logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Kto jest patronem rzeczy skradzionych?
Autor: k.W. (---.18.199.109.static.rdi.pl)
Data:   2014-12-16 20:27

Patronem rzeczy zagubionych jest sw. Antoni.
A kto jest patronem rzeczy skradzionych? Czy znacie modlitwy, nowenny o odnalezienie skradzionych rzeczy?

 Re: Kto jest patronem rzeczy skradzionych?
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2014-12-21 19:48

Można do anioła stróza złodzieja i swojego oczywiscie tez się modlić własnymi słowami, w tej sprawie.

 Re: Kto jest patronem rzeczy skradzionych?
Autor: :) (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2014-12-22 13:00

Sw. Antoni zajmuje sie dodatkowo rzeczami skardzionymi.

 Re: Kto jest patronem rzeczy skradzionych?
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-12-22 13:42

Sw. Antoni zajmuje sie kazda kwestia, w ktorej poprosi sie go o wstawiennictwo. Podobnie zreszta jak kazdy inny swiety. Niebo to nie jest urzad, w ktorym trzeba trafic z podaniem do odpowiedniego okienka.

 Re: Kto jest patronem rzeczy skradzionych?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2014-12-22 14:42

Na potwierdzenie tego co napisała Iza mogę podać przykład znajomej, która modliła się za wstawiennictwem św. Antoniego o nową pracę dla syna. (Jakoby stara praca się zgubiła, więc św. Antoni miał pomóc znaleźć nową, i faktycznie znalazł.)

Jeśli chodzi o rzeczy skradzione, to czasami okazują się one zagubione. Mam też przykład osoby, która oskarżyła kogoś o kradzież pieniędzy, a potem przypomniała sobie, że wydała te pieniądze na kwiaty na groby. To była bardzo bolesna sprawa. Ale wiadomo, że są złodzieje i kradną. Do rzeczy lepiej się nie przyzwyczajać. Podobno w przyrodzie nic nie ginie, najwyżej zmienia właściela, czy formę, czy coś takiego.

 Re: Kto jest patronem rzeczy skradzionych?
Autor: babcia (---.dsl.bell.ca)
Data:   2015-01-03 02:57

sw. Antoni zawsze mi pomaga. Ile razy zostawilam swoja torebke czy inne rzeczy zawsze wspomnialam sw, Antoniego i rzeczy sie znajdowaly. W ubieglym miesiacu ktos ukradl mi torebke z cala zawartoscia, probowalam odszukac ale nawet nie wspomnialam sw. Antoniego no i nie pomogl, a wiec zapomnialam o nim to i on zapomnial o mnie.

 Re: Kto jest patronem rzeczy skradzionych?
Autor: k.W. (---.18.199.109.static.rdi.pl)
Data:   2015-01-06 01:50

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi. Moje rzeczy zostały skradzione z mieszkania, na pewno się nie zagubiły :) Będę się modlić. Dotąd św. Antoni mi zawsze pomagał :)

 Re: Kto jest patronem rzeczy skradzionych?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2015-01-06 03:40

Ojej, to może jeszcze kogoś poproś o modlitwę razem z Tobą. Czytałam, że raz komuś skradziono takie urządzenie (to był chyba teleskopowy podnośnik pneumatyczny) i ta osoba poprosiła innych o modlitwę na pewnym forum katolickim. Po dwóch tygodniach policja odzyskała to urządzenie - tylko, że taką maszynę pewnie znaleźć ze względu na jej wielkość. Moją Mamę okradziono zaraz po śmierci Taty (kilka lat temu), i niestety te rzeczy do tej pory nie odnalazły się, ale też Mama zbytnio ich nie potrzebuje.

 Re: Kto jest patronem rzeczy skradzionych?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-01-06 04:20

Osobiście św. Antoniego zawsze traktowałam nie jako świętego "od rzeczy zgubionych" tylko jako świętego pomagającego szukać. Czegokolwiek. Odszukać to, co kiedyś miałam, a już nie mam, w tej chwili nie mam. Modliłam się już w życiu do św. Antoniego m.in. o radość, która chwilowo mi się gdzieś zapodziała, o znalezienie w księgarni potrzebnej książki (która jeszcze mi się nie zapodziała, bo jej jeszcze nie miałam), o wiele innych ciekawych rzeczy - i nigdy by mi nie przyszło do głowy, że prośbę o wstawiennictwo kieruję pod zły adres :))) Jak ktoś umie szukać, to co mu szkodzi poszukać i rzeczy skradzionych? :))))

No cóż, jak ktoś ukradł, to nie po to żeby oddawać. Z mieszkania nie kradnie się dokumentów (które czasem złodzieje odsyłają lub podrzucają), tylko rzeczy, które można spieniężyć. Tak naprawdę więc można liczyć jedynie albo na złapanie (czyli znalezienie) złodzieja zanim zdąży to sprzedać, albo na przypadkowe odzyskanie (znalezienie) pamiątek rodzinnych, które ktoś będzie sprzedawał.

Nie znam żadnych szczególnych modlitw, ale św. Antoni mi tu pasuje :))

 Re: Kto jest patronem rzeczy skradzionych?
Autor: aga (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2017-06-19 20:55

Pozyczylam przyjaciółce pieniądze A teraz ona nie chce oddać. Do kogo mam się zwrócić z prośbą o rozwiązanie tej sprawy. Prosze o poradę

 Re: Kto jest patronem rzeczy skradzionych?
Autor: Kasia (---.play-internet.pl)
Data:   2017-09-11 13:47

Wiele razy jak coś zgubiłam prosiłam Św. Antoniego o pomoc w znalezieniu. Zawsze mi pomagał. Ostatnio szukałam swiadectwa pracy, w obecnosci męża glosno poprosiłam Sw. Antoniego o pomoc. Po chwili znalazłam w innym miejscu niż powinno być. Mąż się śmieje ze ze Świętym Antonim jestem za pan brat. Jak on coś gubi zawsze prosi bym ja z pomocą Świętego znalazla. Teraz poprosiłam o pomoc w bardzo ważnej sprawie, która ma sie rozwiązać za kilka dni. Obiecałam Sw. Antoniemu ze dam większy datek do puszki w kościele w podzięce. Napiszę jak to się rozwiązało

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: