logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy z trądzikiem i bez ładnego głosu mam szanse w zakonie?
Autor: Ania (91.244.209.---)
Data:   2015-01-28 16:20

Witajcie.

Mam problem, który bardzo mnie nurtuje: otóż chcę wstąpić do zakonu, a nie mam ładnego głosu. Cokolwiek bym nie śpiewała, fałszuję strasznie. A wszystkie znane mi siostry mają piękne głosy, kilka jest nawet organistkami w parafiach. Czy to może być poważną przeszkodą we wstąpieniu?
I drugi mój problem, jeszcze poważniejszy: siostry mają na ogół ładne, gładkie twarze, a ja mam jeszcze (chyba) trądzik młodzieńczy :( Chodzę do dermatologa, ale to nie pomaga. Czy z takimi "przypadłościami" mam szansę jako siostra?

 Re: Czy z trądzikiem i bez ładnego głosu mam szanse w zakonie?
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2015-01-28 17:50

Na tytułowe - na razie - na moje oko - nie bardzo.
Ale nie ze względu na brak głosu/słuchu i trądzik, tylko ze względu na całkowity brak zrozumienia po co się wstępuje do zakonu.

 Re: Czy z trądzikiem i bez ładnego głosu mam szanse w zakonie?
Autor: Iza (ta wredna) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-01-28 18:05

Nie masz szans. Trzynastolatek do zakonu nie przyjmują. Błagam, nie mów, że jesteś starsza.

 Re: Czy z trądzikiem i bez ładnego głosu mam szanse w zakonie?
Autor: Beata (---.centertel.pl)
Data:   2015-01-28 18:46

To pytanie to żart czy prowokacja? Trądzik jak i talent wokalny mają się nijak do kwestii przyjęcia do zakonu.

 Re: Czy z trądzikiem i bez ładnego głosu mam szanse w zakonie?
Autor: dylemat (109.206.193.---)
Data:   2015-01-28 19:07

Wydaje mi się, że masz za mało lat, żeby myśleć o zakonie. Twój sposób rozumowania jest niepoważny. Dorośnij najpierw.

 Re: Czy z trądzikiem i bez ładnego głosu mam szanse w zakonie?
Autor: Sowa_Przemądrzała (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2015-01-28 19:10

Ja tam nie wiem, jak tam Duch Święty, czy Bóg Ojciec, ale Syn Boży to przyszedł na ziemię jako mężczyzna, więc jako facet całkiem możliwe, że chce, by Jego oblubienice (czyli zakonnice) to były mega laski. Ale w końcu żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku, więc zawsze można się posiłkować medycyną estetyczną. Nie wiem tylko co z głosem. Może playback?

Aniu, Ty poważnie pytasz? Bo ja znam sporo brzydkich zakonnic, które śpiewają, co im w duszy gra w myśl zasady - jak kto umie, tak Pana Boga chwali.

 Re: Czy z trądzikiem i bez ładnego głosu mam szanse w zakonie?
Autor: ktośtam (---.airmax.pl)
Data:   2015-01-28 19:35

Aniu, ja jestem księdzem i też fałszuje strasznie i lekko seplenię. Rektor seminarium był muzykologiem, miał bardzo wrażliwe ucho i zawsze na zajęciach z muzyki przeżywałem katusze :) Ale wyświęcili mnie, ponieważ w kapłaństwie/zakonie nie idzie o piękny śpiew (chociaż to też ważne), ale o inne predyspozycje, np. piękno ducha (tu odpowiedź na Twoje drugie pytanie), chęć służby Bogu i bliźnim, itp. Pozdrawiam i głowa do góry. Z serca Ci i wszystkim tu zaglądającym błogosławię.

 Re: Czy z trądzikiem i bez ładnego głosu mam szanse w zakonie?
Autor: Franciszka (---.158.218.80.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2015-01-28 22:02

Trądzik młodzieńczy, jak sama nazwa wskazuje - przemija wraz z młodością, a pojawiają się inne problemy. Znam siostry zakonne, habitowe, które farbują sobie włosy, bo wcześnie osiwiały i trochę tych siwych włosów było widać nad czołem, gdzie welon nie dochodzi.
Jeśli pytania tytułowe nie dotyczą modelki, to zachęcam cię, abyś wyobraziła sobie swoją duszę: czy jej nic nie dolega? Czy jej pięknu nie zagraża trądzik?

Ks. Jan Twardowski pisał:
Dusza może zachorować, może schudnąć,
zaziębić się, dostać bzika, może wyglądać jak
nieboskie stworzenie.
Nieraz słyszymy o ciemności i jasności.
Choroba duszy jest pogrążeniem
się w ciemności wewnętrznej.
Jezus, który przychodzi do duszy w sakramencie chrztu,
bierzmowania, we wszystkich sakramentach rozgrzeszenia,
Komunii Świętej - w chorej duszy jest
pomijany, odrzucony, zepchnięty do kąta,
tak jakby Go w ogóle nie było.

Zdrowie duszy jest to wewnętrzna jasność. Jezus, który żyje w nas. On rośnie, On wyciaga przez nas ręce do ludzi, uśmiecha się, przebacza innym, kocha. Trzeba sobie życzyć zdrowia duszy, żeby pozwolić Jezusowi żyć w nas. Bo On przyszedł na świat poprzez człowieka i chce przez ludzi
przychodzić na świat, przychodzić właśnie przez nas.
Żebyśmy Mu nie utrudniali życia, nie odsyłali Go do ką
Właśnie niech On w nas żyje.

 Re: Czy z trądzikiem i bez ładnego głosu mam szanse w zakonie?
Autor: ola (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2015-01-28 22:56

Mam wrazenie, ze jest inny problem. Z poczuciem wlasnej wartosci i chcesz uciec, zamknac sie w zakonie, a Twoje myslenie to brzmi tak: czy ja chociaz do zakonu sie nadaje.
Pan Bóg powoluje, Bóg daje rozne łaski. Znam wspanialych kaplanow ktorzy nie umieją spiewac a sluza Bogu, mowia piekne homilie, Pan Bog dal im i potrafią pomagac ludziom, dal im swiatlo Ducha Swietego.

 Re: Czy z trądzikiem i bez ładnego głosu mam szanse w zakonie?
Autor: Jerzy50 (178.235.237.---)
Data:   2015-01-30 13:47

Do zakonu wygląd zewnętrzny nie jest tak ważny ale wygląd wnetrza. Jeśli nie odróżniasz tych rzeczy to poczekaj trochę z zakonem. Tu potrzebne jest POWOŁANIE. Zaufaj Bogu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: