logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mam poprawkę. Czy mogę uczyć się niedziele?
Autor: nb (---.toya.net.pl)
Data:   2014-02-15 19:06

Czy uczenie się na poprawkę w niedziele jest sprzeczne z przykazaniem "Pamiętaj abyś Dzień Święty świecił"?

 Re: Mam poprawkę. Czy mogę uczyć się niedziele?
Autor: sstaszek (---.tvkdiana.pl)
Data:   2014-02-15 19:54

Nawet jak poprawiasz z 4 na 5 to nie uważam tego za grzech. Chyba, że przebalowałeś piątek i sobotę i douczasz się "rzutem na taśmę".

 Re: Mam poprawkę. Czy mogę uczyć się niedziele?
Autor: Ada (---.docsis.tczew.net.pl)
Data:   2014-02-15 22:08

Dobrze gdybyśmy czynili z niedzieli dzień święty, czyli poświęcili czas Panu Bogu i drugiemu człowiekowi. Ale jeśli musisz się uczyć to się ucz. Pamiętaj przy tym, że jedno nie wyklucza drugiego. Poświęć czas Panu Bogu, drugiemu człowiekowi i nauce :)

 Re: Mam poprawkę. Czy mogę uczyć się niedziele?
Autor: Bartek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-02-16 10:34

Według przykazania kościelnego w niedzielę trzeba się powstrzymać od prac niekoniecznych. Trzeba uważać, żeby nie odkładać czegoś na niedzielę, a w sobotę i piątek nic nie robić.

 Re: Mam poprawkę. Czy mogę uczyć się niedziele?
Autor: Winnie (---.satfilm.net.pl)
Data:   2014-02-17 09:51

O to samo kiedyś spytałam pewnego księdza. Odpowiedział mi: "Czy jak ktoś ma gospodarstwo rolne i musi wydoić krowy, to ma tego nie robić, bo jest niedziela?". Myślę, że jeśli wolą Boga jest abyś zdał (-a) poprawkę to nie będzie to złe, jeśli nauczysz się na poprawkę nawet w niedzielę. Ale nie zapomnij też czasu poświęcić Bogu i innym. A poza tym, czy to aby nie szukanie wymówki, by nie uczyć się na poprawkę? ;)

 Re: Mam poprawkę. Czy mogę uczyć się niedziele?
Autor: Gabriel (---.static.icpnet.pl)
Data:   2014-02-17 11:51

W niedzielę nie chodzi o to, żeby nic nie robić. Przecież jak dowiesz się o niespodziewanej wizycie gości to trzeba trochę posprzątać jeśli jest bałagan, wyskoczyć szybko do sklepu aby ich ugościć jeżeli nie ma się czym itd. W tym wszystkim należy jednak nie zapomnieć o Panu Bogu. Jeżeli pouczysz się w niedzielę na poprawkę nie będzie to grzechem, ale jeśli przez to np. zapomnisz o Mszy Św., modlitwie to już tak.Niedziela jest dla nas przede wszystkim spotkaniem z Bogiem, na które często w tygodniu nie mamy za dużo czasu. Święć zatem ten dzień, a czas który Ci zostanie przeznacz na naukę.

 Re: Mam poprawkę. Czy mogę uczyć się niedziele?
Autor: Kalka (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-02-17 13:02

Całe życie uczę się w niedzielę. Studia mi nie pozwalają zrobić sobie odpoczynku :) Czasem muszę się uczyć w piątek, sobotę i niedzielę, aby mieć w tygodniu czas na zajęcia pozanaukowe, wolontariaty, itp.

 Re: Mam poprawkę. Czy mogę uczyć się niedziele?
Autor: Samson (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-02-23 00:30

hm… Mając poprawke raczej grzechem byłoby sie nie uczyć w niedziele :) Ucz sie na chwałę Pana :) Naprawde przestrzeganie naszej religii to nie nakazy i zakazy :).
bo przecież które z przykazań jest najważniejsze? :)
Pozdrawiam i owocnej nauki

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: