logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Moja matka mówi, że fizyka to magia.
Autor: Mateusz (---.x66.x22.x49.jaskom.pl)
Data:   2014-08-19 13:15

Jestem dobry z fizyki. To moja pasja. Często wykonuję jakieś skomplikowane projekty techniczne. Wtedy moja matka mówi, że to czarna magia. Nie daje mi to spokoju. Czuje się okropnie, odechciewa mi się żyć, zastanawiałem się, czy nie porzucić zainteresowań. taki stan utrzymuje się kilka dni i często potem powraca. A najgorsze jest, kiedy moja matka, widząc reklamę kossakowskiego zachwycała się, jakie to ludzie mają umiejętności. Miałem ochotę palnąć sobie w łeb. I nawet teraz źle się czuję i mam wrażenie ze obgaduję moją matkę. Ale musiałem o tym napisać, bo nie wiem co robić

 Re: Moja matka mówi, że fizyka to magia.
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2014-08-19 14:14

Moi uczniowie też twierdzili, że fizyka to czarna magia. I nie wszystkim pomagało tłumaczenie ;)
Nie poddawaj się. Fizyka jest piękna, ale wielu ludzi tego nie rozumie. A jak pójdziesz na studia (zakładam, że na razie jesteś uczniem) to spotkasz więcej takich pasjonatów.

 Re: Moja matka mówi, że fizyka to magia.
Autor: Zuzanna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2014-08-19 14:39

"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je."

Mt 10, 34-39

 Re: Moja matka mówi, że fizyka to magia.
Autor: Autor tematu (---.x66.x22.x49.jaskom.pl)
Data:   2014-08-19 14:41

Wiem, jestem dziwny, ale sumienie nie daje mi spokoju

 Re: Moja matka mówi, że fizyka to magia.
Autor: xc (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2014-08-19 15:22

Fizyka to nie magia ale nauka. Proszę się uczyć a z mamą nie wchodzić w dyskusje na tym polu. Rodzice nie mają monopolu na mądrość.

 Re: Moja matka mówi, że fizyka to magia.
Autor: sstaszek (---.tvkdiana.pl)
Data:   2014-08-19 16:11

Ucząc się filozofii, teologii itp. można "odjechać ale przy fizyce... nigdy. To bardzo konkretna i jednoznaczna nauka. Bez fizyki np. nigdy nie będziesz studentem politechniki i dalej inżynierem oraz wielu niosących postęp techniczny kierunków studiów.

 Re: Moja matka mówi, że fizyka to magia.
Autor: Mateusz (---.tvkdiana.pl)
Data:   2014-08-19 18:49

A mnie zawsze wydawało się, że stwierdzenia typu "<coś tam> to dla mnie czarna magia", czy nawet "panuje tu magiczna atmosfera" należy traktować w kategoriach przenośni. Tak jak robienie wideł z igły - niby byłoby to możliwe, ale skuteczność takiego wynalazku byłaby co najmniej dyskusyjna:) Innymi słowy, nie ma powodów do obaw, masz po prostu mamę-humanistkę:)
Z Bogiem

 Re: Moja matka mówi, że fizyka to magia.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2014-08-19 19:23

Proszę dalej przykładać się do nauki. Po fizyce można pracować np. w finansach (fizyka jest przydatna do modelowania pewnych procesów finansowych). A może zostaniesz kiedyś sławnym polskim naukowcem.

A dlaczego Twoja Mama ma taki stosunek do fizyki?

 Re: Moja matka mówi, że fizyka to magia.
Autor: anelka (---.play-internet.pl)
Data:   2014-08-20 11:23

Fizyka to najciekawsza dziedzina nauki :) Może jedna z najtrudniejszych, a przez to dla niektórych zawierająca elementy magii.

 Re: Moja matka mówi, że fizyka to magia.
Autor: Ignacy (---.net.hawetelekom.pl)
Data:   2014-08-20 15:40

Powiedzenie o czymś, że to "czarna magia", w języku polskim ma znaczenie przenośne. "To czarna magia!" mówimy o czymś, czego nie rozumiemy i co wydaje się nam skomplikowane. Przykładowo, jeśli nie znam francuskiego, słysząc kolegę, który płynnie mówi w tym języku, mogę powiedzieć "stary, dla mnie francuski to czarna magia". Będzie to znaczyć tyle co "podziwiam cię, sam nie umiem mówić po francusku i myślę, że to naprawdę trudne" ;)

A co do samej fizyki, Bóg kazał nam czynić Ziemię sobie poddaną (por. Rdz 1,28). Trudno o lepszy sposób wykonania tego powołania niż przez naukę fizyki.

Pozdrawiam

 Re: Moja matka mówi, że fizyka to magia.
Autor: Mateusz (---.x66.x22.x49.jaskom.pl)
Data:   2014-08-21 15:23

Dzięki, pomogliście mi :)
mam po prostu przewrażliwione sumienie i zło chce to wykorzystać, a wtedy nie mogę wytrzymać jeśli się nie upewnię czegoś, szczególnie jak depresja zaatakuje

 Re: Moja matka mówi, że fizyka to magia.
Autor: Marek Piotrowski (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-08-25 23:51

Twoja Matka mówi to zapewne w znaczeniu potocznym. Wyrażenie "dla mnie to czarna magia" nie oznacza iż mówiący faktycznie uważa coś za magię.

 Re: Moja matka mówi, że fizyka to magia.
Autor: dobra rada (---.dsl.bell.ca)
Data:   2014-09-03 05:32

mateusz musze ci powiedziec ze tez tak sie wyrazam jak twoja mama jezeli czegos nie rozumiem a ktos inny zna sie na tym. Dla mnie czarna magia to jezyk chinski, ipady, ifony, gry komputerowe. Musze ci powiedziec ze doprowadziles mnie do smiechu. Zastanawiam sie czy moje dzieci tez tak myslaly jak mowilam ze cos jest dla mnie czarna magia. Moj syn dopiero majac 10 lat zrozumial ze filet to ryba (dotychczas myslal ze to z fabryki nie majace nic wspolnego z ryba).
Fajny jestes Mateusz trzymaj sie fizyka to wspanialy przedmiot a mama to pewnie jest dumna z ciebie ze jestes taki zainteresowany tym przedmiotem ktory dla niej jest "czarna magia".

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: