logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak sformułowac intencję mszalną?
Autor: Agata (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2009-04-28 21:32

Witam wszystkich. Mam mały problem. Chcę zamówić mszę wieczystą w intencji kolegi, który w czerwcu przyjmie święcenia kapłańskie. Nie wiem jednak jak sformułować intencję, a zdaje się, że będzie ona wypisana na obrazku, który dostanę jako potwierdzenie zamówienia mszy. Bardzo proszę o szybką pomoc, gdyż muszę jak najprędzej wysłać przekaz, żeby odpowiedź doszła przed prymicjami :-)
Z góry dziękuję za wszelką pomoc :-)

 Re: Jak sformułowac intencję mszalną?
Autor: martaaa (---.chello.pl)
Data:   2009-04-28 22:37

A o co chcesz się modlić? To to właśnie powiedz/napisz. Po prostu.

 Re: Jak sformułowac intencję mszalną?
Autor: Dorota (---.pl)
Data:   2009-04-29 08:10

> Witam.
> Mam pytanie zwiazane z Pani pytaniem. Msza wieczysta to (jak czytałam) msze święte odprawiane za osobę żyjącą - codziennie.

Msze wieczyste są w różnych intencjach. Również za osoby żyjące albo nieżyjące na tym świecie.
Natomiast Msze Gregoriańskie są odprawiane tylko za osoby nieżyjące, zaś za osoby żyjące Msze do Dworu Niebieskiego.
[moderator]

> Mogą być np. w intencji jej wyzdrowienia lub nawrócenia czy też ogólnie po prostu za konkretną osobę?

Mogą być w obydwu wersjach.
[moderator]

> Są to msze zbiorowe

Wieczyste to Msze zbiorowe. Gregoriańskie i do Dworu Niebieskiego to indywidualne, Msze odprawiane przez 30 kolejnych dni.
[moderator]

> Jeśli dobrze pamiętam, po śmierci tej osoby Msze wieczyste nadal są odprawiane, tylko pewnie wtedy intencja rozumie sie sama przez się - za zbawienie jej duszy.

Tak.
[moderator]


> Chciałabym jeszcze zapytać jaka jest zwyczajowo przyjęta kwota, jaką należałoby złożyć w ofierze za mszę wieczystą. Nie chodzi mi o dokładną sumę ale jaką rozpiętość.
Dorota

Dowolna ofiara.
[moderator]

 Re: Jak sformułowac intencję mszalną?
Autor: anna (---.am.edu.pl)
Data:   2009-04-29 11:55

Wczoraj dostałam obrazek, jako potwierdzenie zamówienia Mszy wieczystych - tylko nazwisko i imię było wpisane. Zamawiałam u Salwatorianów: tutaj
ofiara 30 zł

 Re: Jak sformułowac intencję mszalną?
Autor: femme (---.238.68.22.ip.airbites.pl)
Data:   2009-04-29 19:06

Na moich obrazkach widnieje imię i nazwisko osoby oraz data wpisu do ksiąg wieczystych.

 Re: Jak sformułowac intencję mszalną?
Autor: Dorota (---.satfilm.net.pl)
Data:   2009-05-01 09:46

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Dorota

 Re: Jak sformułowac intencję mszalną?
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-05-04 13:25

Jak najprościej: O Boże błogosławieństwo w kapłańskim życiu dla [xxx].

 Re: Jak sformułowac intencję mszalną?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-05-05 01:34

Na tytułowe: to jest trudne, zawsze mam z tym problem, to pewnie przez to, że jestem sknerą.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: