logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak się przygotować do pielgrzymki autokarowej?
Autor: Lena (---.gdansk.vectranet.pl)
Data:   2014-08-27 06:52

Witam

w najbliższym czasie wybieram się na pielgrzymkę autokarowo-lotniczą, będzie to moja pierwsza pielgrzymka, w związku z tym mam pytanie, jak wyglądają takie pielgrzymki? Jak się do niej przygotować pod względem duchowym i czysto formalnym? Czy na takich pielgrzymkach są tylko osoby w wieku moich rodziców (50-60 lat), czy zdarzają się osoby koło 30?

 Re: Jak się przygotować do pielgrzymki autokarowej?
Autor: Janka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-08-27 22:45

Pytania radzę zadać organizatorom pielgrzymki. Bo i skąd życzliwi forumowicze mieliby posiadać wiedzę o wieku uczestników konkretnej pielgrzymki?

 Re: Jak się przygotować do pielgrzymki autokarowej?
Autor: AsiaBB (---.158.218.82.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-08-28 09:51

Generalnie spakuj plecak jak na wycieczkę, pamiętając, że do samolotu można zabrać zazwyczaj 20 kg bagażu i 5 kg podręcznego, ale to zależy od linii. Ciężko ci radzić dokładnie, bo nie piszesz co to za pielgrzymka - czy masz wyżywienie (jeśli nie, warto zabrać więcej pieniędzy albo przybory do gotowania i/lub trochę żywności o dłuższej przydatności do spożycia - jeśli jest możliwość gotowania na miejscu), czy śpisz w hotelu czy w namiocie, bo w drugim przypadku przyda się śpiwór. I tak ze wszystkim. No i nie testuj nowych butów, bo możesz mieć dużo chodzenia na miejscu, nawet jeśli to pielgrzymka lotnicza. Przyda się też jakiś sweter i coś przeciwdeszczowego, chyba, że pielgrzymujesz do Afryki. Jak jest to wyjazd grupowy, poproś przewodnika czy księdza opiekuna o numer telefonu - przyda ci się, jakbyś się niechcący zgubiła. Co do duchowego przygotowania, zawsze warto zabrać ze sobą Pismo Święte, różaniec, zapoznać się z charakterem pielgrzymki, może jakiś Święty jest jej patronem. Jak jedziesz do jakiegoś sanktuarium, warto zapoznać się z nim bliżej. A przede wszystkim iść do spowiedzi, żeby pielgrzymkę przeżyć w łasce uświęcającej, dobrze też jest mieć jakąś intencję na pielgrzymkę. Jak ci jej brakuje, pomódl się o pracę dla mnie :D Jeśli chodzi o wiek - w pielgrzymkach biorą udział różni ludzie, chyba, że jest to określone charakterem pielgrzymki, np. pielgrzymka młodzieży albo organizuje ją parafialne stowarzyszenie emerytów. Ale i tak pojawiają się różni ludzie, widziałam nawet mężczyzn na pielgrzymce kobiet do Piekar Śląskich, więc różnie to jest.

 Re: Jak się przygotować do pielgrzymki autokarowej?
Autor: sstaszek (---.tvkdiana.pl)
Data:   2014-08-28 12:29

Jeżeli organizator jest uczciwy i odpowiedzialny to wszystko jest jasno określone, a mailowo można doprecyzować (ale to juz chyba przesada). Miłych wrażeń i przeżyć.

 Re: Jak się przygotować do pielgrzymki autokarowej?
Autor: Ola (---.rev.ndi.net.pl)
Data:   2014-08-30 15:34

O intencji pielgrzymki i spowiedzi pisała już Asia, to ja z innej strony. Jeśli to pielgrzymka autokarowa i czekają Cię dłuższe przejazdy (2-3 godz) warto mieć poduszeczkę, albo coś innego pod głowę (kark). Możesz zabrać książkę, oczywiście różaniec, modlitewnik, wygodne buty, różne rodzaje (warianty) ubrań. Potrzebne leki, lub takie profilaktyczne np. przeciwbólowe, na ból żołądka itd. Drobne pieniądze (monety) często toalety bywają płatne i raczej nie ma możliwości rozmienienia tam pieniędzy. W ogóle należny uważać na oszustów (nawet w sklepach przy kasie) i złodziei - pilnować trzeba pieniędzy i dokumentów. Jeśli nie dostaniecie od pilota lub osób organizujących numerów telefonów do nich, to sama poproś. Jak się zgubisz, będzie łatwiej Cię odnaleźć. Jeśli nie znasz języka możesz napisać sobie (nauczyć się) podstawowych zwrotów. Nie wszędzie można porozumieć się po angielsku. Jeśli chodzi o wiek, sama początkiem lipca byłam na pielgrzymce autokarowej i wiek uczestników był rożny. Większość osób była w przedziale 45-65 lat, ale mimo, że mam 30 lat, to nie przeszkadzało mi to w ogóle. Wręcz przeciwnie najlepsze wspomnienia mam właśnie z osobami o 20 lat starszymi od siebie :). I weź oczywiście aparat fotograficzny. Pięknego pielgrzymowania życzę.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: