logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaka modlitwa dla niezdecydowanych?
Autor: Ona (---.adsl.alicedsl.de)
Data:   2014-09-26 11:32

Witam, znaja panstwo modlitwy osób z problemami z podejmowaniem decyzji?

 Re: Jaka modlitwa dla niezdecydowanych?
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2014-09-26 13:25

A nie można tak własnymi słowami Panu Bogu powiedzieć w czym problem?

 Re: Jaka modlitwa dla niezdecydowanych?
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-09-26 19:15

Dowolna do Ducha Świętego? W ogóle dowolna - do Matki Bożej Dobrej Rady, do ulubionego świętego, do patrona danej sytuacji.... Modlitwa to nie zaklęcie, które "może nie zadziałać". Bóg wysłucha, choćby to było "Boże, pomóż!!"

 Re: Jaka modlitwa dla niezdecydowanych?
Autor: pomidorek (---.centertel.pl)
Data:   2014-09-27 07:16

Taka prosto z głębi serca.

 Re: Jaka modlitwa dla niezdecydowanych?
Autor: Tarakin (---.kielce.vectranet.pl)
Data:   2014-09-27 18:48

na_tytułowe: a to nie jest normalne u każdej niewiasty? ;))))))

 Re: Jaka modlitwa dla niezdecydowanych?
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2014-09-27 19:11

Tarakin - nie.
Ja bywam na przykład bardzo zdecydowana :P

 Re: Jaka modlitwa dla niezdecydowanych?
Autor: Esterka (---.165.kosman.pl)
Data:   2014-09-27 20:41

Proponuję wybór modlitwy potraktować jako ćwiczenie nauki samodzielnego podejmowania decyzji.

 Re: Jaka modlitwa dla niezdecydowanych?
Autor: Ona (---.adsl.alicedsl.de)
Data:   2014-09-28 12:12

Modle sie z glebi serca, jednak nie otrzymuje zadnej odpowiedzi.

 Re: Jaka modlitwa dla niezdecydowanych?
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2014-09-28 14:14

Tak niestety bywa. Pan Bóg czasem bierze człowieka na przeczekanie. Ale jest pewna zasada, którą warto w takiej sytuacji stosować:
"Jeśli nie wiesz, czego chce od Ciebie Bóg, zrób to, co radzi Ci zdrowy rozsądek - to też dar Boży."

Czasem jest tak, że próbujemy szukać jakichś nadprzyrodzonych znaków - czy mam podjąć tę pracę, czy nie czy zaangażować się w to przedsięwzięcie, czy nie i czekamy aż Pan Bóg powie nam, co mamy robić. Tymczasem - nie wiem, jak innym - ale mi Pan Bóg nie zsyła z góry listy zadań. Tym bardziej, że gdy mam problem, to nigdy nie wiem, czy wewnętrzny głos, który słyszę to głos Pana Boga, czy może echa moich pragnień, zachcianek, grzesznej natury i innych takich. Natomiast logika, rozumowanie, porządna argumentacja - to rzeczy, które nie zawodzą.
I co więcej - podejmowanie decyzji to coś, co stanowi istotę naszego człowieczeństwa - mamy WOLNĄ WOLĘ. To jest właśnie możliwość (ale i obowiązek) samodzielnego podejmowania decyzji.
Więc jeśli Pan Bóg milczy, to może to oznaczać, że czeka na Twoją decyzję.

A jeśli już zupełnie nie wiadomo co wybrać i nie ma możliwości zdobycia większej liczby danych, to można rzucić monetą - bo to oznacza, że obie możliwości są - na stan naszej obecnej wiedzy - równie dobre.

 Re: Jaka modlitwa dla niezdecydowanych?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2014-09-28 14:18

Nie bardzo wiem, o co pytasz. Czy chcesz pomodlić się tak, by potem mieć wewnętrzne przekonanie, że taka a nie inna decyzja jest najlepsza? Tak to teraz odczytuję. Może pomódl się za przyczyną św. Teresy od Dzieciątka Jezus i proś o znak w postaci róży. Mnie raz się tak przytrafiło, że modliłam się w pewnej sprawie i prosiłam o pomoc tę Świętą. Następnego dnia dostałąm list ze znaczkiem z różą a treść listu odnosiłą się do mojego dylematu, chociaż go nie dotyczyła. Oczywiście wiedziałam, jak działać. Tamten problem 'rozwiązał' się, ale pojawił się inny. W tym wszystkim chodzi o to, żeby wzrastać w wierze, przybliżać się do Boga, oraz mieć udział w tym, by innym pomóc 'dostać się na szczyt góry.' Pozdrawiam. G_JP

 Re: Jaka modlitwa dla niezdecydowanych?
Autor: Ona (---.adsl.alicedsl.de)
Data:   2014-10-01 15:41

Dziekuje za odpowiedzi. Tyle razy wybieralam cos co okazywalo sie zla decyzja, ze chyba teraz sie boje podejmowac kolejne, by znow sobie nie pogorszyc sytuacji.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: