logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak się zbliżyć do Boga?
Autor: katoliczka (---.sta.asta-net.com.pl)
Data:   2014-04-15 18:41

Witajcie :)
Jak można się bardzo zbliżyć do Boga? Codziennie kontempluję Słowo Boże, modlę się, odmawiam różaniec, proszę Ducha Świętego o przyjście.
Jak mogę się bardzo mocno zbliżyć do Boga, żeby być Jego narzędziem, tak, aby poprzez moją osobę działy się różne rzeczy? Chciałabym być użyteczna dla innych. Na przykład chciałabym otrzymać jakąś misję, obietnicę, albo charyzmat.
Modlę się od roku i nic nadzwyczajnego sie nie dzieje. Albo nie potrafię tego dostrzegać

Z modlitwą, proszę o jakąś pomoc :)

 Re: Jak się zbliżyć do Boga?
Autor: lulu (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-15 18:46

np. poprzez pokorę

 Re: Jak się zbliżyć do Boga?
Autor: Stefan (---.204.241.176.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-04-15 19:52

Zacznij przyjmować komunię tylko na kolanach to po pewnym czasie zobaczysz co się stanie ;-)
Kościół nie zabrania przyjmowania Komunii w postawie klęczącej. Kiedyś tylko tak przyjmowało się Ciało Pana Jezusa. Nie ma nakazu przyjmowania na stojąco.

"Bóg, aby nas pociągnąć do siebie, obdarza nas bardzo wieloma łaskami i wówczas myślimy, że już palcem dotykamy nieba. Nie wiemy natomiast, że do wzrostu potrzebujemy suchego chleba: krzyży, poniżenia, prób, doświadczeń, przeciwności." Ojciec Pio

 Re: Jak się zbliżyć do Boga?
Autor: wyszywaczek (93.175.167.---)
Data:   2014-04-15 19:58

A co na przykład chcesz, żeby się działo? Bo ja przed chwilą byłam narzędziem Boga. Pomogłam starszej sąsiadce "wyciągać" firanki po praniu. Niezły charyzmat, co?

 Re: Jak się zbliżyć do Boga?
Autor: Marta (---.29.82.59.threembb.co.uk)
Data:   2014-04-15 22:25

Misję? Użyteczna dla innych? Toć nic prostszego jak zacząć działać w wolontariacie. Jak już przestaniesz być "nowa" w danej organizacji, to zobaczysz ile rzeczy będzie od Ciebie zależeć i jak bardzo Bóg potrzebuje Twoich rąk, żeby przygotować kolację bezdomnemu człowiekowi lub zmienić pościel niepełnosprawnemu.
Powodzenia

 Re: Jak się zbliżyć do Boga?
Autor: Maggy (---.dynamic.vectranet.pl)
Data:   2014-04-16 01:00

A może Bóg chce żebyś sąsiadce codziennie po bułki chodziła rano do sklepu? A może jakaś sąsiadka potrzebuje Twojej pomocy w czynnościach higienicznych, w opiece? A może jakiś dom dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie potrzebuje wolontariuszy do pomocy? Dobrze, że masz zapał, ale uważaj, żeby czasem przez nieuwagę nie skupić się na tym zapale, na modlitwie o charyzmat jakiś, zapominając o Bogu, o Jego woli, o tym, że jesteś Jego narzędziem, które powinno służyć tam, gdzie On chce, i jak tylko On chce. Naprawdę trzeba uważać, żeby nie wpaść w pychę.

 Re: Jak się zbliżyć do Boga?
Autor: Ata (---.180.35.82.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-04-17 00:18

Katoliczko Droga,

wystarczy, że zechcesz Go usłyszeć, zobaczyć i poczuć, bo Bóg Jest przy Tobie :)

 Re: Jak się zbliżyć do Boga?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-23 14:38

"Zacznij przyjmować komunię tylko na kolanach to po pewnym czasie zobaczysz co się stanie"
- Mogą stać się różne rzeczy, zarówno dobre, jak i złe, a Katoliczka będzie żyła w strachu o wypełnienie tego zalecenia i skupiała się na nim, zamiast autentycznie otwierać swoje serce na łaskę, jaką Pan Jezus chce ją obdarować. Ten strach daje zły duch. A co stanie się, gdy ktoś zachoruje i nie będzie mógł klękać? Jedni chcą przyjmować Komunię tylko na klęcząco, a inni tylko na rękę. Przepisy liturgiczne mówią, że w czasie sprawowania liturgii dostosowujemy się do większości. Ostentacyjne omijanie procesji, klękanie z boku księdza udzielającego Komunię zawsze kojarzy mi się z faryzeuszem, który modlił się: "Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik" (Łk 18, 11).
Klękanie czy podchodzenie do Komunii w procesji i i przyjmowanie Jej na stojąco to tylko określone formy, gesty. Proszę nie wierzyć w zabobony, ale modlić się do Ducha Świętego o Jego dary. Jeśli chcesz być narzędziem Pana Jezusa, to módl się do Ducha Świętego o dobre natchnienie, abyś wiedziała, co robić. On cię poprowadzi i da natchnienie w momencie, w którym będziesz go potrzebować. Ufaj Miłosierdziu Bożemu. Módl się: Jezu, ufam Tobie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: