logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy krzyż nad drzwiami to zabobon?
Autor: Daniel (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-06-21 18:12

Czy krzyż wiszący nad drzwiami pomiędzy pokojami jest na właściwym miejscu?
Czy twierdzenie że nie należy wieszać krzyża nad drzwiami to zabobon?

 Re: Czy krzyż nad drzwiami to zabobon?
Autor: Magda (---.torun.mm.pl)
Data:   2009-06-21 18:55

Pomyśl, w jaki sposób byś najlepiej ugościł Pana Boga i wybierz Jemu najlepsze Twoim zdaniem miejsce, aby dać świadectwo swojej wiary. Swego czasu powodowana głupotą i ciężkimi problemami duchowymi zaniosłam krzyż do piwnicy bo wg jakiejś chińskiej praktyki planowania krzyż przynosi pecha. Moja wiara chrześcijańska umarła. Pan Bóg wyciągnął mnie z samego dna duchowego ulitował się pomimo wszystko. Nie ufaj zabobonom. Postaw Pana na pierwszym miejscu,
pozdrawiam

 Re: Czy krzyż nad drzwiami to zabobon?
Autor: Lili (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-06-21 19:07

Krzyż w domu jest na właściwym miejscu zawsze, gdy został tam zawieszony z dobrą intencją. Zabobon, że nie należy wieszać krzyża nad drzwiami jeszcze gdzieniegdzie pokutuje, ale coraz rzadziej. Może dlatego także, że coraz rzadziej widzi się krzyże w domach?

 Re: Czy krzyż nad drzwiami to zabobon?
Autor: Verba Docent (---.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data:   2009-06-21 20:48

Jest na właściwym miejscu.
Tak, takie twierdzenie zalatuje zabobonem.

 Re: Czy krzyż nad drzwiami to zabobon?
Autor: Alexanda (---.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data:   2009-06-21 21:47

Zależy jak traktujesz krzyż. Jeżeli uważasz ze powieszenie krzyża uchroni od czegokolwiek, czy sprawi ze będzie lepiej, to jest zabobon. Możesz sobie darować, powieś plakat.
A jeżeli krzyż ma uzewnętrzniać Twoja wiarę, pomoc w skupieniu przy modlitwie, nawet jeżeli powiesisz go tam tylko dlatego by móc na niego spojrzeć to nie jest już zabobon.
Zabobon jest wtedy gdy przestajesz traktować Boga jak Osobę, a zaczynasz jak automat, zrobię to dostane to itp. Zapominając, ze to tylko od NIEGO zależy wszytko.
Krzyż może wisieć wszędzie, gdzie będzie dla Ciebie czy tez Twojej rodziny najlepiej, przesądy sobie schowaj do kieszeni ;)
pozdrawiam

 Re: Czy krzyż nad drzwiami to zabobon?
Autor: Malgorzata (82.177.199.---)
Data:   2009-06-22 00:26

Zabobon jest wtedy, gdy traktujemy jakąś rzecz w tym sensie, ze ona nas ochroni, da szczęście itp. To oferuje szatan, który nie chce byśmy wierzyli tylko Bogu. Jeśli powiesimy krzyż nad drzwiami, a pogrążymy się w grzechach, myśląc: wisi krzyż to on wszystko zalatwi, to wtedy jest zabobon. Bo krzyż jest naszym wyznaniem wiary, pomocą przy modlitwie. Ale ważne jest też życie wg przykazań, gdyż wiara bez uczynków martwa jest.

 Re: Czy krzyż nad drzwiami to zabobon?
Autor: IKS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-06-22 22:17

Krzyż to znak naszego zbawienia, znak miłości Bożej do nas ludzi. To ode mnie zależy, gdzie znajdę godne dlań miejsce i gdzie go zawieszę. Oby nie zabrakło Jezusa w naszym sercu.

 Re: Czy krzyż nad drzwiami to zabobon?
Autor: Krystyna (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-06-23 20:16

Krzyż można zawiesić również w pokoju. Nie należy go ukrywać gdzieś na przedpokoju, nad drzwiami, w miejscu niedostępnym dla oczu domowników i gości. Zawieszony na ścianie bardzo ułatwia modlitwę, a i w ciągu dnia pozwala na wzniesienie myśli ku Bogu. "Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie" Mt 10, 32-33.

 Re: Czy krzyż nad drzwiami to zabobon?
Autor: Daniel (---.torun.mm.pl)
Data:   2012-06-28 17:06

Właśnie mam taki sam problem, bo teściowa mówi, że wiszący nad drzwiami krzyż przyniósł jej nieszczęście w życiu, i żeby nie wieszać. Oczywiście w to nie wierzę, bo to na pewno nie jest wina krzyża - to zabobon na 100%. Ale mam inne wątpliwości, czy krzyż nie powinien właśnie nigdzie indziej wisieć, jak tylko nad drzwiami? Czy to nie będzie coś złego jak go powieszę na ścianie np. w salonie nad telewizorem?

 Re: Czy krzyż nad drzwiami to zabobon?
Autor: Monia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-03-04 21:53

Kiedyś pytałam o to księdza i powiedział, że krzyż może wisieć nad drzwiami, bo wychodząc - wychodzisz z Bogiem, a wchodząc do domu - witasz się z Bogiem.

 Re: Czy krzyż nad drzwiami to zabobon?
Autor: Wiesław (---.leon.com.pl)
Data:   2019-02-01 20:14

Wydaje mi się, że krzyż może wisieć wszędzie tam, gdzie go powiesimy z szacunkiem, wiarą i bojaźnią.
Wieszanie krzyża nad drzwiami jest chyba bardziej staropolskim zwyczajem. Popieram ten pomysł. Też mam tak powieszony krzyż nad drzwiami wejściowymi. Jak wchodzę do domu to witam się z Bogiem, a jak wychodzę to mam nadzieję chodzić Jego drogami. Schylam głowę pod krzyżem i mam w tym miejscu zawieszony i nie tylko w tym.
Mam zawieszony krzyż nad drzwiami w nadziei miłosierdzia bożego, ale nie jako magiczny amulet czy energia.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: