logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak zawierzyć się Bogu?
Autor: Mateusz (---.static.chello.pl)
Data:   2014-04-20 00:08

Jeśli ktoś mi powie "idź do sklepu" to będę wiedział, że mam iść do sklepu i będę wiedział jak iść.
Jeśli ktoś mi powie "posprzątaj" to będę wiedział, że mam posprzątać i jak mam to zrobić.

Jeśli ktoś mi mówi "zawierz życie Bogu" to wiem, że mam zawierzyć. Ale jak to fizycznie zrobić? Na czym to polega? Przy wieczornej modlitwie regułka "Panie Boże, zawierzam Ci moje życie" - i już?

 Re: Jak zawierzyć się Bogu?
Autor: zbigniew (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-04-20 08:48

Po pierwsze, ten sekret zna Maryja. Należy się zawierzyć Bogu przez Nią.

Po drugie, zawsze trzeba słuchać głosu Kościoła.

Po trzecie, modlić się, przyjmować sakramenty, czytać Pismo św., adorować Najśw. Sakrament, karmić się lekturą duchową.

Po czwarte, postępować tak, jak by Pan Jezus w danej chwili i warunkach postąpił.

O wstawiennictwo poprosić św. Józefa, który miał łaskę wypełniania woli Bożej i stał się wzorem zawierzenia Bogu - życia w ciągłej Bożej obecności i przyjaźni.

Siostra Faustyna, choć święta, miała trudności w zrozumieniu woli Bożej, ale zawsze gorąco chciała ją wypełnić, co można prześledzić w Dzienniczku. Ostatecznie uzyskała pewność i pełen pokój - i jest to dla nas nadzieja, że od małej formułki "Panie Boże, zawierzam Ci moje życie", powiedzianej z wiarą, można dojść do świętości.

 Re: Jak zawierzyć się Bogu?
Autor: pomidorek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-20 11:17

Z innymi osobami też rozmawiasz za pomocą regułek? Tu chodzi o życie, o styl życia oddany Bogu, o wsłuchanie się w Jego Słowo, życie umacniane Sakramentami świętymi. To raczej nieustanne błaganie: Boże, prowadź...

 Re: Jak zawierzyć się Bogu?
Autor: Lumen_Christi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-20 14:24

Coś w tym stylu, ale można to rozwinąć i powiedzieć więcej własnymi słowami. Natomiast warto też, nawet krótko to powtarzać każdorazowo gdy przeżywasz trudności.

o sensie zawierzania - zaufania Bogu:
http://www.bydgoszcz-sm.salezjanie.pl/ref_modlitwa_zaufania

 Re: Jak zawierzyć się Bogu?
Autor: Mateusz (---.static.chello.pl)
Data:   2014-04-21 02:39

Dziękuję za pomoc :)

 Re: Jak zawierzyć się Bogu?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-23 11:37

Zawierzyć się Bogu i żyć dla Boga, to pełnić Jego wolę. Człowiek żyje dla Boga: "Jeżeli umarliśmy razem z Chrystusem, wierzymy, że z Nim również żyć będziemy, wiedząc, że Chrystus powstawszy z martwych już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy. Bo to, że umarł, umarł dla grzechu tylko raz, a że żyje, żyje dla Boga. Tak i wy rozumiejcie, że umarliście dla grzechu, żyjecie zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie". (Rz 6, 8-11) Wyjaśnienie jest w dzisiejszym oficjum liturgii godzin: http://brewiarz.pl/iv_14/2304/jt_rozw.php3

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: