logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chwile zwątpienia i prośba o modlitwę
Autor: Robert (24 l.) (---.toya.net.pl)
Data:   2014-10-18 16:11

Witam wszystkich.
Jestem osobą mocno wierzącą, przez długi okres czasu służyłem jako ministrant a później lektor. Jakiś czas temu zaufalem całe swoje życie w Bogu i wierzę, że to On mnie prowadzi. Niestety ale w ostatnim okresie czasu przeżywam chwile zwątpienia, taki mały kryzys wiary. Mam ostatnio duże problemy w pracy, mam dziewczynę z którą często współżyjemy, głęboko w środku czuje jakiś niepokój którego nie mogę się wyzbyć. Mimo że modlę się codziennie, regularnie uczęszczam na mszę oraz do spowiedzi coraz częściej zdarza się mi upadać oraz potęgują się problemy w życiu osobistym, szczególnie z pracą. Mam czasami wrażenie, że moje modlitwy nic nie dają, nie są wysłuchiwane a im mocniej w to wszystko wątpię tym mocniej problemy mnie dobijają.
Chciałbym prosić Was o modlitwę w mojej intencji, o umocnienie w wierze, o zażegnanie kryzysu, o to abym mniej upadał i wszystko powoli się prostowało w moim życiu na właściwe tory. Chciałbym odzyskać wewnętrzny spokój duszy, z dziewczyną zacząć żyć tak jak powinno się żyć. Od poniedziałku każdy dzień zacznę od Mszy o godzinie 8. Czy szukać specjalnej modlitwy na trudne chwile? Czy najprostsza jest najlepsza?
Jeszcze raz proszę o modlitwę i wsparcie duchowe.
Z Bogiem.

 Re: Chwile zwątpienia i prośba o modlitwę
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2014-10-18 19:03

Podobne kryzysy przeżywają wszyscy ludzie. Winna temu jest nasza grzeszna, ułomna ludzka natura. Ale dobry Bóg zna
Twoje pragnienia, widzi Twoje starania. Trwaj w modlitwie, nie poddawaj się. Uporządkuj swoje relację z dziewczyną, najlepiej zawierając ślub sakramentalny. Po co Wam takie grzeszne doskoki na chwilę. Skoro się kochacie, zostańcie
małżeństwem, a to się Panu Bogu bardzo spodoba.
Pomodlę się w Twojej intencji.
Z Bogiem

 Re: Chwile zwątpienia i prośba o modlitwę
Autor: adam (---.t-mobile.co.uk)
Data:   2014-10-18 20:18

Powoli, masz dziewczynę, z którą współżyjesz. Żyjecie jak mąż i żona, a mężem i żona nie jesteście. Mówisz, że doswiadczasz niepokoju, problemów itd. Nie mnie to oceniać, ale zdajesz sobie sprawę z tego, że te Spowiedzi mogą być nieważne? Bo Spowiedź to jest zerwanie z grzechem, a ty z nim, z tego co rozumiem z twoich slow, nie zrywasz. Możliwe, że Bóg przez te doświadczenia chce ci coś dać do zrozumienia. Bóg się brzydki każdym grzechem, więc napewno pragnie tego, byś z nim zerwał (czyli zawiesił współżycie aż do ślubu I szczera spowiedź). A doświadczenia, o których piszesz mogą być konsekwencją grzechu. Nie można dwóm panom służyć.
Każda modlitwa jest ważna, a to co doswiadczasz to pokusy szatana (po co się modlić? Widzisz, że to nic nie daje; wiec doświadcza cię tymi trudnościami, zresztą, modlitwa zawsze jest trudna) związane z grzechem.
Inaczej spokoju nie odzyskasz. Szczera rozmowa z dziewczyną, nawrócenie, szczera Spowiedź i Komunia święta jak najczęściej.

 Re: Chwile zwątpienia i prośba o modlitwę
Autor: Samson (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-10-19 00:14

Otóż Robercie Twój problem to nie zwątpienie w wierze, ale to że nie żyjesz po chrześcijańsku. I stąd te wyrzuty sumienia.
Ponadto Ty byś chciał rozwiązania ale po Twojemu a to nie musi sie zgadzać z po Bożemu. No bo czy mógłbyś np rozstać sie z dziewczyną? (pytam tylko teoretycznie).
Ok do konkretów skoro współżyjesz to chyba wiesz że możecie mieć dziecko (zawsze jest jakaś tam procentowa szansa) i pytanie: czy jesteś pewien ze akurat z tą dziewczyną?

 Re: Chwile zwątpienia i prośba o modlitwę
Autor: Sowa Przemądrzała ;) (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2014-10-19 11:28

Facet, wykaż się odrobiną silnej woli i przestań zwalać na Pana Boga, że On Cię nie wysłuchuje.

 Re: Chwile zwątpienia i prośba o modlitwę
Autor: Robert (---.toya.net.pl)
Data:   2014-10-19 12:10

Dziękuje wszystkim za odp. Macie rację. Najpierw muszę zacząć od bardzo szczerej spowiedzi. Później porozmawiać szczerze z dziewczyną. I zacząć wszystko układać razem z Bogiem i modlitwą. I macie racje czasami wydaje nam się że najlepiej aby wszystko ułożyło się tak jak my sami tego chcemy ale przecież Bóg wie co dla nas dobre. Nie mogę się poddać. Dzisiaj spowiedź. Od jutra codziennie msza oraz Komunia.

 Re: Chwile zwątpienia i prośba o modlitwę
Autor: PT (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-10-19 15:53

Nie chcę oceniać i nie będę lał "miodu", lecz wyrażę się po męsku. Już wiesz, że trzeba uporządkować swoje życie. Nie wiem o co chodzi z pracą, ale koniecznie trzeba naprawić relacje z dziewczyną. Martwisz się o siebie i swoją świętość, a przecież krzywdzisz dziewczynę - nie zwrócisz już jej czystości. Sorry, ale moim zdaniem to na nas, mężczyznach spoczywa większa odpowiedzialność za współżycie i jego konsekwencje. Stąd moje przypuszczenie, że nie dorosłeś, nie dojrzałeś, być może w rodzinie była niewypełniona rola ojca.
Bardzo dobrze, że się modlisz i korzystasz z sakramentów św., lecz mam wrażenie, iż jest to oprócz wołania o pomoc, trochę "ucieczka" od osobistej odpowiedzialności, podobnie jak prośba o modlitwę na forum.
Słuchałem dzisiaj homili ks. Pawlukiewicza i przypomniała mi się Twoja historia. Oceń sam, czy słowa od 04:14 Ciebie poruszają:
http://bogtube.pl/ks-piotr-pawlukiewicz-najskuteczniejszy-antywirus_2c318e188.html
Oczywiście pomodlę się za Ciebie i Twoją dziewczynę, mam nadzieję, że zrobisz to samo.

 Re: Chwile zwątpienia i prośba o modlitwę
Autor: Franciszka (---.158.218.218.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-10-19 22:25

"Od jutra codziennie msza oraz Komunia" - Oby ci się udało, jak sobie obiecujesz. Nawracanie się trzeba zaczynać od DZISIAJ a nie od jutra. Św. Ekspedyt jest przedstawiany z krzyżem, na którym widnieje słowo HODIE, to znaczy DZISIAJ. natomiast JUTRO należy do szatana. Warto na to zwrócić uwagę, bo przecież masz świadomość, że czeka cię walka z nim. Warto jest powiedzieć sobie prawdę: to grzech niszczy serce człowieka, zabiera spokój. Jeśli się zacznie grzeszyć, zatraca się poczucie rzeczywistości. Pewnie to ci się przydarzyło i dlatego piszesz: chwile zwątpienia, mały kryzys, itd. A to jest po prostu grzech. Dlatego sakrament pokuty i pojednania to dobre rozwiązanie, ale to dopiero początek nawracania się.

 Re: Chwile zwątpienia i prośba o modlitwę
Autor: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-10-19 22:41

"Czy szukać specjalnej modlitwy na trudne chwile? Czy najprostsza jest najlepsza?"

Bardzo mnie zdziwiło, że takie pytanie zadaje były ministrant.

 Re: Chwile zwątpienia i prośba o modlitwę
Autor: Balbina (93.175.171.---)
Data:   2014-10-22 23:12

Warunkiem dobrze odprawionego sakramentu pojednania jest również żal za grzechy i postanowienie poprawy. To integralne części sakramentu pojednania (wśród pięciu warunków tego sakramentu).
Jeśli popadłeś w najsilniejsze konflikty sumienia a być może przyjmujesz komunię świętą po świętokradzku - jak chcesz cieszyć się spokojem sumienia i błogosławieństwem Bożym? Przecież popełniasz najcięższe grzechy.

 Re: Chwile zwątpienia i prośba o modlitwę
Autor: Maria Stec (---.pl35.fiberway.pl)
Data:   2015-03-29 18:12

Prosze o modlitwe, szczegolnie za mnie o dar pelnienia woli Bozej do konca zycia i dar nieba
Dla mojej rodziny o laske powrotu do Boga i nawrocenie dla Adama, Niny, Pawla, Rafala i Lukasza, Stanislawa, Zofii, Ewy, Slawka, Jana.
Niech dobry Bog ma nas w swojej opiece.
Dziekuje,
Maria

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: