logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jakie są najpopularniejsze rekolekcje?
Autor: Agnieszka (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2014-11-24 13:43

Wiadomo, że ogromnym powodzeniem cieszą się z te o.Bashaborą i o. Maniackalem. Ale jakie inne jeszcze są równie popularne? Z jakimi księżmi? Na jakie tematy? Może jakieś linki macie do nich?

 Re: Jakie są najpopularniejsze rekolekcje?
Autor: pomidorek (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2014-11-24 19:04

Najpopularniejsze są mam nadzieję z Panem Jezusem. Bez Niego i Ciebie żadne nie mają sensu.

 Re: Jakie są najpopularniejsze rekolekcje?
Autor: J. (---.sta.asta-net.com.pl)
Data:   2014-11-24 20:09

Myślę, że nie nazwa rekolekcji, czy człowiek prowadzący są najważniejsze, ale osobiste spotkanie żywego Jezusa.
I tego Ci życzę, abyś na każdych rekolekcjach spotykała Jezusa.

 Re: Jakie są najpopularniejsze rekolekcje?
Autor: ania (109.241.95.---)
Data:   2014-11-28 08:43

Rekolekcje ignacjańskie czyli w ciszy, z indywidualnym kierownictwem duchowym, z codziennymi wprowadzeniami do medytacji, a także rekolekcje "Jezus Żyje" na Górze Św. Anny. Wszystkie rekolekcje są fajne i warto na nie jeździć, ale im bardziej znane tym będzie trudniej się dostać.

 Re: Jakie są najpopularniejsze rekolekcje?
Autor: D. (---.2.pxs.pl)
Data:   2014-12-05 11:27

Najlepsze są w ciszy i milczeniu, bo Bóg mówi do nas właśnie w ciszy.

 Re: Jakie są najpopularniejsze rekolekcje?
Autor: opq (---.rzeszow.vectranet.pl)
Data:   2014-12-13 20:43

Dość popularne - organizowane w wielu miastach w Polsce - są rekolekcje nazywane Kurs NOWE ŻYCIE / NOWE ŻYCIE Z BOGIEM / Kurs FILIP.
Trwają 2-3 dni, skierowane do osób powyżej 18 roku życia.
Więcej tu: http://kursnowezycie.pl/o-kursie

Cytuję również ze strony organizatora SNE Otwock o kursie Nowe Życie:
"To Kurs, który pomaga odkryć prawdę o Bogu, o tym, że ma On plan dla Twojego życia. Kurs prowadzony jest w nowej formie, pełnej dynamiki i życia, która nie pozwala przejść obojętnie nad przekazem płynącym z Dobrej Nowiny.
To kurs dla tych którzy stawiają sobie takie pytania jak: kim jest Bóg? Co to znaczy, że kocha mnie osobiście? Co to znaczy, że jest Bogiem żywym? Dla tych, którzy chcą rozpocząć bądź odświeżyć swoją relację ze Zmartwychwstałym Jezusem. I również dla tych osób, które nie wierzą, że to jest możliwe! "

A najkrócej
- pozwala odkryć obecność żywego Jezusa w Twoim życiu w tym momencie w jakim jesteś i daje możliwość wyznać Go osobistym Zbawicielem zgodnie z Rz 10,9-10
- daje doświadczenie wewnętrznego uzdrowienia i przebaczenia
- otwiera na dary Ducha Świętego
- jest podstawą do kolejnych kursów organizowanych przez SNE

I jeszcze cytat z artykułu F. Kucharczyka „Nawracanie z niczego”z GN 48/2014
http://gosc.pl/doc/2258467.Nawracanie-z-niczego
„Właśnie wróciłem z kursu „Nowe Życie”, na którym wiele osób doświadczyło mocy Chrystusa. „Nie wiedziałam, że to możliwe” – mówiła mi jedna z uczestniczek, oszołomiona łaskami, jakie na nią spadły.”

Polecam SEMINARIUM ODNOWY WIARY – spotkania odbywają się raz w tygodniu przez okres 6-10 tygodni. Wspaniałe przeżycie, przebudzenie duchowe, ożywienie i pogłębienie wiary, wiary żywej.

Cytuję św. Edytą Stein:
"Żywa wiara polega na mocnym przekonaniu, że Bóg istnieje, na uznaniu za prawdę tego, co objawił, i na miłosnej gotowości poddaniu się Jego woli."

Pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: