logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Od długiego czasu nęka mnie zło.
Autor: Katolik (---.x66.x22.x49.jaskom.pl)
Data:   2014-12-15 15:23

Cześć.
Od długiego czasu nęka mnie zło. Potrafi być to jakaś bluźniercza myśl niepotrafiąca wyjść z głowy przez kilka godzin czy nawet dni, z która trzeba było walczyć, co jest wyczerpujące.
Mam też bardzo wrażliwe (przewrażliwione) sumienie.
Wczoraj jednak wszystko posunęło się za daleko.
Podczas gry na gitarze w końcu wyszło mi bardzo trudne ćwiczenie. Usłyszałem wtedy w głowie głos ,,to dzięki mnie". Kolejne nękanie. Tym razem jednak nie wystarczyło myśli ignorować, bo pojawiło się coś w stylu ,,czy chcesz dzięki mnie lepiej grać" i od razu głos odpowiadał w myśli ,,tak", na co ja reagowałem bardzo nerwowo i krzyczałem w myślach ,,NIE!!". Trwało to dosyć długo, po jakiejś chwili bardzo się tym zmęczyłem i przestałem o wszystkim myśleć. Wtedy kuszenie rozległo się jeszcze bardziej, ale je już ignorowałem. chwilę później zobaczyłem, że nie potrafię ruszyć palcami u nogi, były jak sparaliżowane, co mnie przeraziło, gdyż mógł to być objaw zniewolenia. Zacząłem w myślach krzyczeć do Boga, i wszystko minęło. Jednakże pozostał strach, i najzwyklejsze cienie na ścianach przyjmowały obrazy demonów, co było straszne, gdyż osoby zniewolone mogą takie coś widzieć.
Boję się teraz chwycić gitarę, a to moja pasja, boję się w ogóle żyć.
Pomóżcie!

PS. Nie przesadzam.

 Re: Od długiego czasu nęka mnie zło.
Autor: wyszywaczek (93.175.167.---)
Data:   2014-12-15 17:42

Przez internet nie pomożemy. Tu trzeba obowiązkowo do psychiatry i ewentualnie do egzorcysty. Badania podstawowe też by się przydało zrobić.

Musisz stwierdzić, czy jest jakiś powód, dla którego tak masz. My ci tego nie powiemy raczej.

 Re: Od długiego czasu nęka mnie zło.
Autor: Beata (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-12-15 19:57

Przede wszystkim dużo się módl. Polecam modlitwę do św. Michała Archanioła:
Święty Michale Archaniele,
broń nas w walce. Przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną.
Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy,
a Ty, Książę Zastępów niebieskich
mocą Bożą strąć do piekła
szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz krążą po świecie.
Amen.

Poza tym warto poradzić się spowiednika. Może wiesz kto w parafii zajmuje się modlitwą o uzdrowienie?
Radzę też skontaktować się z egzorcystą w swojej diecezji:
http://episkopat.pl/diecezje/dane_diecezji/0.1,index.html

 Re: Od długiego czasu nęka mnie zło.
Autor: streetcleaner (---.multi-play.net.pl)
Data:   2014-12-16 00:13

Po pierwsze czy angażowałeś się w jakąś szeroko pojętą niechrześcijańską formę duchowości (np. okultyzm)? Jeżeli tak to mogą istnieć podejrzenia że chodzi o problem duchowy.
Po drugie czy nie czytałeś w ostatnim czasie artykułów o zniewoleniach/opętaniach albo nie oglądałeś filmów na ten temat? To z kolei wskazywało by na problem leżący w psychice.

Jeżeli od razu udasz się do egzorcysty, to on i tak prawdopodobnie odeśle cię do psychiatry (chyba że pojawią się jednoznaczne objawy wskazujące na problem duchowy, co jest raczej rzadkie, nawet w przypadkach gdy finalnie i tak okazuje się że mamy problem ze zniewoleniem o charakterze duchowym);

Co polecam?
Po pierwsze spowiedź i Eucharystia.
Po drugie psychiatra będący jednocześnie osobą wierzącą i praktykującą.
Jeżeli powyższe nie dadzą efektu to wizyta u egzorcysty, ew. kapłana posługującego modlitwą o uwolnienie.

Ale najważniejsze - nie bać się. Demon to oszust, który nieustannie cię oskarża i próbuje oddzielić cię od Boga, np. próbując cię zastraszyć i przekonać o swojej wszechmocy. To kłamstwo. Raz że został pokonany przez Chrystusa na krzyżu, a dwa że Bóg zawsze jest po twojej stronie. Kwestia tylko odpowiedniego rozeznania własnej sytuacji duchowej i otworzenia się na łaskę Boga.

 Re: Od długiego czasu nęka mnie zło.
Autor: pomidorek (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2014-12-16 06:16

Na Twoim miejscu zaczęłabym od stałego spowiednika i rozmowy z nim o tym o czym tu piszesz.

 Re: Od długiego czasu nęka mnie zło.
Autor: M (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-12-18 15:07

Nie dyskutuj z pokusami szatańskimi, nie prowadź żadnych pertraktacji z diabłem, nie ufaj mu, ani nie rozmawiaj z nim. Na wszelkie pokusy odpowiadaj: "W Imię Jezusa Chrystusa szatanie idź precz!"

Jeżeli czasem czujesz lęk to półgłosem mów: w Imię Jezusa Chrystusa wyrzekam się ducha lęku. Jeżeli czasem czujesz pokusę nieczystości to mów: w Imię Jezusa Chrystusa wyrzekam się ducha nieczystości. I w ten sposób można sobie pomóc w wielu sytuacjach, wyrzekać się np. ducha odrzucenia, izolacji itp. Warto często powtarzać też słowa ze wybieram sobie Jezusa jedynym Panem mojego życia. Warto to często na głos mówić żeby opieczętować dom Imieniem Jezusa, obecnością Jego Osoby i wówczas złe duchy nie mają wstępu.

http://www.petrus.ns.net.pl/index.php/materialy/rekonwalescencja
strona Ks Egzorcysty do którego można napisać maila szybko odpowiada na pytania
Pozdrawiam

 Re: Od długiego czasu nęka mnie zło.
Autor: Iks (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2014-12-19 00:26

Chłopie, jesteś zwyczajnie przewrażliwiony. Daj spokój, nie zatrzymuj się nad takimi myślami i wrażeniami. Sam je wywołujesz. Daj spokój, Dlaczego nie pomyślałeś, że to dobra myśl, że to Bóg pyta Cię, czy chcesz lepiej grać dzięki Niemu? :) Naprawdę zapędzasz się w tak zwany "kozi róg" - Nie dopatruj się wszędzie złego ducha. Patrz na piękno świata i szukaj w nim Boga, dobra, miłości, piękna i graj, i żyj na chwałę Pana, którego kochasz i On Cię kocha. Może z kimś o tym porozmawiaj, może dotrze to bardziej do Ciebie. Zrób sobie prezent na Święta i przestań się lękać. Myślisz, że Bóg za najmniejszą niechcianą myśl potępia Ciebie. Przecież On Ciebie rozumie. Bądź spokojny.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: