logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaka książka na prezent ślubny?
Autor: Anna89 (---.rzeszow.mm.pl)
Data:   2014-07-23 18:19

Witam,
Jakie ciekawe książki polecilibyście na prezent ślubny nowożeńcom? Moja przyjaciółka bierze ślub i chciałabym zaakcentować ten fakt wręczając im dobrą, piękną książkę na temat małżeństwa, seksu, rodziny itd. Ona i jej chłopak mieszkali jakiś czas bez ślubu, i chciałabym żeby jakaś mądra literatura zbliżyła ich do Boga i pokazała że ich nowy rodzaj relacji to coś więcej niż legalizacja ich związku.
Bardzo proszę o podanie ciekawych propozycji.

 Re: Jaka książka na prezent ślubny?
Autor: Piotr (---.play-internet.pl)
Data:   2014-07-23 20:24

"Samo życie" Wanda Półtawska - ostatnio daję ją jako prezent na wszystkich ślubach.

 Re: Jaka książka na prezent ślubny?
Autor: Aś(28l) (---.ip.oxynet.pl)
Data:   2014-07-23 23:13

"Seks jest boski" ojca Ksawerego Knotza.

"Miłość i odpowiedzialność" Karola Wojtyły.

 Re: Jaka książka na prezent ślubny?
Autor: AsiaBB (---.204.221.231.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-07-24 09:58

Jak masz trochę więcej czasu i znasz ciekawe fragmenty różnych książek czy nawet pojedyncze zdania na temat małżeństwa, możesz zamówić fotoksiążkę ze zdjęciami przyjaciółki i narzeczonego i te fragmenty powplatać tam jako cytaty. Będzie bardziej osobiście :)

 Re: Jaka książka na prezent ślubny?
Autor: martaaa (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-07-24 16:22

kucharską :)

 Re: Jaka książka na prezent ślubny?
Autor: maaja (---.icpnet.pl)
Data:   2014-07-24 21:23

Jakąś pozycję Eldredge'ów.

 Re: Jaka książka na prezent ślubny?
Autor: cher (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-07-26 02:45

Jakbym dostała Knotza albo Eldredge'ów w prezencie ślubnym, to raczej bym się zasmuciła, że osoba dająca mi ten prezent ma o mnie tak marne zdanie. Wojtyła może być, bo jest ambitniejszy i nieco bardziej rzeczowy, ale też bym nie szarżowała. Najbliżej do konkretu p. Półtawskiej.

Jeśli jednak mieszkali ze sobą przed ślubem, to znaczy, że sprawy KK nie są im szczególnie bliskie, dlatego wpychanie im na siłę literatury tego typu, gdzie wszystko jest oparte na ramach zasad KK, na pewno nie zachęci ich do czytania, a już tym bardziej do stosowania (brak antykoncepcji czy wytrysk w pochwie uzasadniane z perspektywy KK mało którego "niezbyt praktykującego" przekonają). O "wyszukanych" metaforach rozpracowujących umysł i serce kobiety i mężczyzny nawet nie wspomnę.

Poszukaj mądrej książki, która prezentowane wnioski przedstawia z naukowego, np. psychologicznego punktu widzenia, ale w swej wymowie odpowiada przekonaniom, które chcesz im przekazać. Nie jest to łatwe, ale jeśli Ci na nich zależy, to nie opychaj im książek "umoralniających".

Myślę, że nawet lepszą opcją byłoby kupienie im czegoś z literatury pięknej, w czym pokazane jest dobre małżeństwo - taka lektura zachęcająca i inspirująca do bycia dla siebie dobrymi. A jeśli nie z lit. pięknej, to np. serię Musierowicz - czyta się to rewelacyjnie, a atmosfera domu i wychowania dzieci mimochodem w niej przedstawiona jest naprawdę motywująca.

 Re: Jaka książka na prezent ślubny?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2014-07-26 03:04

Anno89, jesli bardzo dobrze wiesz, ze nowozency lubia czytac i znasz ich gust literacki, to faktycznie ksiazke mozna dac. Jesli natomiast nie masz takiej wiedzy, to odradzam taki prezent. Pisze to z doswiadczenia. Sama dostalam troche ksiazek, ktore zaledwie przejrzalam, i teraz zajmuja miejsce na polce (nie oddam dalej, bo to pamiatkowe prezenty).

 Re: Jaka książka na prezent ślubny?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2014-07-26 03:19

Do Moderatora: Poduszki uciete? Nie na temat - prawda?

---
Prawda :)

 Re: Jaka książka na prezent ślubny?
Autor: ania (---.tarnowskiegory.vectranet.pl)
Data:   2014-07-26 11:58

"Pocałunek złożony na duszy" Jose Maniparambil

 Re: Jaka książka na prezent ślubny?
Autor: B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-07-28 00:11

Zamówiłam "Samo życie" Wandy Półtawskiej (akurat szłam na wesele). Dostałam b. szybko. przejrzałam, i dałam jako dodatek do prezentu ślubnego. Dziękuję :) Wydanie jest bardzo skromne i tanie, ale treść dobra i ciekawa.
Wklejam opis wydawcy:
"Książka pani Wandy Półtawskiej jest głęboką, a zarazem prostą katechezą o życiu małżeńskim i rodzinnym. W krótkich świadectwach możemy odnaleźć odbicie problemów niemal każdego: dzieci, narzeczonych, rodziców. Za każdym świadectwem kryje się prawdziwa historia, z którą Autorka zetknęła się osobiście w swojej przebogatej działalności społecznej i lekarskiej. Po prostu samo życie."
http://www.edycja.pl/produkty/ksiazki/literatura-powiesci/samo-zycie

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: