logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jakie fragmenty Pisma św. są czytane na wigilii?
Autor: Mada (195.136.118.---)
Data:   2008-12-19 18:41

Zawsze rodzina u której spędzałam święta przygotowywała czytanie pisma św. W tym roku u mnie się odbędzie czy może ktoś mi podać fragment Pisma św. jaki sie odczytuje przy wigilii?

---------

Fragment Biblii do lektury podczas wigilii jest podany np. w tym wątku.
moderator

 Re: Jakie fragmenty Pisma św. są czytane na wigilii?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2008-12-20 08:24

W obecnym (2008/2009) roku liturgicznym na wieczorną Mszę wigilijną liturgiści przygotowali fragment wg św. Mateusza (1, 1-25). Natomiast podczas Mszy w nocy (na Pasterce) będziemy słuchać Ewangelii wg św. Łukasza (2, 1-14). Zaś w czasie Mszy o świcie kontynuujemy św. Łukasza (2,15-20). Przytoczyłam za OREMUS-em (Adwent - oktawa Narodzenia Pańskiego 2008). Możesz więc sobie wybrać spośród podanych, który zechcesz. Błogosławionych Świąt i radości przeżywania kolejnej Pamiątki Narodzin Pana Tobie i całej Rodzinie życzę
Bogna

 Re: Jakie fragmenty Pisma św. są czytane na wigilii?
Autor: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-12-21 17:21

"W owym czasie wyszło rozporzšdzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludnoœci w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorzšdcš Syrii był Kwiryniusz. Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poœlubionš sobie Maryjš, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwišzania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie. W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocnš nad swojš trzodš. Naraz stanšł przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewszšd ich oœwieciła, tak że bardzo się przestraszyli. Lecz anioł rzekł do nich: Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radoœć wielkš, która będzie udziałem całego narodu: dziœ w mieœcie Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżšce w żłobie. I nagle przyłšczyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: Chwała Bogu na wysokoœciach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania" Łk 2, 1-14.

 Re: Jakie fragmenty Pisma św. są czytane na wigilii?
Autor: Mada (195.136.118.---)
Data:   2009-01-02 14:00

Dziękuję bardzo ;))

 Re: Jakie fragmenty Pisma św. są czytane na wigilii?
Autor: robert (---.pres.cable.virginmedia.com)
Data:   2010-12-21 19:30

/.../

odpowiedzi są w wątku. Np. Łk 2, 1-14

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: