boga (Skad Apostolski) - palce na krzyyku
Ojcze nasz - na pojedynczym ziarenku
Zdrowa Maryjo 3x - na maych ziarenkach
Chwaa Ojcu i Synowi i Duchowi witemu, jak bya na pocztku teraz i zawsze i na wieki wiekw. Amen.+ O mj Jezu przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego i doprowad wszystkie dusze do Nieba, szczeglnie te, ktre najbardziej potrzebuj Twojego miosierdzia - na pojedynczym ziarenku
Wybrana tajemnica, np. Zwiastowanie
Ojcze nasz - na pojedynczym ziarenku
Zdrowa Maryjo 10x - na kolejnych dziesiciu ziarenkach
Chwaa Ojcu... i O mj Jezu...
Amen!

Jeli ktrej modlitwy nie umiesz, to znajdziesz j w swojej ksieczce do naboestwa (od I Komunii witej)

Autor: dk. Adam (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-10 22:15

1 raz "Ojcze nasz", 10 razy "Zdrowa Maryjo", 1 raz "Chwaa Ojcu", 1 raz "O mj Jezu", na kocu moesz doda "Pod Twoj obron".

Autor: Bogumia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-10 23:52

Tak jak pisze dk Adam. Jeli jest tylko jedna dziesitka, nie musi si odmawia nic innego poza:
Ojcze nasz
10 x Zdrowa i
Chwaa Ojcu
(plus O mj Jezu, cho to konieczne te nie jest).
Natomiast wane jest, eby wiedzie jak tajemnic si odmawia ;))) Trzeba j nazwa i dobrze jednak rozwaa j przed "zdrowakami" albo w trakcie. Raniec polega na rozwaaniu tajemnicy, a nie na odmawianiu. Dlatego w zasadzie "dziesitka" bez nazwy nie jest racem tylko inn modlitw. Oczywicie, czsto zmczenie, senno czy rozproszenia sprawiaj, e trudno swoj modlitw nazwa rozwaaniem, ale mimo to wiadomo danej tajemnicy jest potrzebna. Wystarczy, e mam t wiadomo przez cay czas odmawiania "zdrowasiek". To ju jest wystarczajce.

Autor: B. (---.acn.waw.pl)
Data:   2009-03-11 20:35

Tutaj jest instrukcja:
http://www.rodzinapolska.pl/dok.php?art=religia/archiwum/2004/403_1.htm
Pozdrowienia :)

Autor: ola (---.fn.pl)
Data:   2009-03-12 15:06

Dzikuj Wszystkim Serdecznie za przejcie si moim problemem i za wszystkie wyczerpujce odpowiedzi :) Bardzo mi pomoglicie. Dzikuj raz jeszcze za pomoc :) Pozdrowienia :)

Autor: Dawid (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2010-02-28 14:07

Witam serdecznie,
Nie rozumiem jednej rzeczy w modlitwie racowej. Modlitwa ta ma na celu rozwaanie tzw. tajemnic dotyczcych pewnych wydarze w yciu Jezusa Chrystusa i Jego Matki, Maryi. W takim razie gdzie jest miejsce na nasze proby? Odmawiajc 10 Zdrowa Maryjo, mylimy o tym jednym konkretnym wydarzeniu? Czy wanie w tym momencie kierujemy do Matki Boej nasze proby, problemy, itd.?
Dzikuje za odpowied

---------------------
Nasze proby moemy wyrazi np. na pocztku kadej nowej tajemnicy (dziesitki racowej), albo na pocztku caej czci (5-ciu tajemnic) raca.
p.o. moderatora

Autor: Grayna (---.ibd.gtsenergis.pl)
Data:   2013-07-24 13:47

Witam,
dzisiaj jest roda i czas na Tajemnic Chwalebn. Ale ja nie za bardzo wiem, ktr z 5 Tajemnic Chwalebnych mam odmwi? Kiedy s zmiany i wedug jakich zasad? Bardzo chciaabym pozna tajemnice Raca prosz wic o pomoc w zrozumieniu. Dzikuj serdecznie :)

---
Forumowicze pisali o odmawianiu raca np. w tych wtkach:
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=139421&t=139421
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=303618&t=303618

Informacje mona te znale np. na tej stronie:
http://www.rozaniec.eu/index.php?m=RosaryArticles&a=ShowRosaryArticle&ra_id=4

Jeli po przeczytaniu nadal bdzie miaa Pani pytania, prosz zaoy nowy wtek, klikajc na "nowy temat".

z-ca moderatora

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: