logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Gdzie znaleźć Boga?
Autor: Kate (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2014-04-21 20:43

Dzień dobry,
od lat jestem ateistką, nie wierząca kompletnie w nic. Jednak ostatnio coś zaczęło się ze mną dziać i mam silną potrzebę powrotu do Boga. Najpewniej to zaczęło się po śmierci babci, jej pogrzebie, wielu złych sytuacjach rodzinnych itd itp. Zaczełam się trochę modlić przed snem, modlitwami, które pamiętam z dzieciństwa i nieco mnie to uspokaja....
Chyba potrzebuję odnaleźć wiarę z powrotem, dlatego proszę o pomoc związku z tym od czego zacząć? Tak dawno przestałam myśleć o Bogu, wierze czy Kościele, że kompletnie nie wiem co mam robić...
Pozdrawiam

 Re: Gdzie znaleźć Boga?
Autor: anna (---.cable-modem.tkk.net.pl)
Data:   2014-04-22 10:49

Koronka do Bożego Miłosierdzia :)

 Re: Gdzie znaleźć Boga?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-22 14:18

Dobrze zaczęłaś, bo od modlitwy. Teksty modlitw znajdziesz w sieci, a może też jeszcze masz w domu swoją książeczkę do nabożeństwa od I Komunii? Warto poszukać.
Modlitwy codzienne znajdziesz tu: http://adonai.pl/modlitwy/
Na portalach katolickich, jak chociażby ten, znajdziesz codzienne czytania liturgiczne z komentarzem.
Jeśli potrzebujesz znaleźć kościoły w swojej okolicy, to szukaj wg diecezji, wg swojego miejsca zamieszkania: http://www.opoka.org.pl/struktury_kosciola/diecezje/
W większych miejscowościach na pewno znajdziesz Mszę rano i wieczorem. Można wejść w ciągu dnia, kiedy tylko masz czas przynajmniej do przedsionka, gdzie jest miejsce, by usiąść i modlić się. To ważne, by być fizycznie blisko Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. On cię poprowadzi, tylko zaufaj Jemu. Módl się: Jezu, ufam Tobie (nie sobie). Módl się do Niego, by dał ci dobrych ludzi, którzy pomogą ci na tej drodze do Boga. Pamiętaj, że On działa poprzez ludzi, także tymi, którzy są członkami Kościoła. Dlatego w dalszej perspektywie zachęcałabym cię do przyłączenia się do wspólnoty religijnej w twojej parafii albo okolicy.

 Re: Gdzie znaleźć Boga?
Autor: Różowy (62.244.152.---)
Data:   2014-04-22 14:40

Relację z Bogiem zaczęłam naprawiać od tego:
"Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego" Kpł 19,18.

 Re: Gdzie znaleźć Boga?
Autor: Kate (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2014-04-22 21:58

dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi :)

 Re: Gdzie znaleźć Boga?
Autor: anon (---.gtnet.net.pl)
Data:   2014-04-23 19:58

1 modlitwa
2 spowiedź
3 Komunia

Szukaj Boga, a Bóg znajdzie Ciebie.

 Re: Gdzie znaleźć Boga?
Autor: Margot1970 (---.tomaszow.mm.pl)
Data:   2014-04-24 00:01

W sytuacji, kiedy dopiero próbuję wzbudzić w sobie wiarę, usiadłabym w cichym miejscu i powiedziała: "Panie Boże, tak bardzo chcę w Ciebie uwierzyć. Pomóż mi, nie patrz na moje wątpliwości i niewiarę. Działaj w moim życiu, zapraszam Cię, czekam na Ciebie. Prowadź, bo ja sama nie wiem co robić."
Coś się wydarzy.
Na pewno.

 Re: Gdzie znaleźć Boga?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-24 15:07

"Coś się wydarzy" - Na pewno coś się wydarzy, ale Kate może tego nie "poczuć" i co wtedy? Nie ma gotowej formułki, bo "Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża". (J 3, 8)

 Re: Gdzie znaleźć Boga?
Autor: B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-25 03:48

Proponowałabym przypomnieć sobie 10 Przykazań Bożych, 5 przykazań kościelnych, Tam wyliczone są "miłosne obowiązki" katolika :)
Ponadto modlitwę 'Ojcze nasz'.
Dwumiesięcznik "Miłujcie się" myślę że pomógłby Ci. Nie ma ceny prenumeraty, ale u nas sprzedawane jest po 4,50 zł, W roku wychodzi 5 numerów, więc orientacyjnie roczna prenumerata to jakieś ok. 22,50 zł plus jakiś grosz na koszty wysyłki.
I audycje dla młodzieży w Radiu Maryja, są dobre (i w Tv Trwam).
Wiem co to znaczy być ateistą, myślę, że zapragniesz iść do spowiedzi. To możliwość całkowitego pojednania z Bogiem.
Powodzenia i Bożej pomocy życzę :)

 Re: Gdzie znaleźć Boga?
Autor: wojcieszek (195.117.29.---)
Data:   2014-04-25 09:02

"Przeto wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa." (Rz 10, 17)

Polecam kazania ks. Pawlukiewicza oraz ojca Szustaka dostępne są w sieci np. www.kazaniaksiedzapiotra.pl.

Polecam również weekendowy kurs "Nowe życie".

 Re: Gdzie znaleźć Boga?
Autor: Monika (---.dynamic.dsl.as9105.com)
Data:   2014-05-04 09:24

Kate witaj w domu. Adoracja Najświętszego Sakramentu da Ci odpowiedź.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: