logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Niektórzy utrudniają mi wypełnianie przykazania miłości.
Autor: Ja (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2010-05-14 23:57

Cześć

Od chwili powrotu na ścieżki Boga co miało miejsce całkiem niedawno.Bardzo dużo czasu poświęcam na zgłębianiu swojej wiary.Dużo rozmawiam z Bogiem czytam Pismo Św, chodzę do kościoła czytam różnego rodzaju książki na ten temat
Mam ogromną chęć i potrzebę wzrastania w wierze mimo że nie zawsze jest kolorowo i jednego dnia latam nad chmurami wiary żeby na drugi dzień czołgać się po ziemi za sprawą starych przyzwyczajeń i słabości do niektórych grzechów.( mimo wszystko ciągle próbuję bo moje wcześniejsze życie bez Boga było puste i bez sensu i nie chce do niego wracać bo jest to droga bez wyjścia)
czasami wydaje mi się że za dużo czasu na to wszystko poświęcam czasami z tego wszystkiego mam prawdziwy mętlik w głowie i gubię się w tym wszystkim.Czasami wydaje mi się że za szybko chce osiągnąć efekty które przychodzą z czasem czy mam rację ? Nie mogę o tym z nikim porozmawiać bo wszyscy znajomi są jak to sami określają "wierzący niepraktykujący"

Jednym z problemów jest ten: Fundamentalnym przykazaniem jest przykazanie miłości z czym mam problem niektóre osoby z mojego otoczenia bardzo mi je utrudniają ... nie powiem że trochę mnie to i dołuje

 Re: Niektórzy utrudniają mi wypełnianie przykazania miłości.
Autor: renata (---.chello.pl)
Data:   2010-05-15 02:13

A Pan Jezus kocha wszystkich bezwarunkowo. Za wszystkich ludzi z miłości i bez wyjątku oddał Swe życie na Krzyżu. I tak "mówił do wszystkich: Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje!" (Łk 9,23)

 Re: Niektórzy utrudniają mi wypełnianie przykazania miłości.
Autor: Rafał (---.sds.uw.edu.pl)
Data:   2010-05-15 10:07

Wiara jest łaską. A szczęście... szczęście to tylko efekt uboczny pełnienia Woli Bożej.

 Re: Niektórzy utrudniają mi wypełnianie przykazania miłości.
Autor: Dziadek_Muminka (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2010-05-15 10:44

"Pewien młody mnich rzekł do starca:
- Jakże trudno, Abba, kochać naszych bliźnich!
- Pewnie. Mamy nakaz miłowania swego bliźniego jak siebie samych, a nasi bliźni robią wszystko, byśmy byli nieposłuszni."
(Humor Ojców Pustyni)
Pozdrawiam

 Re: Niektórzy utrudniają mi wypełnianie przykazania miłości.
Autor: K. (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2010-05-15 11:12

"Fundamentalnym przykazaniem jest przykazanie miłości z czym mam problem niektóre osoby z mojego otoczenia bardzo mi je utrudniają ..."
Co to znaczy, że ludzie utrudniają wypełnianie przykazania miłości bliźniego?
Drugi człowiek ma być drogą do wzrostu w miłości do Boga i do niego samego; bez drugiego człowieka nie sposób w ogóle to przykazanie wypełnić. Gdybyś zaszył się w dzikiej puszczy, gdzie nie ma ludzi, nikt by Ci nie był już przeszkodą w realizacji tego przykazania - zostałbyś świętym? No może i tak, ale pod warunkiem, że powodem ucieczki nie byłby drugi człowiek, lęk przed nim.
Drugi człowiek drogą w doskonaleniu w miłości, nie przeszkodą, bo drugi człowiek stoi ponad samym przykazaniem. Popatrz na siebie przez pryzmat ludzi, którzy wydają Ci się być przeszkodą w dążeniu do ideału, czyż nie pokazują oni smutnej prawdy o Tobie samym, że to właśnie Ty masz tej miłości za mało.
To dzięki drugiemu człowiekowi możemy przyjrzeć się sobie, jak w zwierciadle - zobaczyć swoje wady, ułomności. Dobrze, że nikt z nas nie jest samotną wyspą, ale żyjemy posród ludzi, bez tego nie sposób poznać siebie prawdziwie, że własnie za mało tej miłości w sercu, że trzeba nad tym pracować nieustannie, że nie tacy my znowu święci:)
Dobrze jest, patrząc na drugiego człowieka - nie myśleć nadmiernie o sobie, że on mi przeszkodą, że coś tam utrudnia, ale mysleć o nim (co mogę dla niego zrobić?), czy nie jestem tym utrudnieniem dla niego i zrobić wszystko, żeby tak nie było - to byłoby bliższe przykazaniu miłości. Wyjść ze skorupki, której na imię "JA" na rzecz "Ty", Twoje dobro. Egocentryzm nie ma nic wspólnego z miłością bliźniego.

 Re: Niektórzy utrudniają mi wypełnianie przykazania miłości.
Autor: Esterka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-05-15 13:12

Piosenka dla Ciebie:

WALCZYK NIEWINNY
D e
Ref. Chciałbym, Wincenty, być świętym jak Ty
A G D
Lecz ciągle ktoś przeszkadza mi.
D e
1.Aśka jest głupia, bo opluła mnie
A G D
I od dawna przezywa się.
D e
Gdybyś, mój Święty, tak zmienić ją chciał,
A G D
To lepsze warunki bym miał. (uu)
Zdzichu, co kiedyś kolegą mym był,
Dziś po meczu bardzo mnie zbił.
Usłysz, Wincenty, mój proszący głos
I spraw niech mu ktoś złamie nos.
D e A D
la la ... ktoś złamie nos.
D e A G D
um la la ... niech mu ktoś złamie nos.

2. W szkole raz pani okrzyczała mnie
Bo nie wie, że świętym być chcę.
Trzecią już dwóję dopisała mi.
Jej sprawę też polecam Ci. (uu)
Ksiądz na religii powiedział mi, że
Mam lepiej zachowywać się.
Widzisz, Wincenty, jak pleni się zło
Spraw niech biskup upomni go.
la la ... biskup niech skarci go
um la la ... biskup niech skarci go.

3. Wybacz, że aż tyle zmian robić chcę,
Lecz inni też obchodzą mnie.
Chciałbym, by byli świętymi jak ja,
Więc karć ich jak tylko się da. (uu)
A kiedy staną u niebieskich bram
I Ty będziesz witał ich tam.
Wcale nie musisz rozgłaszać im, że
Dostali się tu dzięki mnie.
la la ... weszli tu dzięki mnie
um la la ... weszli tu dzięki mnie.
(Jacek Dubicki)

 Re: Niektórzy utrudniają mi wypełnianie przykazania miłości.
Autor: orelka (---.elnetplus.waw.pl)
Data:   2010-05-15 13:32

Jak to niektórzy ludzie utrudniają wypełnianie przykazania miłości? To błędne rozumowanie. Gdyby wszyscy byli tacy strasznie kochani i miłowanie ich nie sprawiałoby żadnych trudności to NICZEGO BYŚMY SIĘ NIE NAUCZYLI.
Pan Bóg na szczęście jest mądrym Nauczycielem i stawia na naszej drodze ludzi trudnych, dzięki którym można się wielu ważnych rzeczy uczyć - cierpliwości, panowania nad sobą, pokory, miłości...

A więc - nie dołować się, tylko Panu Bogu dziękować :)

Wiem - to niełatwe. Ale mogę z własnych doświadczeń powiedzieć, że jak się dziękuje to jest odrobinkę łatwiej.

 Re: Niektórzy utrudniają mi wypełnianie przykazania miłości.
Autor: Mikołaj (213.199.253.---)
Data:   2010-05-15 14:45

Mam podobne problemy jak Ty. Spotykam wielu ludzi, głównie w szkole, którzy mają niektóre zachowanie trochę dziecinne. Chcę zawsze wypełniać przykazanie miłości, jednak nie zawsze jest to dla mnie możliwe. Jedna gwałtowna reakcja, jedna chamska odzywka w stosunku do bliźniego i już mam poczucie grzechu. Też jestem nawrócony, a pierwsze kroki na ścieżce Boga nie są łatwe.
Z modlitwą
Mikołaj

 Re: Niektórzy utrudniają mi wypełnianie przykazania miłości.
Autor: kawa (---.multi-play.net.pl)
Data:   2010-05-15 15:26

Trochę przypomina mi to hasło znajomego administratora dużego forum internetowego: wszystko by cudnie działało, gdyby nie ci userzy.
Pewnie, że łatwiej byłoby kochać niewinne anioły, niż bliźnich mających takie same problemy jak my. Jednak rzeczywistość jest jaka jest. Nie ma co z tym walczyć.

 Re: Niektórzy utrudniają mi wypełnianie przykazania miłości.
Autor: Ja (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2010-05-15 15:56

Dziękuję wszystkim którzy odpowiedzieli na mój post. Ponieważ źle sformuowałem swoje pytanie nazbierało sie trochę niejasności.
Nie obwiniam tych ludzi za to co robią nie mam do nich za to pretensjii
tekst piosenki zapodanej w jednej z odpowiedzi mnie rozbawił ale chyba to nie o to mi chodzi Nie skarżę sie Bogu że to przez nich jest jak jest.i że to oni sprawiają że nie mogę być święty nie mam też zamiaru wyprowadzać się na pustynię i odizolować sie od ludzi a wręcz pzeciwnie chcę z nimi przebywać i uczyć sie codziennie podchodzić do nich z milością
Chodzi o to że ja czasami mam pretensje i wyrzuty sumienia do siebie że ciągle nie wystraczająco duzo jest we mnie miłości do drugiego człowieka że często brakuje mi cierpliwości i podejscia do innych ludzi.Są sytuacje które od slowa do slowa prowadza do kłótni a potem pretensje do siebie że znowu nie wytrzymałem że dałem sie ponieść złości ( tak jak napisał Mikołaj )
Chrystus umilował ludzi miłościa bezwarunkową chwała Mu za to :) naprawdę tez bym tak chciał ale mi do Niego bardzo duzo brakuje i jestem słabym czlowiekiem a "duch wprawdzie ochoczy ale cialo słabe" czasami dobre chgęci nie wystarczą

Swiat jest jaki jest i próbuje sie w nim jakoś odnaleść w tym nowym duchu mam nadzieję ze z czasem mi sie to uda

z pozdrowieniami dla wszystkich - autor wątku.

 Re: Niektórzy utrudniają mi wypełnianie przykazania miłości.
Autor: Margola (---.chello.pl)
Data:   2010-05-15 21:04

Pogódź się z tym, że jesteś tylko człowiekiem, grzesznym człowiekiem i pamiętaj, że Bóg patrzy w serce człowieka, widzi nasz trud, wysiłek w pracy nad sobą, ciągłe powstawanie i powroty.
Bardzo pomocny w pracy nas sobą jest codzienny rachunek sumienia.
W rachunku sumienia proś Boga aby pokazał Ci źródło twoich upadków, motywację czynów, która często zwiazana jest z jakimiś nieuporządkowanymi pragnieniami, różnymi 'ciemnymi' stronami charakteru, dopiero tu zaczyna się pole do pracy nad sobą. Zastanów się co jest powodem braku cierpliwości, takiego czy innego podejścia do ludzi (może brak pełnej akceptacji siebie, nieakceptacja drugiego człowieka-jego inności, coś innego?). Znalezienie odpowiedzi na te pytania wcale nie jest takie proste (czasem problem leży bardzo głęboko) potrzeba otwarcia na działanie Ducha św.
O codziennym rachunku sumienia poczytaj tutaj: www.spowiedz.pl/rach1.htm
I nieustannie proś Boga o dar cierpliwości, łagodności, opanowania.

 Re: Niektórzy utrudniają mi wypełnianie przykazania miłości.
Autor: Esterka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-05-16 01:07

A konkretnie to dlaczego masz do siebie o to pretensje? Dlatego, że jesteś niewystarczająca idealny/idealna?

 Re: Niektórzy utrudniają mi wypełnianie przykazania miłości.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2010-05-16 02:42

Odnośnie tytułu: nie jest dobry, vide "Dzienniczek" Faustyna Kowalska.
P.S.
Dobry tytuł: Wszyscy ułatwiają mi wypełnienie przykazania miłości.

 Re: Niektórzy utrudniają mi wypełnianie przykazania miłości.
Autor: Inka (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2010-05-16 16:26

W przykazaniu miłości akcent pada na umilowanie nieprzyjaciół. Jaka to sztuka kochać kogoś, kto cię lubi? Kochaj "trudnych" bliźnich i błogosław za nich Bogu. Trudne, lecz wykonalne.

 Re: Niektórzy utrudniają mi wypełnianie przykazania miłości.
Autor: Ja (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2010-05-16 21:48

"A konkretnie to dlaczego masz do siebie o to pretensje? Dlatego, że jesteś niewystarczająca idealny/idealna?"

Hmm ciekawe pytanie :)
Tak mi sie czasami wydaje że nie jestem wystarczająco dobry może nie idealny ale czegos mi jeszcze brakuje że ciągle jest tego za mało.Chciałbym jak najlepiej wypęlniać wolę Boga i stosować się do Jego nauk więc kiedy nie zawsze jestem w stanie to mam żal o to do siebie.
Zdaje sobie sprawę z grzesznej natury czlowieka i ze swoich słabości nie chciałbym o tym zapomnieć i powiedzieć sobie kiedyś jestem święty i nie wiem co to grzech to by była przesada w drugą stronę .... może jestem zbyt wymagający dla siebie ?
Dziękuję za przydatne rady myslę nad wszystkimi odpowiedziami "Dzienniczek" tez kupię sobie lub wypozyczę w bibliotece
z pozdrowieniami dla wszystkich i Z Bogiem :)

 Re: Niektórzy utrudniają mi wypełnianie przykazania miłości.
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2010-05-17 06:17

"Chrystus umilował ludzi miłościa bezwarunkową chwała Mu za to :) naprawdę tez bym tak chciał ale mi do Niego bardzo duzo brakuje i jestem słabym czlowiekiem a "duch wprawdzie ochoczy ale cialo słabe" czasami dobre chęci nie wystarczą"
Wlasnie.

Dzis mozna jednak uslyszec na Mszy sw.:
Rzekli uczniowie Jego: "Patrz! Teraz mówisz otwarcie i nie opowiadasz żadnej przypowieści. Teraz wiemy, że wszystko wiesz i nie trzeba, aby Cię kto pytał. Dlatego wierzymy, że od Boga wyszedłeś". Odpowiedział im Jezus: "Teraz wierzycie? Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie - każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną. To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat".’
J 16, 29-33

 Re: Niektórzy utrudniają mi wypełnianie przykazania miłości.
Autor: I. (---.10.11.vie.surfer.at)
Data:   2010-05-17 09:59

Nawrócenie polega na codziennym konfrontowaniu życia z Ewangelią do końca życia. Formacja pozwala rozeznać jak postępować, powoli będzie Cię zmieniać w "nowego człowieka", ale też Pan Bóg będzie "podnosił poprzeczkę". Gdybyś nie widział własnych błędów nie wzrastałbyś w wierze. Czym więcej światła na swoje życie dostaniesz, tym więcej będziesz w nim widział niedoskonałości, zaniedbań itp. Na szczęście Pan w swoim miłosierdziu powoli odsłania nam prawdę o sobie samym na tyle ile możemy znieść i nie ma się co gorszyć sobą, bo prawda o sobie samym pozwala nam z miłością patrzeć na błędy innych.

 Re: Niektórzy utrudniają mi wypełnianie przykazania miłości.
Autor: acorka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2010-05-17 11:00

Piszesz, że utrudniają ci wypełnianie przykazania miłości. Jednak zastanów się nad tym, czy ty nie utrudniasz czegoś ludziom? Inaczej mówiąc, czy nie jesteś przyczynkiem do świętości swoich bliźnich?
To jest tak, że kiedy odczuwasz jakąś sytuację, jakby ktoś ci "utrudniał wypełnianie przykazań", to znaczy, że ta sytuacja jest twoim krzyżem, czyli cierpieniem. Pamiętaj, że tylko przez Krzyż można dojść do Nieba! Czy coś ci to przypomina? Jest to droga, która przeszedł Chrystus, dając nam przykład, jak mamy postępować, idąc za Nim.
Wyobraź sobie, że wszyscy ludzie na ziemi zebrali się razem i ustalili, że każdy chce wypełniać przykazanie miłości. Nawet, gdy wszyscy zgodziliby się w tej kwestii, nie byłoby to łatwe. Nikt z ludzi, żyjących na ziemi nie jest doskonały, ale każdy jest inny. Dlatego każdy może być przyczynkiem do świętości swojego bliźniego, czyli jego krzyżem. Znoszenie tego krzyża w imię miłości Chrystusa przebóstwia człowieka i przyczynia się do budowania Królestwa Bożego tu, na ziemi.
W Jutrzni na dziś (diecezje warszawska, warszawsko-praska i płocka; ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, PREZBITERA I MĘCZENNIKA - patrona metropolii) jest Czytanie:
Miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie. Wszystko bowiem, co z Boga zrodzone, zwycięża świat; tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara. A kto zwycięża świat, jeśli nie ten, kto wierzy, że Jezus jest Synem Bożym? (1 J 5, 3-5)

 Re: Niektórzy utrudniają mi wypełnianie przykazania miłości.
Autor: acorka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2010-05-17 11:03

Piszesz, że utrudniają ci wypełnianie przykazania miłości. Jednak zastanów się nad tym, czy ty nie utrudniasz czegoś ludziom? Inaczej mówiąc, czy nie jesteś przyczynkiem do świętości swoich bliźnich?
To jest tak, że kiedy odczuwasz jakąś sytuację, jakby ktoś ci "utrudniał wypełnianie przykazań", to znaczy, że ta sytuacja jest twoim krzyżem, czyli cierpieniem. Pamiętaj, że tylko przez Krzyż można dojść do Nieba! Czy coś ci to przypomina? Jest to droga, która przeszedł Chrystus, dając nam przykład, jak mamy postępować, idąc za Nim.
Wyobraź sobie, że wszyscy ludzie na ziemi zebrali się razem i ustalili, że każdy chce wypełniać przykazanie miłości. Nawet, gdy wszyscy zgodziliby się w tej kwestii, nie byłoby to łatwe. Nikt z ludzi, żyjących na ziemi nie jest doskonały, ale każdy jest inny. Dlatego każdy może być przyczynkiem do świętości swojego bliźniego, czyli jego krzyżem. Znoszenie tego krzyża w imię miłości Chrystusa przebóstwia człowieka i przyczynia się do budowania Królestwa Bożego tu, na ziemi.
W Jutrzni na dziś (diecezje warszawska, warszawsko-praska i płocka; ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, PREZBITERA I MĘCZENNIKA - patrona metropolii) jest Czytanie:
Miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie. Wszystko bowiem, co z Boga zrodzone, zwycięża świat; tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara. A kto zwycięża świat, jeśli nie ten, kto wierzy, że Jezus jest Synem Bożym? (1 J 5, 3-5)

 Re: Niektórzy utrudniają mi wypełnianie przykazania miłości.
Autor: Esterka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-05-17 14:07

Bycie zbyt idealnym to prosta droga do pychy. Gdyby nie było grzechu, niepotrzebne byłoby zbawienie. Pokora polega na przyjęciu prawdy o sobie - całej prawdy, i tej dobrej, i tej złej. Spróbuj spojrzeć na siebie od tej strony

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: