logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak odmawia sie dziesiatke rozanca?
Autor: ola (---.fn.pl)
Data:   2009-03-10 13:06

Witam wszystkim serdecznie, mam pytanie, bo nie wiem co zrobic :( musze odmowic dziesiatkę różańca, nigdy sama nie odmawialam rózańca, mialam kiedys do czynienia z różańcem, ale to bylo bardzo bardzo dawno temu niestety :( i nic juz kompletnie nie pamietam :( jezeli mozna, to bardzo prosze o odpowiedz jak odmawia sie ta dziesiatke rozanca. nie mam niestety kompletnie pojecia :( a bardzo mi na tym zależy! pozdrawiam i z góry bardzo dziekuje za odpowiedz :)

 Re: Jak odmawia sie dziesiatke rozanca?
Autor: Lil Lady (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-10 22:05

Wierzę w Boga (Skład Apostolski) - palce na krzyżyku
Ojcze nasz - na pojedynczym ziarenku
Zdrowaś Maryjo 3x - na małych ziarenkach
Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.+ O mój Jezu przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego i doprowadź wszystkie dusze do Nieba, szczególnie te, które najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia - na pojedynczym ziarenku
Wybrana tajemnica, np. Zwiastowanie
Ojcze nasz - na pojedynczym ziarenku
Zdrowaś Maryjo 10x - na kolejnych dziesięciu ziarenkach
Chwała Ojcu... i O mój Jezu...
Amen!

Jeśli którejś modlitwy nie umiesz, to znajdziesz ją w swojej książeczce do nabożeństwa (od I Komunii Świętej)

 Re: Jak odmawia sie dziesiatke rozanca?
Autor: dk. Adam (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-10 22:15

1 raz "Ojcze nasz", 10 razy "Zdrowaś Maryjo", 1 raz "Chwała Ojcu", 1 raz "O mój Jezu", na końcu możesz dodać "Pod Twoją obronę".

 Re: Jak odmawia sie dziesiatke rozanca?
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-10 23:52

Tak jak pisze dk Adam. Jeśli jest tylko jedna dziesiątka, nie musi się odmawiać nic innego poza:
Ojcze nasz
10 x Zdrowaś i
Chwała Ojcu
(plus O mój Jezu, choć to konieczne też nie jest).
Natomiast ważne jest, żeby wiedzieć jaką tajemnicę się odmawia ;))) Trzeba ją nazwać i dobrze jednak rozważać ją przed "zdrowaśkami" albo w trakcie. Różaniec polega na rozważaniu tajemnicy, a nie na odmawianiu. Dlatego w zasadzie "dziesiątka" bez nazwy nie jest różańcem tylko inną modlitwą. Oczywiście, często zmęczenie, senność czy rozproszenia sprawiają, że trudno swoją modlitwę nazwać rozważaniem, ale mimo to świadomość danej tajemnicy jest potrzebna. Wystarczy, że mam tę świadomość przez cały czas odmawiania "zdrowasiek". To już jest wystarczające.

 Re: Jak odmawia sie dziesiatke rozanca?
Autor: B. (---.acn.waw.pl)
Data:   2009-03-11 20:35

Tutaj jest instrukcja:
http://www.rodzinapolska.pl/dok.php?art=religia/archiwum/2004/403_1.htm
Pozdrowienia :)

 Re: Jak odmawia sie dziesiatke rozanca?
Autor: ola (---.fn.pl)
Data:   2009-03-12 15:06

Dziękuję Wszystkim Serdecznie za przejęcie się moim problemem i za wszystkie wyczerpujące odpowiedzi :) Bardzo mi pomogliście. Dziękuję raz jeszcze za pomoc :) Pozdrowienia :)

 Re: Jak odmawia sie dziesiatke rozanca?
Autor: Dawid (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2010-02-28 14:07

Witam serdecznie,
Nie rozumiem jednej rzeczy w modlitwie różańcowej. Modlitwa ta ma na celu rozważanie tzw. tajemnic dotyczących pewnych wydarzeń w życiu Jezusa Chrystusa i Jego Matki, Maryi. W takim razie gdzie jest miejsce na nasze prośby? Odmawiając 10 Zdrowaś Maryjo, myślimy o tym jednym konkretnym wydarzeniu? Czy właśnie w tym momencie kierujemy do Matki Bożej nasze prośby, problemy, itd.?
Dziękuje za odpowiedź

---------------------
Nasze prośby możemy wyrazić np. na początku każdej nowej tajemnicy (dziesiątki różańcowej), albo na początku całej części (5-ciu tajemnic) różańca.
p.o. moderatora

 Re: Jak odmawia sie dziesiatke rozanca?
Autor: Grażyna (---.ibd.gtsenergis.pl)
Data:   2013-07-24 13:47

Witam,
dzisiaj jest środa i czas na Tajemnicę Chwalebną. Ale ja nie za bardzo wiem, którą z 5 Tajemnic Chwalebnych mam odmówić? Kiedy są zmiany i według jakich zasad? Bardzo chciałabym poznać tajemnice Różańca proszę więc o pomoc w zrozumieniu. Dziękuję serdecznie :)

---
Forumowicze pisali o odmawianiu różańca np. w tych wątkach:
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=139421&t=139421
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=303618&t=303618

Informacje można też znaleźć np. na tej stronie:
http://www.rozaniec.eu/index.php?m=RosaryArticles&a=ShowRosaryArticle&ra_id=4

Jeśli po przeczytaniu nadal będzie miała Pani pytania, proszę założyć nowy wątek, klikając na "nowy temat".

z-ca moderatora

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: