logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chcę odbić się od dna i wrócić na łono Boga i Kościoła.
Autor: Marcin (---.cache.icpnet.pl)
Data:   2003-07-20 15:21

Pisze w nadziei na pomoc .Proszę o przeczytanie mojej historii i udzielenie rady jak postępować dalej.
W wieku 12 lat przestałem chodzić do kościoła, nie zostałem dopuszczony do bierzmowania przez księdza w mojej parafii który uznał że moja wiedza jest niewystarczająca, w ten oto sposób skończył się mój kontakt z Kościołem Rzymsko-katolickim. Z dzieciństwa wyniosłem gniew i złość na kler i kościół. Moja mama uważa się za katoliczkę ale nie praktykuje, mój tata jest raczej agnostykiem (nie zajmuje się problemami wiary).
Od wczesnych lat interesowałem się Bogiem a właściwi kontaktem z Nim. Po odejściu od Kościoła zainteresowałem się medytacją i religiami wschodu,na początku był Buddyzm potem trafiłem na książki ruchu Hare Kriszna i filozofię hinduizmu, zacząłem się udzielać w ruchu ale na krótko ,nie dawało mi to poczucia szczęścia. Kolejnym etapem był okultyzm i magia, w Thelemi i w związkach z Szatanem szukałem wiedzy i wyzwolenia ,ta ścieżka zawiodła czułem się co raz gorzej, pomimo nabytych umiejętności (manipulacja ludźmi i przepowiadanie przyszłości ) nadal chciałem być dobrym człowiekiem po stronie Bożej wiary a nie narzędziem w rękach Szatana. Kontaktowałem się z duchami (spirytyzm) rozmawiałem z tzw.opiekunem który miał mnie prowadzić po ścieżce duchowej.
Wiele razy wypierałem się wiary w Boga i bluźniłem przeciwko Niemu.Brałem udział w obrzędach gdzie z grupą ludzi modliliśmy się do Bafometa i przyzywaliśmy demony w celu wzmocnienia naszej pozycji. Po tym jak jeden z członków tej nieformalnej grupy trafił do zakładu psychiatrycznego grupa się rozpadała.Do dzisiaj czuję wpływ Szatana na moje życie.
Dopiero po spotkaniu kolegi wierzy w Jedynego Boga Prawdziwego zerwałem z magią i okultyzmem. Zniszczyłem wszystkie "księgi szatana" i poczułem wielka chęć nawrócenia się i powrotu do wiary w Boga Prawdziwego.
Moja narzeczona jest chrześcijanką ale nie praktykującą wspiera mnie w tych trudnych dniach, czuje się jak bym stracił 10 lat swojego życia i jest mi bardzo trudno. Nie jestem wstanie wejść do kościoła a gdy pragnę się modlić czuję zamęt w głowie i nie mogę uczynić tego szczerze.
Słyszałem o grupach neokatechumenalnych, które pomagają takim ludziom jak ja odbić się od dna i wrócić na łono kościoła i Boga.
Proszę o informacje czy w Poznaniu takie grupy tez istnieją i o ewentualny kontakt z nimi.
Serdecznie pozdrawiam.
Marcin z Poznania.

 Re: Chcę odbić się od dna i wrócić na łono Boga i Kościoła.
Autor: Agniulka (---.org)
Data:   2003-07-21 20:57

Niestety nie jestem z Poznania, wiec pomoge Ci podajac adres www Drogi Neokatechumenalnej:
http://www.camminoneocatecumenale.it/pl/
Mysle, ze jestes na wlasciwej drodze - modlitwa wstawiennicza bedzie na pewno bardzo potrzebna, zebys umial zostawic to wszystko poza soba.

Piszesz, ze gdy pragniesz sie modlic, nie mozesz uczynic tego szczerze. Przeciez to twoje pragnienie jest szczere, czyz nie? Wiec po prostu mow Bogu o tym, ze chcesz do Niego wrocic i mow Mu o swoich z tym problemach.

Jestes w moich modlitwach.

Mam do Ciebie tylko jedno male pytanie - czy zgodzilbys sie, zebym "wykorzystala" tego twojego posta (oczywiscie bez danych osobowych) w rozmowie z moimi uczniami, ktorzy niestety tez zaczynaja sie obracac w kregach filozofii wschodnich. Mysle, ze bylby on dla nich jakims ostrzezeniem. Prosze o odpowiedz na forum albo na priva

 Re: Chcę odbić się od dna i wrócić na łono Boga i Kościoła.
Autor: Ania (---.club-internet.fr)
Data:   2003-07-21 21:29

Czesc Marcin!
Mysle, ze Pan Bog juz w jakis sposob dziala w twoim zyciu, skoro pragniesz do Niego wrocic!
Jesli rozmowa z Panem sprawia Ci duzo trudnosci i jak piszesz czujesz zamet w glowie to podchodz do tego spokojnie, nie przejmuj sie zbytnio, ale tez szybko nie rezygnuj;
jesli ciezko ci mowic do Boga, to milcz i zacznij Go sluchac! odszukaj lub kup sobie Pismo Swiete i codziennie czytaj - rozwazaj fragment; badz wierny temu postanowieniu! to nie jest trudne, ale szatan usilnie odciaga od sluchania Slowa dlatego musisz byc czujny i nigdy sie nie poddawac; dobrze, ze myslisz o grupie neokatechumenalnej, na pewno bedzie ci latwiej!
mieszkalam przez pewien czas w poznaniu, sadze ze potrzebne informacje mozesz znalezc u dominikanow na al.Niepodleglosci;
powodzenia! z pamiecia w modlitwie, ania;

 Re: Chcę odbić się od dna i wrócić na łono Boga i Kościoła.
Autor: Edward (---.acn.pl)
Data:   2003-07-21 23:49

Po takich doswiadczeniach - moim zdaniem modlitwa wstawiennicza moze ... nie wystarczyc.

Moja rada - KONIECZNIE - jak najszybciej - udac sie do egzorcysty - mozna do niego tarfic przez proboszcza albo zadzwonic do kurii biskupiej i tam juz podadza namiary.

Wszystko bedzie dobrze, ale .... rekonwalescencja i powrot do pelni normalnosci niestety prawdopodobnie zajmie kilka lat.

Trzeba uwazac, bo .... to sie czesto niestety zdarza - sa powroty do okultyzmu, z ktorych ciezko sie podnosic.

Polecam - codziennie chodzic na msze Sw - mozna miec z tym problemy np slyszec w glowie glosy mowiace wulgarnie, zeby stamtad .... (wiadomo co) - ale nalezy je ignorowac i ... codziennie chodzic nadal na msze Sw.

Mysle, ze juz po roku takiego codziennego chodzenia na msze moze byc o wiele lepiej. Jednak - trzeba uwazac, bo przez jakis czas moze byc ciezko - np korki, choroba, zmeczenie, sennosc - wiadomo komu nie podoba sie, gdy chodzimy na msze.

Polecam lekture ksiazek Amortha "Wyznania Egzorcysty" i pozostalych. Mozna je nabyc w katolickich ksiegarniach.

Lacze sie w modlitwie.

 Re: Chcę odbić się od dna i wrócić na łono Boga i Kościoła.
Autor: ja (193.205.125.---)
Data:   2003-07-22 09:51

Czesc,

Niestety nie jestem z Poznania ale jestem w Neokatechumenacie. Nie powinienes miec trudnosci ze znalezieniem wspolnoty w Poznaniu. A warto szukac...No, ale dobrze byloby gdybys namowil tez narzeczona. Nie jest latwo samemu poszukiwac Boga.
Z modlitwa

 Re: Chcę odbić się od dna i wrócić na łono Boga i Kościoła.
Autor: MarekParf (---.5xmedia.com.pl)
Data:   2003-07-22 10:10

> Nie jestem wstanie wejść do kościoła a gdy pragnę się modlić
> czuję zamęt w głowie i nie mogę uczynić tego szczerze.

Sądząc po twojej przeszłości oraz objawach, możesz być zniewolony złym duchem. Poszukaj wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i poproś o modlitwę o uwolnienie.


Wspólnoty w Poznaniu:
==========================================================
miejscowość imię grupy parafia adres spotkania godzina gdzie
==========================================================
Poznań Pojednanie Najśw. Bogarodzicy Maryi Stare Zegrze środa 18.30 Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym
Poznań Święty Krzyż Nawiedzenia NMP Os. Bohaterów II Wojny Światowej 85 czwartek 18.30 sala kominkowa
Poznań Samuel Pierwszych Polskich Męczenników (bd) wtorek 19.30 salka św. Benedykta
Poznań Świętej Anny Św. Anny Limanowskiego 13 poniedziałek 16.45 salka domu katech.
Poznań Święta Rodzina Św. Stanisława biskupa i męczennika (bd) (bd) po Mszy o 19.00 kościół
Poznań Zbawiciel Najśw. Zbawiciela Fredry 11 wtorek 19.00 kościół
Poznań Bractwo Więzienne Św. Wojciecha Wzgórze Św. Wojciecha różnie (bd) areszt śledczy i zakłady karne
Poznań Tabita Św. Jana Kantego (bd) środa 20.00 mieszkanie liderki
Poznań Tabor Chrystusa Króla Mikołowska 14 poniedziałek 19.00 salka parafialna
Poznań Winnica Świętej Trójcy (bd) czwartek 18.30
Poznań Wspólnota Krzyża Św. Krzyża Częstochowska 16 czwartek 19.30 salka przy kościele
Poznań Maranatha Wyższe Seminarium Duchowne Wieżowa 2/4 środa 20.00 oratorium seminaryjne
Poznań Obóz Boży Zmartwychwstania Pańskiego (bd) niedziela 19.00 kaplica Niższego Seminarium
Poznań Niepokalana Św. Marcina (bd) piątek 19.00 salka na wikariacie
Poznań Miłosierdzie Boże Św. Józefa Szczepankowo poniedziałek 18.00 salka parafialna
Poznań Gabriel Św. Jana Kantego Grunwaldzka 86 (bd) (bd)
Poznań Abba Św. Jana Bosko Warzywna poniedziałek 18.30 kaplica w kościele
Poznań Michael Św. Michała Archanioła Stolarska 7 czwartek 19.15 salka DA
Poznań Dzieci Krzyża Świętego Krzyża (bd) czwartek 15.30 prywatne mieszkanie
Poznań Emmanuel (bd) Żydowska piątek 19.30 salka przy kościele
Poznań Betania Św. Antoniego Góra Przemysława (bd) (bd)
Poznań Jerozolima Klasztor OO. Dominikanów Kościuszki 99 środa 19.00 kościół dominikanów, Al. NIepodległości
Poznań Jeszua MB Częstochowskiej Naramowice 158 piątek 19.00 dolny kościół
Poznań Jutrzenka Św. Jerzego Swoboda 43A poniedziałek 19.40 salka parafialna
Poznań Maryja Matki Odkupiciela Os. Jagiełły 107 poniedziałek 18.45 salka parafialna
Poznań Maryi Królowej Różańca Świętego Opatrzności Bożej Gieburowskiego 6 poniedziałek 18.45 salka parafialna
Poznań Imienia Jezus Wniebowstąpienia Pańskiego (bd) czwartek 19.00 kościół
==========================================================


Pozdrawiam
Marek <><

 Re: Chcę odbić się od dna i wrócić na łono Boga i Kościoła.
Autor: Marcin (---.cache.icpnet.pl)
Data:   2003-07-22 13:01

Agniula oczywiście,wykorzystaj tego posta jezeli to coś pomoże.

 Re: Chcę odbić się od dna i wrócić na łono Boga i Kościoła.
Autor: Aga i Marek (---.konin.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   2003-07-22 17:09

Drogi Marcinie,
przeczytaj Swiadectwo o. Verlinde'a na www.egzorcyzmy.republika.pl - znajdziesz tam sporo rad duchowych. O.Verlinde szedl droga podobna do Twojej. Opisuje tez trudnosci, jakie go spotkaly w procesie nawracania oraz daje wiele dobrych rad.

jesli chodzi o poznanskie grupy, to polecam CI BARDZO msze o uwolnienie (spod wladzy zlego ducha, dreczen itd) , ktore odbywaja sie na ulicy Zydowskiej w Kosciele Bozego Ciala (chyba?). Jest ot jedna z ulic odchodzacych od Starego Rynku. W II i IV piatek miesiaca (czyli w biezacym tygodniu tez!) odbywa sie tam rzeczona Msza, po ktorej odprawiane sa modlitwy o pomoc w walce ze zlym duchem.
nie pamietamy, o ktorej godzinie jest ta msza, ale chyba o 16. moze zdaze Ci do piatku napisac dokladniej.

Msze i modlityw odprawia ks. Marian Piatkowski, egzorscysta i bardzo pogodny kaplan. Mozesz po Mszy porozmawiac z nim i przedstawic swoj problem (to wszystko, o czym piszesz wyzej).

Mozesz go spotakc w tym kosciele takze w dni powszednie na Mszach - w poniedizlki, i srody o 18, we wtorki, czwartki i i soboty o 7.30 (?). Przedtem mozesz przystapic do spowiedzi.

wiec.. przalam sie i nie zwazaj na to, ze zly rzuca Ci klody pod nogi i na pewno bedezie sie staral odwiesc Cie od powrotu do Boga. nieulegaj mu! na stronie www.egzorcyzmy.republika.pl znajdziesz kilka wyprobowanych modlitw pomocnych w trudnych chwilach - odmawiaj choc jedna z nich!

pozdrawiamy!

 Re: Chcę odbić się od dna i wrócić na łono Boga i Kościoła.
Autor: Ewa (---.silesia.pik-net.pl)
Data:   2003-07-22 17:41

jestes w barzo trudnej sytuac4346890ji.o ile bede w stanie to chetnie ci pomoge,gg-4346890,czekam na kontakt.

 Re: Chcę odbić się od dna i wrócić na łono Boga i Kościoła.
Autor: ewa (---.crowley.pl)
Data:   2003-07-22 21:12

Andrzeju,
sadze, ze powinienes tez poszukac mozliwosci rozmowy z Egzorcysta i jego rozeznania... zwykle przy kazdej diecezji jest Kaplan, ktory szczegolnie oddany jest posludze uwalniania osob z mocy zlych duchow. Szatan niechetnie oddaje swoje ofiary! Twoje doswiadczenia z sektami, okultyzmem, magia i spirytyzmem, a teraz problemy z wejsciem do kosciola, niemozliwosc modlitwy moga miec i takie podloze... Poczytaj nawet tu, na Katoliku teksty O. Verlaine...
walcz o siebie !
z Bogiem
ewa

 Re: Chcę odbić się od dna i wrócić na łono Boga i Kościoła.
Autor: Marcin (---.cache.icpnet.pl)
Data:   2003-07-23 21:09

Droga Ewo dziekuję za numer GG, skontaktuję się na 100%,wszystkim dziękuję.Będę walczył o dusze.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: