logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Koronka odmawiana nie o 15 traci 'moc'?
Autor: Tomek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-07-29 21:00

Czy jak się odmawia Koronkę do Miłosierdzia Bożego poza godziną 15-16, to ma słabszą "moc", czy w ogóle nie dociera do Pana Boga ?

 Re: Czy Koronka odmawiana nie o 15 traci 'moc'?
Autor: kasata (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2013-07-29 21:54

Godzina miłosierdzia to 15.00, a nie od 15 do 16.

 Re: Czy Koronka odmawiana nie o 15 traci 'moc'?
Autor: Arizona (62.233.195.---)
Data:   2013-07-29 22:08

Koronka dociera do Pana Boga pomiędzy 15.00 a 15.59. Jak wiadomo, jedna jest tylko Godzina Miłosierdzia Bożego. Inne godziny to Godziny Niemiłosierdzia. Po tym czasie uszy Najwyższego zamykają się, ewentualnie słucha On tylko jednym uchem. Można sobie darować nie tylko koronkę, ale i wszelkie inne modlitwy.

A na poważnie. Pan jest miłosierny zawsze, bo jest Miłością. To Jego niezmienna natura, której nie zawiesza ani na moment. Godzina Jego śmierci jest Godziną Jego szczególnego (a nie wyłącznego) Miłosierdzia.
Poza tym, mamy różne strefy czasowe i zawsze jest Godzina Bożego Miłosierdzia. Ja przynajmniej praktykowałam ją w innych miejscach świata w porach, kiedy np. w Polsce dopiero budzili się ze snu. Bo tam akurat była 15:) W Polsce też to godzina ruchoma, bo mamy czas letni i zimowy. Ta godzina to symbol, który ma zwracać naszą uwagę na mękę i śmierć Pana, dzięki którym dostępujemy miłosierdzia. A w ogóle to u Pana Boga czas nie istnieje, to tylko nasza, doczesna kategoria.
Ja tam odmawiam koronkę o porach wszelakich, pamiętając też o tym, że zawsze gdzieś ktoś umiera, a to szczególnie potrzebna konającym modlitwa. Szczerze polecam.

 Re: Czy Koronka odmawiana nie o 15 traci 'moc'?
Autor: Gosia (---.tomaszow.mm.pl)
Data:   2013-07-29 22:14

Każda modlitwa dociera do Pana Boga. Obojętnie o jakiej porze jest odmawiana. Pan Bóg nie jest biurokratą, który zamyka biuro o godzinie 16, a koronkę do swojego Miłosierdzia przyjmuje wyłącznie o godzinie 15.00. Godzina ta jest czasem szczególnym, porą śmierci Jezusa, ale Bóg wie, że nie zawsze możemy modlić się akurat wtedy. Gdyby moc modlitwy wzrastała lub słabła o jakichś określonych godzinach - to już tylko mały krok, aby ta modlitwa zamieniła się w magię.

 Re: Czy Koronka odmawiana nie o 15 traci 'moc'?
Autor: Piotr (---.echostar.pl)
Data:   2013-07-29 22:29

Myślę, że nie, bo jak powiedziała mi kiedyś pewna mądra osoba "Gdzieś na świecie w danej chwili jest 15".

 Re: Czy Koronka odmawiana nie o 15 traci 'moc'?
Autor: Katrarzyna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-07-29 22:40

Koronka do Miłosierdzia Bożego, a Godzina Miłosierdzia o 15tej to dwie różne formy Kultu Bożego Miłosierdzia.

"Często w praktyce i publikacjach powtarza się opinię, że o trzeciej po południu trzeba odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego i że Koronka odmawiana o tej porze ma szczególną moc. Takie myślenie wynika z nieznajomości nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego w formach przekazanych przez Siostrę Faustynę i być może z potrzeby korzystania z gotowej formuły modlitewnej. Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia jest osobną formą kultu Miłosierdzia Bożego, z którą Jezus związał określoną obietnicę i sposoby jej praktykowania. Nigdzie nie powiedział, że w tej Godzinie trzeba odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Oczywiście, że o trzeciej możemy odmawiać Koronkę, tak jak o każdej innej godzinie dnia i nocy, ale wtedy nie praktykujemy modlitwy w Godzinie Miłosierdzia (tylko odmawiamy Koronkę). Koronka do Miłosierdzia Bożego nie może być bowiem modlitwą w Godzinie Miłosierdzia, gdyż jest skierowana do Boga Ojca (Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci...), a modlitwa w Godzinie Miłosierdzia ma być skierowana wprost do Jezusa."

http://www.faustyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=357&Itemid=78

Mówiąc prościej o 15tej należy modlić się bezpośrednio do Jezusa, a Koronkę do Bożego Miłosierdzia można odmawiać w każdym czasie.

 Re: Czy Koronka odmawiana nie o 15 traci 'moc'?
Autor: Ola (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-07-29 23:06

No to się załamałam - bycie chrześcijaninem to nie czarodziejskie zaklinanie rzeczywistości, to relacja z żywym Bogiem.
Nie, nie traci mocy odmawiana nawet o 23.50.

 Re: Czy Koronka odmawiana nie o 15 traci 'moc'?
Autor: Tomek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-07-29 23:23

To nie jest głupie pytanie i proszę żebyście się ze mnie nie wyśmiewali - Zdrowaś Maryjo można odmawiać kiedy się chce, każdą inną modlitwę też, ale o Koronce słyszałem że trzeba o 15-ej, dlatego pytam.

 Re: Czy Koronka odmawiana nie o 15 traci 'moc'?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-07-29 23:43

Fragment Dzienniczka s. Faustyny:
"Przypominam ci, córko moja, że ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu moim, uwielbiając i wysławiając je; wzywaj jego wszechmocy dla świata całego, a szczególnie dla biednych grzeszników, bo w tej chwili zostało na oścież otwarte dla wszelkiej duszy. W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość. Córko moja, staraj się w tej godzinie odprawiać drogę krzyżową, o ile ci na to obowiązki pozwolą; a jeżeli nie możesz odprawić drogi krzyżowej, to przynajmniej wstąp na chwilę do kaplicy i uczcij moje serce, które jest pełne miłosierdzia w Najświętszym Sakramencie; a jeżeli nie możesz wstąpić do kaplicy, pogrąż się w modlitwie tam, gdzie jesteś, chociaż przez króciutką chwilę. Żądam czci dla miłosierdzia mojego od wszelkiego stworzenia, ale od ciebie najpierw, bo dałem ci najgłębiej poznać tę tajemnicę". [Dz. 1572]

Ani słowa o koronce. Natomiast są miejsca w Dzienniczku mówiące, że Jezus każe Faustynie odmawiać koronkę, chociaż to nie była godzina trzecia.

"Na drugi dzień już po dwunastej, kiedy weszłam na salę, ujrzałam osobę konającą i dowiedziałam się, że agonia zaczęła się w nocy. Kiedy stwierdziłam - było to wtenczas, kiedy mnie proszono o modlitwę. Nagle usłyszałam w duszy głos: - odmów tę koronkę, której cię nauczyłem. Pobiegłam po różaniec i uklękłam przy konającej i zaczęłam z całą gorącością ducha odmawiać tę koronkę, Nagle konająca otworzyła oczy i spojrzała na mnie i nie zdążyłam zmówić całej koronki, a ona już skonała z dziwnym spokojem". (Dz 810)

Każda modlitwa dociera do Boga. O każdej godzinie.
Szczególne godziny, szczególne miejsca, szczególne wizerunki są potrzebne nam. Nie umiemy z jednakową mocą jednoczyć się z Bogiem w każdej chwili naszego życia, bez przerwy. Szczególne godziny, szczególne miejsca, szczególne wizerunki pomagają nam w skupieniu, pomagają wyzwolić piękne uczucia, pomagają uchwycić czas łaski.

Koronka jest modlitwą, którą można odmawiać zawsze. Ale faktycznie, najczęściej jest odmawiana o godz. 15.00. Praktykowanie godziny miłosierdzia nie jest określone jako godzinna modlitwa, godzinne rozważanie Jezusowego Miłosierdzia. Przecież Jezus powiedział: "pogrąż się w modlitwie tam, gdzie jesteś, chociaż przez króciutką chwilę". A potem można odmawiać koronkę. To połączenie modlitw jest nawiązaniem do obu obietnic Jezusa. Nie można mówić, że wtedy nie praktykujemy godziny miłosierdzia. W taki sposób modlą się siostry w Łagiewnikach. Jest to praktyczny zwyczaj. Ale koronka odmawiana kiedykolwiek jest tak samo ważna. Boże Miłosierdzie "działa" 24 godziny na dobę. Nawet i 25 godzin na dobę, przy zmianie czasu :))

 Re: Czy Koronka odmawiana nie o 15 traci 'moc'?
Autor: Mirosław (81.210.15.---)
Data:   2013-07-30 15:17

Ja bym stwierdził raczej, że w godzinie Miłosierdzia Pan Jezus polecił Św. Faustynie rozważanie o Jego męce. Koronka to ofiarowanie Ojcu męki Pana Jezusa.

Tak więc, z tego co rozumiem, w godzinie Miłosierdzia, czyli dokładnie o 15, rozważamy samego Pana Jezusa, Jego mękę i konanie, koronkę możemy ofiarowywać natomiast Ojcu Przedwiecznemu o każdej porze, ale nie ma też "zakazu", by odmawiać ją również pomiędzy 15 i 16.

 Re: Czy Koronka odmawiana nie o 15 traci 'moc'?
Autor: Ata (---.204.161.142.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-08-12 21:35

Tomku, modlitwa nigdy "nie traci mocy". I .... wszystko dociera do Pana Boga.

 Chcę zgłosić się do modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia.
Autor: Elźbieta (---.centertel.pl)
Data:   2020-02-18 17:50

Chcę zgłosić się do modlitwy koronką. Nie mam internetu tylko moźna porozumiewać się SMS.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: