logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Najprościej byłoby chyba zmienić różaniec.
Autor: Ina (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2014-10-16 10:24

Czasami odmawiam w nocy, lub późnym wieczorem. Gaszę wtedy światło. I wtedy powstaje mały problem. Mój Różaniec - to małe gładkie serduszka. To serduszko odpowiadające modlitwie "Ojcze nasz" jest takie same, a ponadto w niewielkiej odległości od innych. Bywa, że go przegapiam. Myślałam już o tym, by uczynić go szorstkim, w jakiś sposób. Np. przyklejając coś szorstkiego: klejem, lakierem do paznokci itp. Myślałam nawet o kilku ziarenkach piasku. Pewnie śmieszne. Może ktoś ma lepszy pomysł? Najprościej byłoby chyba zmienić różaniec.

 Re: Najprościej byłoby chyba zmienić różaniec.
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-10-16 11:27

Czyli dwie najprostsze odpowiedzi już znasz.

Pewnie ten różaniec jest Ci jakoś drogi i żal go zmieniać. Ale możesz mieć dwa różańce: jeden na dzień (nabożeństwa albo prywatna modlitwa w kościele), a drugi na noc, taki gdzie ten paciorek jest wyraźnie inny. Bo można jeszcze inaczej "urozmaicić" go na noc, ale wtedy będzie śmiesznie wyglądał w środku dnia. Przed paciorkiem na "Ojcze nasz" zrobić jakiś supełek z nitki (albo na paciorku związać nitkę), będzie wtedy "kudłaty" :)) Nie próbowałam, ale może ten lakier do paznokci będzie miał inny "poślizg" niż sam koralik? Można spróbować na jakimś zepsutym różańcu, żeby tego nie zniszczyć, jeśli nic to nie da. Ale jak będziesz miała "nocny" różaniec, to już wtedy można zrobić z tym paciorkiem wszystko, bo nikt tego nie będzie widział. Obwiązać, oblepić, dołożyć choćby guzik :))

 Re: Najprościej byłoby chyba zmienić różaniec.
Autor: Tionne (78.9.156.---)
Data:   2014-10-20 12:09

tasma biurowa obkleic, brokatowy lakier

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: