logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można mówić intencję przy Różańcu i Koronce?
Autor: Grzegorz (---.net.lannet.org)
Data:   2014-10-25 17:35

Szczęść Boże,

Otóż od kilku dni rozmyślam na temat intencji modlitewnych. Pytałem księdza czy przy Różańcu i Koronce do Bożego Miłosierdzia mówi się intencję, On powiedział, że można, na następny dzień na początek Koronki do Bożego Miłosierdzia powiedziałem intencję, aby Pan Jezus obdarzył mnie dobrocią, miłością i spokojem, no i tu kieruję moje pytania:

1. Czy można mówić intencję przy odmawianiu Różańca i Koronki?
2. Czy moja intencja jest dobra, poprawna i prawa Bogu?
3. Czy mogę odmówić Różaniec i Koronkę na raz?
4. Czy można rozważać podczas czy na początku lub na końcu odmawiania dziesiątek różańca
5. I czy można modlić się na siedząco czy koniecznie trzeba klęczeć czy stać?

 Re: Czy można mówić intencję przy Różańca i Koronki?
Autor: Beata (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-10-25 17:53

Co to znaczy, żeby Bóg obdarzył Cię spokojem?
a) Nie chcesz mieć problemów, mieć bezstresowe życie,
b) czy chodzi o to, że Twój charakter jest zbyt gwałtowny?
A może lepiej - pokojem?

Odpowiadając na Twoje pytania:
1) można
2) tak - pod warunkiem, że nie chodzi o a)
3) naraz - tzn. równocześnie - nie, ale jedną modlitwę następującą po drugiej - tak.
4) na początku i/lub podczas danej dziesiątki
5) jeśli są przeciwwskazania do klęczenia, np. choroba, dolegliwość fizyczna - to można siedzieć. Natomiast jeśli chodzi o modlitwę w kościele podczas nabożeństwa, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem - raczej należałoby klęczeć (tak przynajmniej jest w mojej parafii, nie wiem czy w innych są inne zwyczaje).

 Re: Czy można mówić intencję przy Różańca i Koronki?
Autor: BB (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-10-25 18:29

1. Oczywiście
2. To już zależy, jaka intencja, a Bóg sam zdecyduje, czy i kiedy ją spełnić, bo wie co kiedy dobre, a co złe.
3. Trochę niezrozumiałe pytanie. Mógłbyś bardziej je rozwinąć?
4. Raczej powinno się podczas.
5. Jeśli jesteś w kościele to powinieneś klęczeć tak jak inni. Natomiast jeśli jesteś w zaciszu domowym albo gdzie indziej to możesz jak ci wygodnie (oczywiście rozsądnie). Podczas różańca chodzę, bo dzięki temu łatwiej mi się skupić.

 Re: Czy można mówić intencję przy Różańcu i Koronce?
Autor: adam (149.254.186.---)
Data:   2014-10-25 20:15

Może zacznij czytać Dzienniczek Siostry Faustyny. Pan Bóg wie czego ci trzeba i ci to da. Im bardziej Mu zaufasz tym więcej ci da.
1074 "- Powiedz, córko Moja, że jestem miłością i miłosierdziem samym. Kiedy dusza zbliża się do Mnie z ufnością, napełniam ją takim ogromem łaski, że sama w sobie tej łaski pomieścić nie może, ale promieniuje na inne dusze."

Bóg nie zawsze przeznacza nasze modlitwy ki naszym intencjom, nasze modlitwy Bóg może przeznaczyć na inne intencje.
Kiedyś słuchałem rekolekcji, gdzie była mowa o modlitwie. Im dusza bardziej unizona tym milsza jest Bogu; są osoby, które modlą się leżąc krzyżem. Nie musisz leżeć krzyżem, ale szacunek Bogu, jako Stwórcy wszystkiego się należy.

 Re: Czy można mówić intencję przy Różańca i Koronki?
Autor: Grzegorz (---.net.lannet.org)
Data:   2014-10-26 09:46

Trzecie pytanie brzmi "Czy mogę odmówić Różaniec i Koronkę naraz", miałem na myśli czy mogę po skończeniu odmawiania Różańca odmówić Koronkę czyli jeden po drugim, zachowując przy tym jedną intencję. Czy takie coś mogę robić?, Czy to aby nie jest złe?, takie pytania mogą zabrzmieć ironiczne i przesadne ale dopiero zaczynam swoją wspaniałą przygodę z Panem Jezusem.

 Re: Czy można mówić intencję przy Różańca i Koronki?
Autor: adam (---.17-1.cable.virginm.net)
Data:   2014-10-27 17:52

Mam takie wrażenie, że w głębi duszy myślisz, żeby Pan Jezus się nie obraził, gdy modlisz się na różańcu, oraz by Matka Boża się nie obraziła, gdy odmawiasz Koronkę. Kiedyś ksiądz miał kazanie o Trójcy Świętej - tajemnica, której nie pojmiemy. 3 osoby - jeden Bóg, Pan Jezus się nie gniewa, gdy modlimy się do Ducha Świętego, Duch Święty nie gniewa się gdy modlimy się do Boga Ojca. Otóż wszyscy w Niebie się cieszą gdy się modlisz.
Możesz tak robić, o ile masz wystarczająco samozaparcia. Modlitwa to nie klepanie formułek (im więcej tym lepiej), ale kontemplacja, rozważanie słów, tajemnic rózańcowych, Męki Pańskiej. W modlitwach trzeba pamiętać też o często zapominanych - duszach czyśćcowych, których los (przejście do nieba) zależy również od naszej modlitwy, bo one już sobie pomóc nie mogą.

 Re: Czy można mówić intencję przy Różańca i Koronki?
Autor: p (109.206.193.---)
Data:   2014-10-29 15:01

Tomasz Merton w książce "Siedmiopiętrowa góra" pisze, że naszym modlitwom wręcz MUSZĄ towarzyszyć intencje, ponieważ pomaga nam to w pamiętaniu o naszej zależności od Boga i materialnych potrzeb. Prosząc w konkretnej sprawie, wiemy gdzie nasze miejsce.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: