logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Modlitwa o błogosławieństwo domu.
Autor: Patrycja (---.bos.east.verizon.net)
Data:   2011-05-24 20:05

Przeprowadzam się do innego mieszkania i bardzo ważne dla mnie jest to aby to miejsce pobłogosławić. Nie mam dostępu do księdza, który mógłby do domu przyjechać, wiec proszę o tekst modlitwy błogosławieństw, która będzie najbardziej odpowiednia. Dziękuję.

 Re: Modlitwa o błogosławieństwo domu.
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2011-05-25 03:16

Niech nas błogosławi i strzeże Wszechmogący i Miłosierny Bóg Ojciec, Bóg Syn i Duch Święty. Wszechmogący Królu nieba i ziemi, Synu Davidów, Jezu Nazareński, dla nas ukrzyżowany, Synu Boga żywego zmiłuj się nad tym domem, strzeż jego mieszkańców.

Niech Twoje Boskie błogosławieństwo towarzyszy im wszędzie, niech Duch Święty oświeca myśli i serca ich i niech moc Jego działa przez nich na każdym miejscu.

Wszystko, co się w tym domu znajduje tych, co doń wchodzą i z niego wychodzą niech błogosławi i od złego zasłania błogosławieństwo Trójcy Przenajświętszej, aby się doń żadne nieszczęście nie zbliżyło.

Imię Święte Jezusa, z dziewięciu chórami Aniołów niech będzie z tym domem dając mu swój pokój. Najświętsza Maryja Panna, niech go okrywa płaszczem macierzyństwa swego. Św. Archaniołowie niech go strzegą. Św. Apostołowie niech raczą być szafarzami dostatków jego. Św. Ewangeliści niech utwierdzają i umacniają go. Krzyż Chrystusa niech będzie dachem domu tego. Trzy gwoździe Chrystusa niech będą zaporą jego. Korona Chrystusa niech będzie tarczą jego.

Jezusie, Maryjo, Józefie Św. i wszyscy patroni nasi i Wy Św. Aniołowie stróżowie sprawcie to u Boga, w Trójcy Świętej Jedynego, aby raczył zachować ten dom od piorunów, ognia, gradu, powodzi, napadów złych ludzi, herezji i wszelkiego nieszczęścia, duszy lub ciału grożącemu. Do czego niech nam dopomoże Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. Amen.

 Re: Modlitwa o błogosławieństwo domu.
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2011-05-25 09:01

Można modlić się o swój dom, ale to nie jest to samo, co poświęcenie domu przez księdza.
"Nie mam dostępu do księdza, który mógłby do domu przyjechać" - Czy mieszkasz w buszu? O ile wiem, to nawet tam są księża misjonarze, którzy potrafią dojechać do każdego domu. Tylko być może nie jest to możliwe szybko. Jednak pamiętaj, że kiedy ksiądz będzie dostępny, to dobrze byłoby, gdyby przyjechał i poświęcił mieszkanie. Rozumiem, że może wydawało ci się to kłopotliwe. Nie przejmuj się kwestią finansową. Nawet jeśli nie masz pieniędzy na ofiarę dla księdza. Wiem, że to zwykle stanowi problem: czy i ile wypada dać księdzu ("jeśli nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze"). Ksiądz to też człowiek, śmiało zaproś go do swojego mieszkania. Nie powinien odmówić takiej posługi duszpasterskiej.

 Re: Modlitwa o błogosławieństwo domu.
Autor: elwa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-05-25 09:04

Ojcze Wszechmogący, wieczny Boże, wysłuchaj nas i racz zesłać z nieba świętego Anioła Swego, aby strzegł, otaczał opieką i bronił wszystkich w tym domu mieszkających.
Daj Boże, aby to mieszkanie było zawsze Twoim kościołem domowym, w którym żyjesz i królujesz teraz i zawsze. Amen.

 Re: Modlitwa o błogosławieństwo domu.
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2011-05-25 11:33

W niektórych regionach "kolęda" jest przez cały rok, i trzeba koniecznie samemu poprosić. Sprawdź jak jest u Ciebie. Może zaproszenie na kolędę teraz będzie czymś zupełnie normalnym? A jak nie, to zostaje czekanie na Boże Narodzenie.

 Re: Modlitwa o błogosławieństwo domu.
Autor: Joy (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2011-05-25 17:29

Franciszko, nie trzeba wcale mieszkać w buszu, żeby mieć problem/opór z zaproszeniem księdza do poświęcenia domu. Wystarczy mieszkać w miejscu, gdzie "kolęda" jest nieznanym zupełnie zwyczajem, a błogosławieństw mieszkań powszechnie się nie praktykuje. Nie każdy potrafi wyjść do kapłanów z nowymi inicjatywami, które wydają się stanowić zbyt duże obciążenie dla nich, bez wyraźnej zachęty z ich strony. Obawiam się, że można również spotkać się z odmową, niekoniecznie wynikającą z braku dobrej woli księdza.

 Re: Modlitwa o błogosławieństwo domu.
Autor: krzysztof (---.167.181.172.threembb.ie)
Data:   2011-11-28 17:57

Zmieniam mieszkanie na nowe i proszę o wstawiennictwo Jezusa Chrystusa i wszystkich świętych aby miejsce nowe w którym zamieszkam było miejscem wszelkich błogosławieństw Jezusa Chrystusa pełnej ochrony, dziękuje bardzo.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: