logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: Michał (28 l.) (193.238.94.---)
Data:   2014-12-14 20:46

Dzień dobry. Od razu zaznaczę, iż nie pałam sympatią do tego portalu i z lekką (może i nawet nie lekką) niechęcią piszę tutaj. Nie spodziewam się, że mi pomożecie, choć mam taką małą nadzieję.

Mam 28 lat i jestem z Łodzi. Jestem kawalerem. Nie miałem w życiu w zasadzie dziewczyny, była jedna koleżanka w liceum, ale to była pomyłka, wybryk.

Jakie są kroki, żeby założyć rodzinę, żeby się ożenić? Gdzie szukać partnerki, na co zwracać uwagę, gdy się ją wybierze i co powinien robić mężczyzna przy kobiecie, aby ta czuła się szczęśliwa? Tylko proszę, nie piszcie mi, żebym poszedł na pielgrzymkę, litości. Oczekuję profesjonalnej porady. Mój problem polega na tym, że jestem jedynakiem, który wychowywał się przez większość życia bez ojca (umarł, gdy miałem 13 lat). Proszę o wskazówki. Nie umiem podrywać, nie umiem rozmawiać, nie umiem bajerować. A na szczerość nikt nie leci. Proszę o algorytm i wskazówki jak poznać i zbudować dobrą relację.

PS.
I proszę bez złośliwości, drodzy katolicy.

PS2.
Też jestem katolikiem.

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: wyszywaczek (93.175.167.---)
Data:   2014-12-14 21:27

A co umiesz?

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: Franciszka (213.158.222.---)
Data:   2014-12-14 21:43

"co powinien robić mężczyzna przy kobiecie, aby ta czuła się szczęśliwa" - To piękne, że masz plan uszczęśliwienia kobiety. Na pewno wiele kobiet marzy o takim mężczyźnie. Problem polega na tym, że każda kobieta jest inna, a poznanie, o czym marzy konkretna, którą już sobie upatrzysz, może zabrać dużo czasu, nawet całe twoje życie. Bierz się do roboty, szukaj odważnie i wytrwale. Jeśli wiesz, czego chcesz, to już masz połowę sukcesu.
Na tym forum są panie, które marzą o poznaniu tego jedynego, wymarzonego. Nie wiem tylko, czy nie rozczarują cię, jeśli okaże się, że są katoliczkami, bo widzę, że jesteś uprzedzony do katolików.
Powodzenia ci życzę.

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: Tomasz (---.play-internet.pl)
Data:   2014-12-14 22:01

Na tak zadane pytania nie ma żadnej odpowiedzi ;) Zacząć trzeba od tego że musisz kobiecie wpaść w "oko". Dla każdej liczy się co innego. Jeśli jesteś np. jednostką aspołeczną to będzie mega trudno.

Znalazłem poniższy wpis - może coś podpowie - powodzenia:

Uszczęśliwienie kobiety nie jest trudne…

Należy tylko być :
1. przyjacielem
2. partnerem
3. kochankiem
4. bratem
5. ojcem
6. nauczycielem
7. wychowawcą
8. spowiednikiem
9. powiernikiem
10. kucharzem
11. mechanikiem
12. monterem
13. elektrykiem
14. szoferem
15. tragarzem
16. sprzątaczką
17. stewardem
18. hydraulikiem
19. stolarzem
20. modelem
21. architektem wnętrz
22. seksuologiem
23. psychologiem
24. psychiatrą
25. psychoterapeutą.

Ważne też są inne cechy. Należy być :
1. sympatycznym
2. wysportowanym ale
3. inteligentnym ale
4. silnym
5. kulturalnym ale
6. twardym ale
7. łagodnym
8. czułym ale
9. zdecydowanym ale
10. romantycznym ale
11. męskim
12. dowcipnym
13. wesołym ale
14. poważnym
15. dystyngowanym
16. odważnym ale
17. misiem ale
18. energicznym
19. zapobiegawczym
20. kreatywnym
21. pomysłowym
22. zdolnym ale
23. skromnym
24. wyrozumiałym
25. eleganckim ale
26. stanowczym
27. ciepłym ale
28. zimnym ale
29. namiętnym
30. tolerancyjnym ale
31. zasadniczym i
32. honorowym i
33. szlachetnym ale
34. praktycznym i
35. pragmatycznym
36. praworządnym ale
37. gotowym zrobić dla niej wszystko [np. skok na bank] czyli
38. zdesperowanym [ z miłości ] ale
39. opanowanym
40. szarmanckim ale
41. stałym i
42. wiernym
43. uważnym ale
44. rozmarzonym ale
45. ambitnym
46. godnym zaufania i
47. szacunku
48. gotowym do poświęceń i, przede wszystkim,
49. wypłacalnym.

Jednocześnie musi mężczyzna uważać na to, aby :
a) nie był zazdrosny, a jednak zainteresowany
b) dobrze rozumiał się ze swoją rodziną, nie poświęcał jej jednak więcej
czasu niż danej kobiecie
c) pozostawił kobiecie swobodę, ale okazywał troskę i zainteresowanie gdzie
była i co robiła
d) ubierał się w garnitur, ale był gotów przenosić ją na rękach przez błoto
po kolana i wchodzić do domu przez balkon, gdy ona zapomni kluczy, lub
gonić, dogonić i pobić złodzieja, który wyrwał jej torebkę, w której
przecież miała tak niezbędne do życia lusterko i szminkę.

B. ważne jest aby nie zapominać jej :
1. urodzin
2. imienin
3. daty ślubu
4. daty pierwszego pocałunku
5. okresu
6. wizyty u stomatologa
7. rocznic
8. urodzin jej najlepszej przyjaciółki i ulubionej cioci.

Niestety, nawet najbardziej doskonałe wykonanie powyższych zaleceń nie gwarantuje pełnego sukcesu. Kobieta mogłaby się bowiem czuć zmęczona obecnością w jej życiu idealnego mężczyzny oraz poczuć się zdominowaną przez niego i uciec z pierwszym lepszym menelem z gitarą, którego napotka.

A teraz druga strona medalu. Uszczęśliwić mężczyznę jest zadaniem dalece trudniejszym, ponieważ mężczyzna potrzebuje:
1. seksu i
2. jedzenia

Większość kobiet jest oczywiście tak wygórowanymi męskimi potrzebami mocno przeciążona. Zaspokojenie tych potrzeb przerasta siły naszych pań.

Wniosek:
Harmonijne współżycie można łatwo osiągnąć, pod warunkiem, że mężczyźni wreszcie zrozumieją, iż muszą nieco ograniczyć swoje zapędy i pohamować swoją roszczeniową postawę.

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: Esterka (---.165.kosman.pl)
Data:   2014-12-14 22:04

Szczerość nie oznacza chamstwa i braku kultury. Zacznij od pracy nad swoim sposobem bycia, bo jeśli z dziewczynami rozmawiasz w podobny sposób jak tu piszesz... no cóż, nie dziwi mnie niepowodzenie.

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: xc (---.158.218.200.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-12-14 22:09

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest znalezienie sobie kandydatki na żonę.

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: Sowa_Przemądrzała (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2014-12-14 22:33

Normalnie kocham Cię!

A teraz idź do sąsiada, powiedz mu na dzień dobry, że go nie lubisz, prosisz go o przysługę, acz z wielką niechęcią, ale w końcu mieszkasz w tym samym mieście i poproś, żeby Ci pożyczył na piwo. I żeby to była profesjonalna pożyczka.

Ps. Nie znam algorytmu na podryw.

Ps`. Zacznij może od psychiatry? To tak szczerze, bo ja też nie umiem bajerować. ;>

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: Adam (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-12-14 23:20

Pan Jacek Pulikowski mowi o tym juz od 30tu lat, wiec bedziesz mial profesjonalna porade. Na YT sa jego wyklady.

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2014-12-14 23:22

Algorytm jest bardzo prosty:

1. Stwarzasz w swoim życiu dużo okazji do spotykania ludzi i poznawania ich w różnych sytuacjach, mogą to być wycieczki w góry, może być wspólna praca nad czymś - cokolwiek, ważne, by były to okazje do spotkań z ludźmi i interakcji.
2. Spośród wszystkich poznanych ludzi wybierasz osobę (kobietę), z którą dobrze Ci się rozmawia, pracuje, z którą masz wspólny system wartości, z którą zgadzasz się w zasadniczych kwestiach, w mniej zasadniczych - rozumiesz, a w błahych - jesteś w stanie pójść na kompromis. I która oczywiście także podoba Ci się fizycznie.
I z tą właśnie osobą się żenisz - o ile ona również dojdzie do wniosku, że dobrze jej się z Tobą rozmawia itp.

Do tego oczywiście - modlisz się. Modlisz się o pomoc w znalezieniu, modlisz się o mądrość, o cierpliwość.

Podryw i bajer nie jest konieczny. Są kobiety, które zdecydowanie lecą na szczerość i bezpośredniość (np ja).
A szczęśliwa się czuję przy odpowiedzialnym, mądrym mężczyźnie, który też chce założyć rodzinę, który ma podobny do mojego system wartości i z którym się rozumiemy.

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: lola (92.59.65.---)
Data:   2014-12-15 10:50

Nie wiem skąd u Ciebie taka odraza do tego portalu i katolików. I skąd od razu pomysł, że jesteśmy złośliwi?

Po pierwsze ustal sobie priorytety. Jakiej dziewczyny szukasz? Ładnej, z którą można się pokazać przed kolegami i wywołać zazdrość? Mądrej i ambitnej, która 20h na dobę będzie zajęta karierą? Bogatej, która będzie wymagała niespodzianek? Wierzącej, która może być trochę nudna? Czy takiej, która będzie ładna, inteligentna, dobra, wierząca i z poczuciem humoru? Bo w zależności od tego co oczekujesz powinieneś szukać w różnych miejscach. Szczerze powiem, że znam mnóstwo szczęśliwych par, które poznały się na pielgrzymce. To nie jest głupi pomysł. Tam jest łatwiej, nie trzeba być przystojnym, bogatym, biznesmenem z limuzyną. A nawet gdybyś tą limuzynę miał, nie byłoby jak jej na pielgrzymce pokazać ;)

Jak zagadać? Normalnie! Nie warto wysilać się na bycie podrywaczem. Wartościowe dziewczyny od takich chłopaków uciekają, bo myślą, że oni chcą "tylko na raz".

Bądź sobą! Pokaż, że zależy Ci na małżeństwie i utworzeniu rodziny.

I zwróć uwagę na relacje z mamą. Być może są toksyczne i przez to będzie Ci trudniej się ożenić. Dla Ciebie pewne zachowania mamy mogą być normalne, bo od lat jesteś do nich przyzwyczajony, ale dla dziewczyny (w przyszłości żony) coniedzielne obiadki u mamusi mogą być męczące, lub nawet nie do zniesienia.

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: 4135 (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2014-12-15 12:14

Generalnie myślę, że nikt Ci tutaj nie napisze coś więcej niż wyczytałeś na innych stronach.
Wskazówki? tylko jedna:
musisz rozmawiać z ludźmi. Obu płci.
O szukaniu znajomych poprzez realizację swoich pasji i zainteresowań na pewno już się naczytałeś. Piszę znajomych a nie kobiet bo jak poznasz nowych kolegów to poznasz też ich koleżanki.

"na co zwracać uwagę, gdy się ją wybierze"
na to co jest dla CIEBIE ważne. Z tym, że jeśli w tej chwili nie jest dla Ciebie ważna np. umiejętność gotowania to przydałoby się lekko poprzestawiać priorytety.

"i co powinien robić mężczyzna przy kobiecie, aby ta czuła się szczęśliwa?"
kobiety są różne, pewnie każda lubi co innego ale chyba jednak większość chce się czuć przy mężczyźnie bezpiecznie w takim szerszym pojęciu. No i lubimy być dla swoich facetów najpiękniejsze i mieć z nim o czym pogadać. Co zrobić aby Twoja dziewczyna była z Tobą szczęśliwa to już musisz się sam dowiedzieć poprzez rozmowy i obserwację:)

Nie ma na Twoje pytanie gotowego planu, trzeba po prostu trochę dać z siebie.
Nie popełniaj tylko błędu powielanego przez sporą grupę długo samotnych ludzi czyli nie łap się byle czego.

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: Beata (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-12-15 15:19

Nic na siłę, jeśli chodzi o "wytypowanie" swojej kandydatki na żonę. Twoje serce musi czuć, że to ta - a najlepiej żeby i rozum to potwierdził :) Musisz tylko dostarczać sobie okazji do poznawania ludzi.
W każdym razie warto zacząć od siebie, budowania wartościowego wnętrza i doskonalenia swojego charakteru, zalet i talentów, rozwijania się - tym przyciągniesz innych do siebie i wzbudzisz zainteresowanie.

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: Robson (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2014-12-15 16:47

* Mając jedną licealną znajomość masz o jedno więcej doświadczenie, niż ja w wieku lat dwudziestu paru kiedy stawałem przed tym samym problemem. To plus.

* Co do bycia jedynakiem: przykład mojego ojca w tych sprawach mółgby być co najwyżej negatywny. Nie jest więc prawdą, że z ojcem miałbyś łatwiej. Tu wychodzisz na zero.

* Bez podrywania i bajerowania się da. Bez rozmawiania: trochę gorzej. Więc rozmawiaj.

* Nie kwestionując zacnych chęci autorów motywacyjnych rad typu "rozwijaj się i wyjdź do ludzi" -- niczego one nie gwarancują. Z całą pewnością już się ich naczytałeś lub nasłuchałeś, tak jak ja. No i wychodziłem, no i się rozwijałem, i byłem wychodzony, rozwinięty i nadal samotny. Sprzeczne rady typu "bądź sobą, ale... (tu długa listaj, jaki jednak lepiej by było żebyś był)" działały podobnie. I tak byłoby do tej pory, gdybym nie podjął działań konkretnnych.

* No właśnie: konkrety. W moim przypadku były to randki internetowe. Przyjąłem zasadę (wbrew temu, co ktoś napisał wyżej), że nie przebieram. I tak jako mężczyźnie, zwłaszcza jeśli na zdjęciu źle wyglądasz będzie Ci ciężej w ogóle doprowadzić do spotkania. Więc kiedy już doprowadzisz, potraktuj je jako okazję do treningu zdolności interpersonalnych tam, gdzie sam zauważasz braki.

* Nastaw się z góry, że pierwsze spotkania to będzie obiektywnie totalna klapa i nie daj się temu zniechęcić. Przyjmij własną subiektywną definicję: spotkałeś się i porozmawiałeś, cel osiągnięty.

* Nastaw się na długi czas prób, raczej liczony w latach i brak gwarancji sukcesu (przysłowia typu "każda potwora" itp. sprawdzały się w czasach, kiedy społeczna presja i stygmatyzowanie singli było silniejsze).

* Więcej to przy piwie (jeśli gustujesz) albo na jakimś czacie (jak ksiądz moderator pozwoli, to zostawię jakieś namiary).

R.

PS. Od matki się wyprowadziłeś? Z różnych powodów: od tego najlepiej zacząć.

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: wyszywaczek (93.175.167.---)
Data:   2014-12-15 17:39

Uwaga, podaję algorytm.
1. Być heteroseksualnym.
2. Mieć powołanie do małżeństwa.
3. Zakochać się.
4. Walczyć, aby Ona też się w tobie zakochała.
5. Kupić pierścionek
6. Oświadczyć się.
7. Odbyć kurs przedmałżeński i załatwić formalności przedślubne w parafii.
8. Kupić obrączki.
9. Zorganizować wesele i zaprosić gości.
10. Stawić się w kościele we właściwym terminie i powiedzieć "ja biorę ciebie za żonę i ślubuję ci". I tak dalej.

Potem już samo pójdzie,

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: mbb (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-12-15 17:46

Mój mąż mówi, że musisz zacząć coś robić, np. rozmawiać z kobietami, poznawać je a zainteresowanie wzajemne pojawi się lub nie. Pierwsze doświadczenia zawsze Cię czegoś nauczą, co Ci się przyda na przyszłość.

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-12-15 18:51

Profesjonalnych porad udzielaja profesjonalisci; my jestesmy amatorami, choc kazdy stara sie jak umie i radzi najlepiej, jak mu sie wydaje. Jesli oczekujesz profesjonalnej porady, idz do doradcy rodzinnego, coacha albo psychologa. Od siebie powiem, ze na poczatek warto byc troche mniej roszczeniowym i troche milszym dla ludzi, ktorzy poswiecaja Ci swoj czas. Jest tu kilka dziewczyn do wziecia, byc moze ktoras mieszka w poblizu Ciebie i nie ma planow na najblizszy piatek, ale taki wstep jak powyzej daje minus 10 do charyzmy.

Ja znalazlam meza przez przeznaczeni.pl (8 lat temu). Jak kazde rozwiazanie, takze i to ma wady i zalety, oboje odbylismy kilka nieudanych spotkan z ludzmi z tego portalu, ktore pozostawily niesmak. A jak uszczesliwic kobiete, to sie czlowiek cale zycie uczy, bo i kobieta sie zmienia. Nie ma lekko, a juz na pewno nie da sie tego napisac w objetosci posta.

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: Asia (---.play-internet.pl)
Data:   2014-12-16 14:53

Jeżeli już oczarujesz wizualnie wybraną dziewczynę musi pójść za tym Twoje zachowanie. Mocne, zdecydowane, męskie.
Jeżeli będzie to wypływało z Ciebie to jej nie skrzywdzisz. Jeżeli będziesz udawał unieszczęśliwisz ją. Prawdziwa kobieta potrzebuje opiekuna. Mimo, że czasem nie chce się do tego przyznać. Jeżeli będziesz próbował tą rolę zwalić na nią będzie nieszczęśliwa.
Brak ojca jest poważnym znakiem zapytania. Ojciec nadaje męskości którą jest potrzebna do życia z kobietą. Nawet Twoja wiadomość bez wzmianki tym mi pachnie. Mężczyzna tak nie pisze, nie biadoli.

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: Izabella (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-12-17 00:06

Zapytaj Boga czy chce bys sie ożenił mówiąc Mu jednocześnie jakie masz problemy. Bo w małzęństwie tez moga byc problemy. Zreszta mało które małzeństwo jest bez problemów. Jak Bóg Ci odpowie, że masz sie ozenic to da ci sposoby bys wbrew wszystkiemu starał sie poznac odpowiednia kobiete i ozenił sie. Ale masz pamietac, ze to wola Boga a nie Twoja. Żyjemy dla Boga a nie dla siebie. 17 grudnia 2014 na portalu Mężczyźni św.Józefa posłuchaj katechezy na żywo pt. "Dla kogo zyję?"

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: btw (109.206.193.---)
Data:   2014-12-17 15:06

Uważam, że mężczyzna też może czasem trochę biadolić, szczególnie gdy ma powód, i mimo to nadal pozostaje mężczyzną. Wydaje się, że autor ma powód. Wprawdzie wpis zbyt miły nie jest, ale rozumiem zarzut złośliwości. Niektórzy odpowiadający sprawiają wrażenie osób, które odpowiadają głównie po to, żeby siebie wywyższyć, a pytających poniżyć. Do tych apeluję o krztynę empatii.
Odpowiadając na pytanie: z pustego i Salomon nie naleje. Jeśli faktycznie dostrzega Pan jakieś istotne problemy, które utrudniają Panu nawiązanie zdrowej relacji z kobietą, natychmiast zacząć te niedostatki czy naddatki rozpracowywać- być może z pomocą psychologa, a skoro mieni się Pan katolikiem to jak najbardziej w relacji z Bogiem. Polecam zwrócić uwagę na to, czy posiada Pan faktycznie jakieś prawdziwe relacje z kimkolwiek ze swojego otoczenia. Relacja z kobieta ma być właśnie taką relacją-prawdziwą. Jako kobieta (już mężatka) bardzo źle odbieram tzw. bajer, więc nie sądzę, żeby w tym punkcie faktycznie miał Pan jakiś brak.
Wnioskując z Pana maila wydaje mi się, że najważniejsze w Pana sytuacji, to żeby o tej kobiecie myśleć, kiedy już Pan z jakąś rozmawia, nie o sobie i swoich brakach. Myślę, że to miło być w centrum zainteresowania mężczyzny i to zwraca uwagę.

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: Magda (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2014-12-17 21:49

Lubisz obwiniać przeszłość? Polecam terapię grupową DDA (także dla innych DDD) w WOLU na Pomorskiej.
Jak poskładasz siebie, możesz przejść do znalezienia kandydatki...

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: Robson (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2014-12-18 11:12

Moim zdaniem dowolna osoba, która zastanawia się czy się nadaje do związku i czy jest odpowiednia, już tym samym wykazuje większy poziom dojrzałości i autorefleksji niż ogromna większość, która związki zawiera bez takich ceregieli. Dokładanie takiej osobie materiału do przemyśleń, pomysłów do samorozwoju, wyliczanie kolejnych warunków jakie ma spełniać - wszystko to może i pożyteczne, ale czai się w tym pułapka, że ten ktoś sam w swoich oczach nigdy się nie uzna za gotowego do wstąpienia w związek, albo przeminie jego czas. Wiele z powyższych rad byłaby doskonała, ale pięć, dziesięć lat temu.

Warunkiem koniecznym jest jedynie: będąc stanu wolnego spotkać kogoś przeciwnej płci stanu wolnego, kto się zgodzi. Tak jak to wyliczyła Wyszywaczek.

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: 4135 (62.244.157.---)
Data:   2014-12-18 15:17

"Warunkiem koniecznym jest jedynie: będąc stanu wolnego spotkać kogoś przeciwnej płci stanu wolnego, kto się zgodzi."
tak po prostu?
byle kogo?
pierwszą lepszą, brzydką, leniwą, puszczalską z 3 dzieci byle wolną?
i to nie jest rada dobra na ubiegłe stulecie?

Ludzie,
wymagajmy.
Nie jesteśmy bogami, nie kochamy pomimo wszystko.
Kochamy tylko i wyłącznie za coś więc nie bierzmy byle czego byle by to było stanu wolnego,
na przestrogę macie tutaj wątek faceta z takim właśnie podejściem: byle kogoś znaleźć, byle kogoś mieć, byle kogoś...
www.forum.we-dwoje.pl/topics28/mam-narzeczona-ktora-nie-pomaga-i-mam-problem-z-nia-zerwac-vt29204.htm

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2014-12-18 16:03

"Warunek konieczny" nie oznacza "warunek wystarczający"
Tak - konieczne jest znalezienie wolnej osoby, która się zgodzi.
Nie - nie jest to warunek wystarczający.

Prawa logiki są takie same w tym wieku, jak i w ubiegłym.

I - nawiązując do zacytowanego wątku - jak ktoś nie zna podstawowych reguł myślenia, to się właśnie budzi z ręką w nocniku.

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: kobieta (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2014-12-21 21:54

Dziwię się, że ktoś Ci w ogóle odpowiada, że po takim wstępie chce pomóc. Miłość nieprzyjaciół jednak ma się dobrze.

 Re: Jakie są kroki żeby się ożenić?
Autor: Kinga (---.laguna.net.pl)
Data:   2014-12-22 10:50

Jestem młodą niezamężną kobietą i powiem szczerze, ze bajerowanie u mnie nie przechodzi nigdy. Mój aktualny chłopak jest względem mnie szczery - bo tego wymagam. Rozmawiamy ze sobą o wszystkim, bez tabu, ale nie od razu tak było. To przychodzi z czasem. Nie mów na pierwszej randce ze chcesz sie oświadczyć, a potem mieć dzieci, bo dziewczyna moze się wystraszyć. Lepiej zasugeruj, że dobrze sie patrzy na zdrowe rodziny, bo w dzisiejszym świecie coraz mniej takich, czy cos w ten gust. Tym sposobem podasz do wiadomości jakie masz poglądy a nie będziesz nikogo straszył wizją oświadczyn zdesperowanego kawalera.
Piszesz: "nie umiem rozmawiać"
Każdy umie! :) Ty też.
To o czym rozmawiasz, jakiego słownictwa używasz zależy od osoby z którą rozmawiasz. Z absolwentką fizyki stosowanej rozmawia sie pewnie troszkę inaczej niż z artystką żyjącą z malowania cudnych obrazów. Inaczej rozmawia sie z 18 latką inaczej z 28 letnią kobietą. Rozmowa zawsze wymaga taktu, pewnego wyczucia, ale bez strachu - kieruj się intuicją. Trochę zaufania do siebie.
Jestem z tych, którzy uważają, ze powinieneś wychodzić z domu, podróżować np. przez blablacar, pojechać na rekolekcje, iść na wystawę sztuki, POKAZAĆ ZE ZYJESZ.
Na pewno Ci się uda, wierze w to.
Aha; i pamiętaj, zeby sie dobrze prezentować: ubierać z gustem, nosić fajne włoski, dbać o swoją sylwetkę i odchodzić od stereotypowego obrazu chłopaka co nie wie, jak dobrac skarpetki ;)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: