logo
Wtorek, 23 grudnia 2014
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Potrzebuję najlepszego psychologa katolickiego w Polsce.
Autor: Martyna (---.cdma.centertel.pl)
Data:   2012-05-16 08:31

Potrzebuję najlepszego, sprawdzonego psychologa katolickiego w Polsce, najlepiej osobę duchowną. Nieważne w jakim miejscu w Polsce przyjmuje. Mam przyjaciela (ma 38 lat) w bardzo ciężkim stanie psychicznym i duchowym, który potrzebuje pomocy. Cena nie gra roli. Bóg zapłać.

Re: Potrzebuję najlepszego psychologa katolickiego w Polsce.
Autor: Zibi (212.160.172.---)
Data:   2012-05-24 12:56

WARSZAWA - OŚRODEK POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ SPCH I CARITAS AW
www.opp.bednarska.warszawa.pl
00-322 Warszawa, ul. Bednarska 28/30, wejście nr 5
tel. 022 828 54 83, pon-pt: g. 10.00-20.00
Zespół doświadczonych psychologów, psychoterapeutów, counsellerów (doradców), psychiatrów, księży psychologów i księży egzorcystów zaprasza do korzystania z pomocy m.in. w następujących obszarach: problemy małżeńskie, rodzinne i wychowawcze, sytuacje kryzysowe, depresje, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia odżywiania, uzależnienia i współuzależnienia, problemy związane z aborcją, przemoc fizyczna, psychiczna, seksualna, problemy z pogranicza psychologii, duchowości. Osoby w trudnej sytuacji materialnej mają możliwość skorzystania z wizyty bezpłatnej.
Prowadzimy spotkania również w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim.
KATOLICKI OŚRODEK POMOCY PSYCHOLOGICZNO-PASTORALNEJ
PORADNIA DEWAJTIS
Warszawa, ul. Dewajtis 3
tel. kom. 0 660 511 566, e-mail: poradnia@dewajtis.pl
http://www.poradnia.dewajtis.pl
Ośrodek odpowiada na potrzeby osób borykających się z problemami natury duchowej, psychologicznej i pedagogicznej. W naszym zespole świadczą pomoc księża, psycholodzy, pedagodzy oraz inni specjaliści.

Oferta Katolickiego Ośrodka Pomocy Psychologiczno - pastoralnej Poradnia Dewajtis››

STOWARZYSZENIE PSYCHOLOGÓW CHRZEŚCIJAŃSKICH
ZARZĄD GŁÓWNY SPCh
04-030 Warszawa, ul. Kinowa 19
e-mail: spch@spch.pl, tel. 697 011 207 (pon.-pt. 10.00-17.00, sob. 10.00-13.00)

FUNDACJA CENTRUM PSYCHOEDUKACJI i MEDIACJI
ul. Gdańska 6A, 01-691 Warszawa
Biuro czynne wtorek - 9.00-14.00 piątek - 9.00-14.00
tel. 0-662788595
e-mail: centrum@marianie.pl
http://www.centrum.marianie.pl/
Fundacja Księży Marianów obejmuje:
prowadzenie poradnictwa rodzinnego,
prowadzenie rekolekcji i dni skupienia,
warsztaty psychoedukacyjne i metodyczne,
spotkania o charakterze terapeutycznym i wspierającym,
psychoterapię indywidualną i grupową,
programy wakacyjne,
przeprowadzanie mediacji,

Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-05-24 14:54

Martyna, czy twój przyjaciel skorzystał już z sakramentu pokuty i pojednania? Najlepszym psychologiem jest Jezus Chrystus.
Nie wiem, kogo określasz mianem "przyjaciel". Jeśli to jest twój chłopak, z którym współżyjesz, to może niezbyt trafny wybór sposobu na życie jest powodem tego "bardzo ciężkiego stanu psychicznego i duchowego", bo przecież nie podejrzewam, by były to sprawy materialne, skoro piszesz, że "cena nie gra roli". Nie pomożesz mu, jeśli nie usunie on przyczyny swojego złego stanu.

Autor: koniczynka (---.unknown.vectranet.pl)
Data:   2012-05-24 15:20

Uważam, że nie trzeba szukać najlepszego psychologa katolickiego, a wystarczy podejść do psychologa w NFZ, gdzie za wizyty się nie płaci. Z własnego doświadczenia powiem, że psycholog mieniący się chrześcijańskim nie zawsze prowadzi pacjenta zgodnie z zasadami wiary katolickiej. Dlatego też na spotkaniu ksiądz psychoterapeuta powiedział, że czasem lepiej gdy jest to zwykły psycholog, który nie narzuca myślenia zgodnego z wyznawaną wiarą. Bo próbując narzucić światopogląd chrześcijański psycholog może wyrządzić większą szkodę życiu duchowemu prowadząc w sposób niewłaściwy. W tym zawodzie liczy się też bezstronność, a nie wyznanie religijne, by psycholog bez oceniania i narzucania światopoglądu przyjął pacjenta bezstronnie i z empatią wczuł się w jego problem. Powiem, że prowadzenie psychologów z NFZ bardziej mi odpowiada, niż tych mieniących się chrześcijańskimi psychologami.

Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-05-24 23:00

A może szukać w zakonach? Najbardziej myślę w tym momencie o jezuitach, ale niekoniecznie. Nie jest tak łatwo znaleźć. Szukałam niedawno takiej pomocy dla dziecka. Nie udało mi się. Ale jakimś cudem komuś innemu się udało. Módl się, proś Boga o pomoc.

Autor: Ania89 (---.19.165.86.osk.enformatic.pl)
Data:   2012-06-03 16:34

Martyna, na Twoim miejscu poszukałabym psychologa chrześcijanina w miejscu, w którym ten przyjaciel mieszka. Można to zrobić np. drogą internetową, pytając na forum określonego miasta.
Zbyt duża odległość psychologa od pacjenta utrudniałaby psychoterapię, która trwa ok 2 lata.
Dobrze, że szukasz chrześcijańskiego psychologa. Psychika i duchowość są nierozłączne. Wg mnie najlepszy byłby ksiądz psycholog.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat: