logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szukam prasy nt. psychologii, zdrowia, rozwoju.
Autor: Piotr (136.173.162.---)
Data:   2014-10-29 15:38

Czy możecie mi polecić prasę katolicką lub po prostu coś wartościowego? Interesuje się psychologią, zdrowiem rozwojem osobistym itd i chciałbym regularnie czytać coś wartościowego, dobrze byłoby gdyby było to w miarę nowoczesnym wydaniu i były też artykuły z innych dziedzin życia np. zdrowie. Nie wiem czy takie pismo w ogóle istnieje, ale gdy kupię coś w kiosku to nie mam czasami siły przedzierać się i filtrowac informacje, które ktoś próbuje mi wtłoczyć do głowy. Znowu jak natknę się na coś interesującego to dostrzegam po czasie próbę przemycania jakiś dziwnych treści.
Z góry dziękuje za odpowiedź

 Re: Szukam prasy nt. psychologii, zdrowia, rozwoju.
Autor: psych (109.206.193.---)
Data:   2014-10-29 17:57

Jestem psychologiem, interesuję się również rozwojem osobistym w duchu humanistycznym i chrześcijańskim. Nie czytuję papierowej prasy, jednak z miksu wyżej wymienionych dziedzin mogę zaproponować książki: Tomasza Mertona, Kazimierza Dąbrowskiego, Anthony'ego de Mello. Może czasopisma naukowe, np. Przegląd Psychologiczny, Psychologia Rozwojowa.
Niestety nie poleciłabym żadnego popularnego czasopisma, które można dostać w kioskach.

 Re: Szukam prasy nt. psychologii, zdrowia, rozwoju.
Autor: Klaudia (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-10-29 19:01

"Na temat zdrowia" - to znaczy?

 Re: Szukam prasy nt. psychologii, zdrowia, rozwoju.
Autor: Pedagog (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2014-10-29 22:14

Polecam miesięcznik "Egzorcysta"
www.miesiecznikegzorcysta.pl

 Re: Szukam prasy nt. psychologii, zdrowia, rozwoju.
Autor: Radek (---.play-internet.pl)
Data:   2014-10-29 22:24

Biblię czytałeś?

 Re: Szukam prasy nt. psychologii, zdrowia, rozwoju.
Autor: Piotr (136.173.162.---)
Data:   2014-10-30 09:23

Na temat zdrowia, to znaczy o tym, że artykuły dotykają tematów np. zdrowego odżywiania, ćwiczeń wszystkiego tego co pomaga człowiekowi zdrowo żyć po prostu.

Co do Biblii to tak codziennie staram się pogłębiać Nowy Testament, ale nie widzę do końca bezpośredniego związku.

 Re: Szukam prasy nt. psychologii, zdrowia, rozwoju.
Autor: ja (---.dynamic.t-mont.net.pl)
Data:   2014-10-30 18:30

Polecam Karen Horney, specjalistkę od psychiatrii i psychoterapii. To literatura naukowa z zakresu psychologii, rozwoju osobistego. W zasadzie dla każdego kto umie czytać ze zrozumieniem. Moim skromnym zdaniem nie można się obejść bez tych książek, a jest ich chyba 4: nerwica a rozwój człowieka, neurotyczna osobowość naszych czasów, nasze wewnętrzne konflikty i jeszcze chyba jeden tytuł którego nie pamiętam. Nie polecam czasopism z kiosku.

 Re: Szukam prasy nt. psychologii, zdrowia, rozwoju.
Autor: Ata (213.158.222.---)
Data:   2014-10-30 19:23

Jest sporo dobrych dostępnych czasopism na rynku, np. Życie Duchowe, Miesięcznik Katolicki LIST, Magazyn wsparcia psychicznego W 4oczy, Wszystkie dostępne w EMPIKach.
Czasy się zmieniają to i media też. Warto zaglądać np. na deon.pl, stacja7.pl
Jeśli szukasz - zawsze znajdziesz :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: