logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy spowiedz generalna to dobry pomysł?
Autor: Rafi (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-01-30 14:40

Mam pytanie, czy jeśli przez lata chodziłem do spowiedzi i zatajałem, lub zapominałem grzechy, to czy dobrym rozwiązaniem byłaby spowiedź z wszystkich grzechów od Komunii św, bierzmowania? Bo z tego co wiem, wszystkie te spowiedzi były nieważne.

 Re: Czy spowiedz generalna to dobry pomysł?
Autor: spowiedz.pl (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-01-30 14:46

To dobry pomysł. Więcej do poczytania tutaj.

 Re: Czy spowiedz generalna to dobry pomysł?
Autor: maria (---.sileman.net.pl)
Data:   2012-01-30 19:02

Myślę, że tak. Szczególnie jeżeli były to grzechy ciężkie. Grzechy, które wracają i nurtują sumienie.

 Re: Czy spowiedz generalna to dobry pomysł?
Autor: Iwcia (---.sattom.pl)
Data:   2012-01-31 12:09

Warto, ponieważ przez spowiedź generalną następuje oczyszczenie całego twojego życia i oddania wszystkiego, co trudne i bolesne Jezusowi, naszych upadków, niezależnie od ich wielkości. Też bym chciała przystąpić do spowiedzi generalnej, na razie modlę się o to. Warto się modlić o taką spowiedź i prosić o światło Ducha Świętego zarówno dla siebie, jak i dla kapłana, który będzie spowiadał.

 Re: Czy spowiedz generalna to dobry pomysł?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-01-31 14:57

Dobrą formą przygotowania do spowiedzi generalnej są rekolekcje ignacjańskie (Fundament i I Tydzień ĆD). Dlatego zachęcam do zajrzenia na: rekolekcje.vel.pl

 Re: Czy spowiedz generalna to dobry pomysł?
Autor: Anna (---.gl.digi.pl)
Data:   2012-01-31 18:33

Rafi, to super, że chcesz pójść do spowiedzi generalnej. :))

 Re: Czy spowiedz generalna to dobry pomysł?
Autor: dominik (---.play-internet.pl)
Data:   2012-02-02 20:55

Mocno wskazana taka spowiedź, pewnie. :) Tylko warto z dobrym rachunkiem sumienia coś takiego zrobić, polecam rachunek sumienia wg księdza Włodzimierza Cyrana. :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: