logo
Poniedziałek, 19 luty 2018
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Czy Koronka odmawiana nie o 15 traci 'moc'?
Autor: Tomek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-07-29 21:00

Czy jak si odmawia Koronk do Miosierdzia Boego poza godzin 15-16, to ma sabsz "moc", czy w ogle nie dociera do Pana Boga ?

Re: Czy Koronka odmawiana nie o 15 traci 'moc'?
Autor: kasata (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2013-07-29 21:54

Godzina miosierdzia to 15.00, a nie od 15 do 16.

Autor: Arizona (62.233.195.---)
Data:   2013-07-29 22:08

Koronka dociera do Pana Boga pomidzy 15.00 a 15.59. Jak wiadomo, jedna jest tylko Godzina Miosierdzia Boego. Inne godziny to Godziny Niemiosierdzia. Po tym czasie uszy Najwyszego zamykaj si, ewentualnie sucha On tylko jednym uchem. Mona sobie darowa nie tylko koronk, ale i wszelkie inne modlitwy.

A na powanie. Pan jest miosierny zawsze, bo jest Mioci. To Jego niezmienna natura, ktrej nie zawiesza ani na moment. Godzina Jego mierci jest Godzin Jego szczeglnego (a nie wycznego) Miosierdzia.
Poza tym, mamy rne strefy czasowe i zawsze jest Godzina Boego Miosierdzia. Ja przynajmniej praktykowaam j w innych miejscach wiata w porach, kiedy np. w Polsce dopiero budzili si ze snu. Bo tam akurat bya 15:) W Polsce te to godzina ruchoma, bo mamy czas letni i zimowy. Ta godzina to symbol, ktry ma zwraca nasz uwag na mk i mier Pana, dziki ktrym dostpujemy miosierdzia. A w ogle to u Pana Boga czas nie istnieje, to tylko nasza, doczesna kategoria.
Ja tam odmawiam koronk o porach wszelakich, pamitajc te o tym, e zawsze gdzie kto umiera, a to szczeglnie potrzebna konajcym modlitwa. Szczerze polecam.

Autor: Gosia (---.tomaszow.mm.pl)
Data:   2013-07-29 22:14

Kada modlitwa dociera do Pana Boga. Obojtnie o jakiej porze jest odmawiana. Pan Bg nie jest biurokrat, ktry zamyka biuro o godzinie 16, a koronk do swojego Miosierdzia przyjmuje wycznie o godzinie 15.00. Godzina ta jest czasem szczeglnym, por mierci Jezusa, ale Bg wie, e nie zawsze moemy modli si akurat wtedy. Gdyby moc modlitwy wzrastaa lub saba o jakich okrelonych godzinach - to ju tylko may krok, aby ta modlitwa zamienia si w magi.

Autor: Piotr (---.echostar.pl)
Data:   2013-07-29 22:29

Myl, e nie, bo jak powiedziaa mi kiedy pewna mdra osoba "Gdzie na wiecie w danej chwili jest 15".

Autor: Katrarzyna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-07-29 22:40

Koronka do Miosierdzia Boego, a Godzina Miosierdzia o 15tej to dwie rne formy Kultu Boego Miosierdzia.

"Czsto w praktyce i publikacjach powtarza si opini, e o trzeciej po poudniu trzeba odmawia Koronk do Miosierdzia Boego i e Koronka odmawiana o tej porze ma szczegln moc. Takie mylenie wynika z nieznajomoci naboestwa do Miosierdzia Boego w formach przekazanych przez Siostr Faustyn i by moe z potrzeby korzystania z gotowej formuy modlitewnej. Modlitwa w Godzinie Miosierdzia jest osobn form kultu Miosierdzia Boego, z ktr Jezus zwiza okrelon obietnic i sposoby jej praktykowania. Nigdzie nie powiedzia, e w tej Godzinie trzeba odmawia Koronk do Miosierdzia Boego. Oczywicie, e o trzeciej moemy odmawia Koronk, tak jak o kadej innej godzinie dnia i nocy, ale wtedy nie praktykujemy modlitwy w Godzinie Miosierdzia (tylko odmawiamy Koronk). Koronka do Miosierdzia Boego nie moe by bowiem modlitw w Godzinie Miosierdzia, gdy jest skierowana do Boga Ojca (Ojcze Przedwieczny, ofiaruj Ci...), a modlitwa w Godzinie Miosierdzia ma by skierowana wprost do Jezusa."

http://www.faustyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=357&Itemid=78

Mwic prociej o 15tej naley modli si bezporednio do Jezusa, a Koronk do Boego Miosierdzia mona odmawia w kadym czasie.

Autor: Ola (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-07-29 23:06

No to si zaamaam - bycie chrzecijaninem to nie czarodziejskie zaklinanie rzeczywistoci, to relacja z ywym Bogiem.
Nie, nie traci mocy odmawiana nawet o 23.50.

Autor: Tomek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-07-29 23:23

To nie jest gupie pytanie i prosz ebycie si ze mnie nie wymiewali - Zdrowa Maryjo mona odmawia kiedy si chce, kad inn modlitw te, ale o Koronce syszaem e trzeba o 15-ej, dlatego pytam.

Autor: Bogumia z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-07-29 23:43

Fragment Dzienniczka s. Faustyny:
"Przypominam ci, crko moja, e ile razy usyszysz, jak zegar bije trzeci godzin, zanurzaj si caa w miosierdziu moim, uwielbiajc i wysawiajc je; wzywaj jego wszechmocy dla wiata caego, a szczeglnie dla biednych grzesznikw, bo w tej chwili zostao na ocie otwarte dla wszelkiej duszy. W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie staa si aska dla wiata caego miosierdzie zwyciyo sprawiedliwo. Crko moja, staraj si w tej godzinie odprawia drog krzyow, o ile ci na to obowizki pozwol; a jeeli nie moesz odprawi drogi krzyowej, to przynajmniej wstp na chwil do kaplicy i uczcij moje serce, ktre jest pene miosierdzia w Najwitszym Sakramencie; a jeeli nie moesz wstpi do kaplicy, pogr si w modlitwie tam, gdzie jeste, chocia przez krciutk chwil. dam czci dla miosierdzia mojego od wszelkiego stworzenia, ale od ciebie najpierw, bo daem ci najgbiej pozna t tajemnic". [Dz. 1572]

Ani sowa o koronce. Natomiast s miejsca w Dzienniczku mwice, e Jezus kae Faustynie odmawia koronk, chocia to nie bya godzina trzecia.

"Na drugi dzie ju po dwunastej, kiedy weszam na sal, ujrzaam osob konajc i dowiedziaam si, e agonia zacza si w nocy. Kiedy stwierdziam - byo to wtenczas, kiedy mnie proszono o modlitw. Nagle usyszaam w duszy gos: - odmw t koronk, ktrej ci nauczyem. Pobiegam po raniec i uklkam przy konajcej i zaczam z ca gorcoci ducha odmawia t koronk, Nagle konajca otworzya oczy i spojrzaa na mnie i nie zdyam zmwi caej koronki, a ona ju skonaa z dziwnym spokojem". (Dz 810)

Kada modlitwa dociera do Boga. O kadej godzinie.
Szczeglne godziny, szczeglne miejsca, szczeglne wizerunki s potrzebne nam. Nie umiemy z jednakow moc jednoczy si z Bogiem w kadej chwili naszego ycia, bez przerwy. Szczeglne godziny, szczeglne miejsca, szczeglne wizerunki pomagaj nam w skupieniu, pomagaj wyzwoli pikne uczucia, pomagaj uchwyci czas aski.

Koronka jest modlitw, ktr mona odmawia zawsze. Ale faktycznie, najczciej jest odmawiana o godz. 15.00. Praktykowanie godziny miosierdzia nie jest okrelone jako godzinna modlitwa, godzinne rozwaanie Jezusowego Miosierdzia. Przecie Jezus powiedzia: "pogr si w modlitwie tam, gdzie jeste, chocia przez krciutk chwil". A potem mona odmawia koronk. To poczenie modlitw jest nawizaniem do obu obietnic Jezusa. Nie mona mwi, e wtedy nie praktykujemy godziny miosierdzia. W taki sposb modl si siostry w agiewnikach. Jest to praktyczny zwyczaj. Ale koronka odmawiana kiedykolwiek jest tak samo wana. Boe Miosierdzie "dziaa" 24 godziny na dob. Nawet i 25 godzin na dob, przy zmianie czasu :))

Autor: Mirosaw (81.210.15.---)
Data:   2013-07-30 15:17

Ja bym stwierdzi raczej, e w godzinie Miosierdzia Pan Jezus poleci w. Faustynie rozwaanie o Jego mce. Koronka to ofiarowanie Ojcu mki Pana Jezusa.

Tak wic, z tego co rozumiem, w godzinie Miosierdzia, czyli dokadnie o 15, rozwaamy samego Pana Jezusa, Jego mk i konanie, koronk moemy ofiarowywa natomiast Ojcu Przedwiecznemu o kadej porze, ale nie ma te "zakazu", by odmawia j rwnie pomidzy 15 i 16.

Autor: Ata (---.204.161.142.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-08-12 21:35

Tomku, modlitwa nigdy "nie traci mocy". I .... wszystko dociera do Pana Boga.

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: