logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: Monia (---.lama.net.pl)
Data:   2005-05-11 14:44

CO MOZNA OFIAROWAC NEOPREZBITEROWI W DNIU SWIECEN KAPLANSKICH OPROCZ ŻYCZEŃ, CZY WYPADA MI DAĆ PIĘNIĄDZE, KWIATY A MOZE JAKIS ALBUM...TO BARDZO BLISKA MI OSOBA.PROSZE O POMOC...

 Re: Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: DZIEWCZYNA (---.u.mcnet.pl)
Data:   2005-05-11 16:19

Pieniądze to raczej nie... Ale cos co mu się przyda w życiu "na parafii" jak najbardziej - np. czajnik elektryczny, komplet filizanek itp... Można też coś związanego z duchowością czyli jak zawsze - książki. Ale wiele osób zapomina, że taki młody ksiądz po seminarium idzie na parafię, dostaje pokój, często wyposażony w meble, ale właśnie - nie ma w czym rano kawy wypić czy też nawet jej zaparzyć... :)
pozdrawiam

 Re: Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: Jagodka (217.113.224.---)
Data:   2005-05-11 16:29

Proponuję Ci prezent w postaci kroniki pontyfikatu Jana Pawła II - są to dwa tomy.Pozycja jest dość droda 180 zł , ale może warto się z kimś zło.żyć.Taki prezent może być zarazem pamiątką i inspiracją dla kapłana przecież Nasz kochany Papież to świetny wzór do nasladowania.

 Re: Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: Anna (80.50.249.---)
Data:   2005-05-11 19:29

Napisałabym coś,ale szanowny moderator pewnie i tak wytnie.

 Re: Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: pelagia (---.sjs-franziskus.wh.uni-erlangen.de)
Data:   2005-05-11 21:38

fajne powleczenie na posciel, np w pilkarzyki, samochodziki lub cos zwiazanego z hobby. Na pomysl albumu o Ojcu swietym wpadnie pewnie cala masa gosci

 Re: Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: o. Arnold (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-12 11:50

Szczęść Boże,
Proponuje dać temu księdzu parę groszy w kopercie a co będzie potrzebował to sam sobie kupi. Przed laty tak zrobiłem i jestem z tego zadowolony. Bo co potem taki ksiądz ma zrobić z niezliczonymi dzbankami do wody, pościelami, itp.
Serdecznie pozdrawiam

 Re: Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: Anna (80.50.249.---)
Data:   2005-05-13 14:18

O, żesz Ty. Nie trafisz z tym moderatorem. :(
Mieszkam i pracuję tuż pod bokiem seminarium. Z klerykami spotykam się na co dzień. I wiem, że na prymicje to oni najbardziej liczą NA PIENIĄDZE. Najbardziej są zadowoleni, gdy zaraz po święceniach uda im się kupić samochód. Bo przecież idąc na parafię, będa tam mieli jako tako wyposażone zazwyczaj dwa pokoiki z łazienką, stołować się będą w kuchni plebanijnej. A prywatnym gościom z powodzeniem dadzą radę zrobić przy pomocy urzdzeń i naczyń, które mają zazwyczaj na swoim wyposażeniu już w seminarium. A jak goście posiedzą dłużej, to ich zaprowadzą na obiadek u plebana.
Stosy pościeli prezento-prymicyjnej mojego domowego ksiedza do dziś leżą u nas w szafie i żółkną (10 lat po święceniach), ekspresy, komplety filiżanek, zdublowane książki itp. porozdawał od razu na przyjęciu prymicyjnym młodszym kolegom z seminarium.

 Re: Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: DZIEWCZYNA (---.u.mcnet.pl)
Data:   2005-05-13 15:46

Hmmm.... to widać różne są seminaria - WSZYSCY księża, których znam w seminarium nie mieli NIC... Żadnych expresów, filiżanek. I na parafię przychodzili nie mając nic...
No, widać, że i seminaria różnią się między sobą :).
A ja myślałam, że tylko zakony :).

 Re: Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: Ksiądz (---.adsl2.iam.net.ma)
Data:   2005-05-14 16:24

Proszę, tylko nie albumy. Dostałem 4 jednakowe... :-) A jeśli jest "bardzo bliską Ci osobą" to go po prostu spytaj, czego potrzebuje.
Pozdrawiam

 Re: Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-22 20:12

jak wyglądają takie uroczystości i kiedy daje sie prezent ? Czy powinnam dac prezent w sobotę po mszy podczas, której będzie wyświęcony? Czy może po niedzielnej mszy prymicyjnej, a moze dopiero podczas obiadu w restauracji? i Czy daje sie kwiaty, jesli tak, to kiedy ? Prosze o radę od doświadczonych w tym temacie, bo nigdy nie byłam w takiej sytaucji. Z góry bardzo dziekuję....

 Re: Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: Weronika (---.gprs.plus.pl)
Data:   2008-05-14 20:44

Jak już tutaj widziałam, nie tylko ja mam problem z doborem prezentu dla Diakona. Czytając wypowiedzi nie otrzymałam właściwie żadnej podpowiedzi. Czy np. jakiś ks. mógłby się wypowiedzieć w tej sprawie, powiedzieć czego potrzebują młodzi kapłani? Proszę pilnie o pomoc. Święcenia już za dwa tygodnie.

 Re: Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: Sylwia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-05-12 12:21

Myślę, że kwiaty jak najbardziej. Święcenia wprawdzie niczym się nie różnią od tradycyjnego ślubu. Uważam też, że drogie prezenty niczemu nie służą. Proponuję dać po prostu coś od siebie, jakiś drobiazg, ale w którym zatopione jest serce i życzliwość, aniżeli nadrabiać drogim prezentem. Z kolei pieniądze to dobry pomysł, bo jak mówił jeden z poprzednich rozmówców - "kupi sobie to, co będzie potrzebował", aczkolwiek nasuwa się drugie pytanie, w takim razie ile dać? Trudna tj. kwestia, ale myślę, że jeżeli to jest Ktoś bardzo bliski, to albo go po prostu zapytać, albo dać mu coś oryginalnego i od serca, może coś, w czym będzie odnajdywał siłę do pracy na parafii, bo niejednokrotnie dla młodego prezbitera praca na parafii we wczesnym etapie jest bardzo stresująca i męcząca.
Z pozdrowieniem S.

 Re: Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: Anna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-04-29 15:40

Pieniądze to dobry pomysł. Ile? To jak w przypadku wesela. Zależy na ile kogo stać i ile uważa.

 Re: Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: o. Jan, omi (---.dsl.bell.ca)
Data:   2010-05-02 13:10

Kiedy otrzymuję prezenty, modlę się po cichu ewangelicznie najczęściej: "odpuść im, Boże, bo nie wiedzą, co czynią". Lubię życzenia spontaniczne, bo płyną z serca. Nie lubię życzeń oficjalnych, wyrozumowanych. Nie zauważyłem, aby przede mną ktoś napisał o prezentach "bez opakowań" w postaci modlitwy, uśmiechu, ofiarowanej Komunii Świętej. Prezenty w opakowaniu dają radość, ale Neoprezbiterowi radziłbym przyjmować wszystko, dziękować i... segregować; dla siebie, co się w krótkim czasie przyda - i te nieprzydatne dla innych w taki sposób, aby ofiarujący nie dowiedzieli się, bo...
A przy okazji. Kwiaty? Piękny symbol uczuć serca. Po trzech dniach więdną. Od dziesiątków lat nawet nie zabieram kwiatów z zakrystii. Ale to już moje zwyczaje. Nie radzę mnie w tym naśladować. Nawet w mieszkaniu by mi przeszkadzały i szybciej zwiędły, Nie dbam o nie u siebie, chociaż lubię kwiaty w parku, ogrodzie.
Szczęść Boże,
O. Jan, omi

 Re: Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: Agnieszka (109.243.54.---)
Data:   2010-05-03 22:01

Myślę, że to nie problem, ten temat mam już za sobą, jeśli chodzi o prezent dla diakona. Rok temu miał święcenia mój najlepszy Przyjaciel i kupiłam mu w sklepie jubilerskim obrazek posrebrzany z Papieżem Janem Pawłem i dodatkowo grawerka z życzeniami. Myślę że to jest dobry wybór przynajmniej pozostanie mu pamiątka na całe życie. pozdrawiam.

 Re: Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: ela (---.icpnet.pl)
Data:   2010-05-18 12:26

Bielizna osobista, ołtarzowa, czy naczynia liturgiczne, kropidełko itp./zawsze moze zabrac ze sobą na inną parafię, dar modlitwy i Komunii sw. w rocznice swięceń itp.

 Re: Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: Monika27 (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2011-02-21 17:05

Wybieram się w tym oku na święcenia diakonatu do kolegi.
I ktoś mi poradził bym kupiła jakąś książkę O. Badeniego, i znajoma robi palkę na kielich. Czy to jest dobry pomysł na prezent dla diakona?

---------------

Bardzo dobry pomysł, ale póki co wystarczy sama książka...
p.o. moderatora

 Re: Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: Grzegorz (---.centertel.pl)
Data:   2011-05-14 12:41

Często gubimy się i błądzimy w "szale" wybierania prezentów, a często zapominamy, że sakrament święceń jak i powołanie to wielka łaska. Łaska, w której aby wytrwać, człowiek potrzebuje modlitwy i obecności drugiego człowieka. Najcudowniejszym prezentem będzie dla tego młodego człowieka, który wkracza na tę wyjątkową drogę będzie dziesiątka różańca w jego intencji każdego dnia, wieczorny Apel Jasnogórski, czy Anioł Pański w południe.
Nade wszystko Eucharystia ofiarowana w jego intencji. To Pan rozpoczął w nim dzieło i tylko On może w nim je dokonać. Mam dwóch przyjaciół księży, za których ofiarowuję często Komunię świętą i cierpienie, które przynosi mi każdy dzień z moją chorobą - to był mój dar dla nich z okazji Święceń. Dar, który jest nieprzemijający. Książki bowiem wyblakną, czajnik się spali a zastawa potłucze, a ja nawet jeśli zostanę powołany z tego świata, zabiorę swoją modlitwę przed Boży Tron w Niebie. Ofiaruj to,co dostałeś najcenniejszego.
P.S. Jeśli chcecie już bardzo dołączyć jakąś książkę polecam:
Rafała Malinowskiego OP - "Kiedy spadasz głową w dół" - wyd. LIST
Matka Teresa z Kalkuty - "Pójdź, bądź moim światłem" - wyd. ZNAK.

 Re: Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: Karolina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-05-29 14:36

Oczywiście że pieniądze. Bo różne rzeczy, których potrzebuje, kupi sobie sam, znając swoje potrzeby.
A kwota? Myślę, że jak na wesele i na ile Cię stać.

 Re: Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: Eliza (---.knc.pl)
Data:   2011-11-13 14:27

Mam pytanie może ktoś się orientuje gdzie można kupić życzenia na pięknej karcie właśnie dla znajomego przyjaciela księdza, który będzie obchodził 25-lecie kapłaństwa. Może ktoś z Państwa wie gdzie znajduję się sklep z takim rzeczami? Bardzo bym prosiła o pomoc.

---------------------

Warto poszukać w sklepikach przy parafialnych, albo innych z dewocjonaliami.
p.o. moderatora

 Re: Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: kasia (---.opera-mini.net)
Data:   2011-12-10 22:11

witam, też mam taki problem. Co można podarować księdzu w imieniu dzieci ze scholi na gwiazdkę? Będzie skromna wigilia i pomyślałam, żeby coś mu podarować takiego symbolicznego.

 Re: Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: Gosia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-05-20 11:55

Idę na święcenia kapłańskie do kolegi. Jaki prezent się daje? Czy może to być np: biała róża?

 Re: Jaki prezent na świecenia kapłańskie?
Autor: Basia (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-06-05 09:46

Skibiński, nie Malinowski.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: