logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy rodzic może przekląć dziecko?
Autor: Marta (---.181.31.222.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data:   2011-03-08 11:45

Witam,
Czy jest to możliwe, żeby dobry, kochający rodzic niechcący, w złości przeklął swoje dziecko? Czy to możliwe, żeby negatywne słowa wypowiedziane przez rodzica mogły źle wpłynąć na życie osoby? Gdy byłam nastolatką, a potem studentką, mój tata (dla mnie od zawsze autorytet, kochany, wspaniały tata) kilkakrotnie wypowiedział pod moim adresem groźby, że żaden mężczyzna nie będzie mnie chciał, że będę porzucana, że będę miała w życiu jak dwie bliskie krewne (jedna wiele lat źle traktowana przez męża, druga opuszczana przez kolejnych mężczyzn - samotna matka) i jestem materiałem na samotną (używał tu innego, dosadnego określenia). Wiem,że chciał mnie tylko nastraszyć, takim straszeniem skłonić, żebym zawsze zgadzała się z jego zdaniem (a wiedział, że założenie rodziny to u mnie zawsze był priorytet i że jak mnie postraszy takimi słowami, to od razu się wycofam ze swojego stanowiska) Poza tym, jako nastolatka, rzeczywiście miałam irytujący, sposób bycia (taka przewrażliwiona romantyczka - idealistka, trochę zamknięta w sobie, zakompleksiona) i wiem, że tata chciał mnie "wyprostować", ale ja się tamtymi słowami strasznie przejęłam. Moje dotychczasowe życie uczuciowe było jedną wielką porażką; zresztą w związku z ta sferą od czasu, gdy miałam naście lat, odczuwałam potworną niemoc, poczucie, że to i tak będzie dla mnie nie do przeskoczenia. Ta niemoc, poczucie że i tak mi się nie uda, towarzyszy mi cały czas, pewnie też pogłębiły ją uczuciowe porażki. Czy zadziałała tu sugestia, czy może tamte słowa sprzed kilkunastu lat miały faktycznie mogły mieć negatywny wpływ?
Jeśli tak, to co mam zrobić, żeby się z tego wpływu uwolnić?
Z wyrazami szacunku dla Wpisujących się.

 Re: Czy rodzic może przekląć dziecko?
Autor: Michał (---.bnet.pl)
Data:   2011-03-11 23:12

Odpowiedziałaś sama sobie. Ty jesteś kowalem(kowalką?) własnego losu. Módl się o uwolnienie od tych głupot i bądź wolna.
P.S.
Te Kobiety. Czary mary i wróżbiarstwo, a potem płacz i zgrzytanie zębów. Swoją drogą rodzice bywają nieodpowiedzialni wobec małych dzieci. No ale ty już dorośnij.

 Re: Czy rodzic może przekląć dziecko?
Autor: BeataB (78.147.48.---)
Data:   2011-03-13 13:03

Oglądałam "Świadectwo egzorcysty" z Jasnej Góry na youtube, który opowiada o swoim doświadczeniu jako egzorcysta. Na przykład kiedyś przyprowadzono do niego młodą dziewczynę, która była opętana przez złego ducha, ale nie było w jej życiu żadnych uchybień wobec Pana Boga, wiec nie wiadomo było jak zły duch znalazł dostęp do niej. Z reguły jeśli grzeszymy śmiertelnie przez długi czas (np wróżby, jakaś magia, używki, uzależnienia itd) to dajemy złemu dostęp do naszego życia. A ta dziewczyna zawsze starała się żyć wg przykazań. Okazało się, że gdy była w łonie matki, jej babcia była bardzo niezadowolona, że jej mama będzie mieć 4 dziecko i namawiała ją do aborcji, nie pamiętam dokładnie jakie słowa padły. Także to było powodem jej opętania.
www.youtube.com/watch?v=JXgFlyr-F4A
Myślę więc, że powinnaś modlić się o uzdrowienie z tego lęku jaki posiadasz. Porozmawiaj o tym z księdzem. I módl się. Mam podobne doświadczenia. Moi rodzice wypowiadali różne słowa w gniewie pod moim adresem, ale myślę, że najważniejsze, żeby pamiętać, iż rodzice i tak Cię kochają, i nie przejmować się tym za bardzo. Z drugiej strony rodzice powinni czasem ugryźć się w język i dziękować Bogu za swoje dzieci, nawet jeśli przysparzają im problemów, albo nie są takimi, jakimi oni by chcieli, żeby były.

 Re: Czy rodzic może przekląć dziecko?
Autor: Marlinek (---.rzeszow.vectranet.pl)
Data:   2011-03-13 21:01

Proponuję Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie. Poczytaj:
www.odnowa.jezuici.pl/szum/ewangelizacja-mainmenu-56/formy-zorganizowane-mainmenu-48/353-msze-wite-w-intencji-uzdrowienia-od

 Re: Czy rodzic może przekląć dziecko?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2011-03-14 09:47

Marta, polecam ci Psalm 45 do rozważania, zainteresowanie się swoją kobiecością:
www.akademia24.pl/index.php?s=dobre&id=61
oraz wzięcie udziału w warsztatach dla kobiet, np.:
www.cp.waw.pl/warsztaty.php

 Re: Czy rodzic może przekląć dziecko?
Autor: xc (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2011-03-14 11:54

Przekląć można i co z tego? Czy przekleństwo ma jakąkolwiek moc skuteczną?
Jeśli ktokolwiek tak uważa, to dopuszcza do siebie myślenie w kategoriach magicznych, które jest z natury obce chrześcijaństwu.

Pokutują w nas relikty wierzeń naszych praojców, mamy skłonności do widzenia tego, czego nie rozumiemy w kategoriach magicznych.

Czy słowa wypowiedziane kilkanaście lat temu miały wpływ? jakiś miały, jaki to pytanie dla psychologa=behawiorysty. Jak słowa, które kierujemy do kogoś, mogą wpływać na jego zachowanie i naszą postawę?

Pokuszę się taką tezę: przeklinanie kogoś jest na tyle skuteczne na ile przeklinający i przeklinany w to uwierzą i będą odczytywać to się im wydarzy w kategoriach wypełnienia się (lub nie) tej konkretnej przepowiedni.

Jednym z fundamentów wiary chrześcijańskiej (i nie tylko chrześcijańskiej) jest, że Bóg jest Panem wszystkiego. Także czasu. Człowiek nie ma mocy panowania nad czasem. Może starać się nadać bieg sprawom tak aby osiągnąć jakiś wyznaczony cel. Ale nigdy nie jest pewien na 100 proc. i nigdy nie ma pełnej kontroli nad tym co się dzieje.

 Re: Czy rodzic może przekląć dziecko?
Autor: B. (---.warszawa.mm.pl)
Data:   2011-03-14 14:00

"Kto szanuje ojca, długo żyć będzie, a kto posłuszny jest Panu, da wytchnienie swej matce: jak panom służy tym, co go zrodzili. Czynem i słowem czcij ojca swego, aby spoczęło na tobie jego błogosławieństwo. Albowiem błogosławieństwo ojca podpiera domy dzieci, a przekleństwo matki wywraca fundamenty" (Syr 3, 6-9)

Powiedz swojemu Tacie o Twoich niepokojach, powołując się na powyższy fragment Pisma Świętego i poproś go o błogosławieństwo. :) Nawet jeżeli będzie to dla niego szokiem, to może potrzebuje tego? Może za pierwszym razem zlekceważy? Może nie będzie umiał, lub będzie krępował się? Ale jeżeli powtórzysz prośbę kolejny raz, to na pewno w końcu ośmieli się, a to wyjdzie wszystkim na dobre. :)
Synowie Izraela także walczyli o błogosławieństwo ojca (np. Jakub i Ezaw). Serdeczności.

 Re: Czy rodzic może przekląć dziecko?
Autor: Nelly (---.147.133.172.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data:   2011-03-16 20:47

Mam ten sam problem. Wierze w błogosławieństwo, wierzę również w przekleństwo. Zwłaszcza rodzicielskie. Dużo czytałam na ten temat oraz rozmawiałam z osobami duchownymi. Nie należy tego lekceważyć. Potrzebna jest do tego specjalna, wytrwała modlitwa, nierzadko egzorcyzm. Mój przypadek jest dość ciężki, byłam przeklinana od dawna, w podobny i także o wiele gorszy sposób niż Ty. I to nie tylko przez ojca. Jestem wierząca, staram się żyć wg przykazań, ale życie mi się nie układa, czuje ciągle niepokój, jestem samotna i zawsze natrafiam na przeszkodę, gdy chcę zawrzeć bliższą znajomość (nawet taką irracjonalną, która faktycznie nie powinna się wydarzyć, a jednak) i mam już 33 lata i żadnych perspektyw na założenie rodziny. Praktycznie nie mam już nadziei.
I proszę - nie piszcie, ze powinnam zmienić nastawienie, postępowanie, wyjść do ludzi, ja NAPRAWDĘ robię co w mojej mocy. I modle się. I nic. Od wielu lat.

 Re: Czy rodzic może przekląć dziecko?
Autor: B. (---.warszawa.mm.pl)
Data:   2011-03-16 22:19

Nelly, próbuj prosić ojca o błogosławieństwo? Niełatwe to może, ale przynieść może błogosławione skutki dla obu stron. :)

 Re: Czy rodzic może przekląć dziecko?
Autor: Michał (---.bnet.pl)
Data:   2011-03-16 22:41

Człowiek wierzący nie może przekląć swojego dziecka. Przekleństwo niewierzącego w żaden sposób nie wiąże osoby wierzącej. Być może mamy do czynienia z pewną formą opętania (dręczenia) szatańskiego, który wykorzystuje zdarzenia z przeszłości by gnębić w teraźniejszości. Na to może pomóc modlitwa o uwolnienie. B. ma rację, o wiele ważniejsze jest szczere pojednanie i przebaczenie. Ta głęboka zadra w sercu jest nie do usunięcia na drodze rozumowej. Do jej uleczenia potrzeba Pana Boga i łez.

 Re: Czy rodzic może przekląć dziecko?
Autor: Marysia (---.play-internet.pl)
Data:   2011-03-17 06:43

A czy ci rodzice, którzy was przeklinali, nigdy nie składali wam szczerych życzeń na urodziny, Święta i nie życzyli wam samych dobrodziejstw?

 Re: Czy rodzic może przekląć dziecko?
Autor: Jagna (---.centertel.pl)
Data:   2017-06-13 20:47

Uzdrowienie a uwolnienie to lekka różnica. Zajrzałam tu i czepiam się, bo mnie ten problem też dotknął. W jednym szatan działa sam, w drugim działa przez innych, najczęściej przez rodziców, bo ich słowa mają wielką moc.

"Albowiem błogosławieństwo ojca podpiera domy dzieci, a przekleństwo matki wywraca fundamenty" (Mądrość Syracha 3, 6-9)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: