logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie umiem znaleźć w sobie żadnych zalet ani talentu.
Autor: Smutna (36 l.) (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-07-30 21:24

Kochani, mam 36 lat i całe swoje życie czułam się gorsza od innych.
Każdy kogo znam ma jakiś talent, zdolności a ja Nic. Żadnych
umiejętności, zdolności w żadnej dziedzinie (mimo że ukończyłam studia to nic nie umiem). Czuję się okropnie, od dłuższego czasu szukam pracy ale mam poczucie że sobie nie poradzę że wszystko jest za trudne im dłużej to trwa tym gorzej myślę o sobie. Czuję się przegrana jakoś nie umiem znaleźć w sobie żadnych zalet ani talentu.
Co robić, jak poznać swoje zdolności. Czy jestem jedynym beztalenciem na świecie?

 Re: Nie umiem znaleźć w sobie żadnych zalet ani talentu.
Autor: osa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-08-04 08:44

Według teorii M.Buckingham i D.O. Clifton każdy człowiek ma co najmniej 5 talentów, z listy 34 talentów jakie ogólnie występują. Czasami mamy zbyt duże wymagania wobec siebie. Chcielibyśmy mieć takie talenty jak inni, porównujemy się do innych i wychodzi, że nie umiemy pięknie śpiewać, tańczyć, malować, czyli jesteśmy beztalenciem. To nieprawda, talent to dar Boży, który trzeba przyjąć z pokorą.
Talent to to co przychodzi nam z łatwością i do tego sprawia radość, można mieć talent np. do zbierania fotografii, pamiątek, pocztówek. Pytanie czy taki talent cię zadowala?

 Re: Nie umiem znaleźć w sobie żadnych zalet ani talentu.
Autor: ja (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-08-05 02:00

Ty chyba sobie żartujesz :). A może nie chodzi o to, że nie masz talentów, tylko o to, że masz depresyjną osobowość a rynek pracy w dodatku nie pozwala ci wykorzystać Twoich zasobów. Podobnie jak poprzedniczka uważam, że za dużo od siebie wymagasz. Szukaj pracy za granicą jak tu nie możesz znaleźć.

 Re: Nie umiem znaleźć w sobie żadnych zalet ani talentu.
Autor: malutka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-08-05 19:17

Jeśli skończyłaś studia, to już masz jakiś talent. Twoje negatywne myślenie o sobie jest spowodowane niepowodzeniami w poszukiwaniu pracy i jej brakiem. To, że nie masz pracy, nie znaczy, że jesteś "beztalenciem." Musisz znaleźć w sobie mocne strony, aby wiedzieć, czego chcesz i móc znaleźć pracę. Zastanów się, co lubisz robić, czego się nauczyłaś w życiu, w czym jesteś dobra i rozwijaj te umiejętności. Musisz je tylko odkryć i wzmocnić swoją wartość, która nie zależy od tego, czy masz pracę, czy nie.

 Re: Nie umiem znaleźć w sobie żadnych zalet ani talentu.
Autor: prosiaczek (---.toya.net.pl)
Data:   2014-08-23 22:57

Droga Smutna,
Piszesz, że jesteś beztalenciem i czujesz się okropnie. Rozumiem Cię, bo do niedawna sama tak o sobie myślałam. Że jestem najpodlejszym ze śmieci. Ale widzisz, jak to mawiają niektórzy, to katecheza Szatana. Nie wiem z jakich powodów zaczęłaś tak o sobie myśleć (rodzina, koledzy wmawiający, że nic nie umiesz i nic z Ciebie nie będzie, że marnujesz tlen etc.), ale powiem Ci jedno. "Wszystko jest darem, wszystko jest łaską" - to co masz(umiesz), jak i to czego NIE MASZ (nie umiesz). Polecam Ci sięgnąć do książki ks. Tadeusza Dajczera "Rozważania o wierze", pierwszy rozdział będzie odpowiedzią na Twoje pytanie.
I jeszcze jedno, nie jesteś beztalenciem i nie jesteś gorsza. Powiem więcej (zakładam, że pisząc tu jesteś katoliczką, albo przynajmniej chrześcijanką): jesteś dzieckiem Boga i w jego oczach jesteś najwspanialsza. Taka jaka jesteś. Nie znaczy to, że masz się poddać, nie. Mamy wzrastać. Ale nawet w Twoim negatywnym myśleniu i poczuciu beznadziei Pan jest z Tobą. Umarł za Ciebie. Nikt chyba nie daje się zabić za kogoś niekochanego i pozbawionego wartości, prawda?
"Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia" Flp 4, 13.
Z Panem Bogiem
Melancholiczna siostra Prosiaczek

 Re: Nie umiem znaleźć w sobie żadnych zalet ani talentu.
Autor: Karola (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2014-08-24 13:24

W nawiązaniu do Twoich poszukiwań pracy i obawy, że sobie nie poradzisz powiem Ci jedno - skończyłam 2 kierunki i odkąd zaczęłam pracę to codziennie uczę się czegoś nowego - nikt nie wymagał ode mnie żebym była alfą i omegą.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: