logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Aniołowie klękają przed Bogiem?
Autor: asia (---.hsd1.ma.comcast.net)
Data:   2014-12-21 22:00

Przygotowjemy z kolezanka przedstawienie ktore sie bedzie odnosc do powstania swiata. Powstala miedzy nami dyskusja na temat aniolow dotyczaca koncepcji ustawienia tancerzy. Moja kolezanka nie czyta Bibli, ja natomiast nie jestem w stanie sobie przypomniec czy Biblia mowi o postawie Aniolow wobec Boga. Kolezanka jest bardzo przekonana ze aniolowie nigdy nie klekali przed Bogiem. Ze klekaja tylko ludzie. Nie chce sie przy czyms upierac tylko jej przekonanie jest bardzo radykalne. Ona twierdzi z cala stanowczoscia ze tak jest. Czy ktos z Was zna byc moze fragmenty w Bibli ktore mowia cos na ten temat. Dziekuje.

 Re: Czy Aniołowie klękają przed Bogiem?
Autor: btw (109.206.193.---)
Data:   2014-12-21 22:11

Polecam zajrzeć do Apokalipsy, gdzie o świecie nadprzyrodzonym jest sporo. Natomiast jest pewne: całe stworzenie nie tyle klęka, co pada przed Bogiem na twarz, a anioł to stworzenie.

 Re: Czy Aniołowie klękają przed Bogiem?
Autor: były katecheta (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-12-22 00:19

"A wszyscy aniołowie stanęli wokół tronu i Starców, i czworga Zwierząt, i na oblicza swe padli przed tronem, i pokłon oddali Bogu" (Ap 7,11)

"Skoro zaś znowu wprowadzi Pierworodnego na świat, powie: Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży!" (Hbr 1,6)

 Re: Czy Aniołowie klękają przed Bogiem?
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-12-22 09:58

...aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych (Flp 2,10)

 Re: Czy Aniołowie klękają przed Bogiem?
Autor: kobieta (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2014-12-22 15:45

Czy klękać - zginać kolana - może osoba nieposiadająca ciała? Oddają cześć Bogu, to pewne. Jeśli w przedstawieniu ma się wyrazić hołd, klęknięcie jest słuszne jak najbardziej.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: