logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak pomóc duszy samobójcy?
Autor: Piotr (136.173.162.---)
Data:   2014-10-17 10:11

Witam,

Bliska mi osoba straciła kuzyna, który popełnił samobójstwo. Jak można pomóc takiej duszy? Póki co modle się odmawiając różaniec i mam zamiar zamówić Msze św.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

 Re: Jak pomóc duszy samobójcy?
Autor: Izabella (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2014-10-17 15:17

Oprócz mszy i modlitw, zangazuj sie. Zadzwoń do kancelarii parafialnej i powiedz, że jestes poruszony samobójstwem znajomego i chciałbyś robic cos dla innych ludzi w Kościele. Św.Paweł napisał, że
/powołując się na Biblię proszę podać źródło: księgę, rozdział i wiersz. moderator/
Nasza wolna wola w obliczu kleski ogranicza Go, gdy prowadzi do buntu, bo On szanuje wolna wole. Modlitwa i msza to podstawa, pierwszy krok ale drugi krok to działanie.Niestety nie zapobiegniesz samobójstwom ale w odpowiedzi na to zło, zaczniesz czynic dobro. W ten sposób pomozesz duszy samobójcy. A takze sobie samemu.

 Re: Jak pomóc duszy samobójcy?
Autor: Piotr (136.173.162.---)
Data:   2014-10-17 15:35

Dzięki,

choć tak naprawdę nie znalem tej osoby. To rodzina bardzo bliskiej mi osoby. Zasadniczo staram się uczestniczyć w wolontariatach. Myślałem też o odpuście w kontekście zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych.

Piotr

 Re: Jak pomóc duszy samobójcy?
Autor: M (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-10-17 17:49

W sobotę, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy cieszą się oglądaniem Boga w Jego Królestwie. W tym dniu wierni mogą zyskać odpust zupełny. O szczegółach forowicze piszą np. tutaj (kliknij).

W listopadzie: można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zamarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada odpust jest zupełny, w pozostałych zaś dniach cząstkowy.

 Re: Jak pomóc duszy samobójcy?
Autor: xc (---.205.92.93.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-10-19 07:33

Tak jak każdej duszy, także własnej. Modlitwą. To co proponuje Pani Izabella jest szlachetne ale niestety nie w odniesieniu do tego konkretnego przypadku.

Niestety nie jest tak, że dobre uczynki równowaza i nihilują te złe. Nie znamy tak naprawdę przyczyn zła i nie mamy pewnych oraz stuprocentowo pewnych narzędzi jego likwidacji. Co nie oznacza, że mamy sìę bezradnie przyglądać i przestać czynić dobro.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: