logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Których rekolekcjonistów polecacie dla 17-latki?
Autor: Ya (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2015-02-25 15:31

Witam,
Niedlugo moja Chrzesnica bedzie obchodziła 17 urodziny.
Zastanawiam sie nad dobrym prezentem dla Niej z tej okazji.
Myślę o jakieś dobrej wartościowej książce o wierze i Bogu lub adiobook-u z dobrymi naukami rekolekcyjnymi dla osób w Jej wieku.
Zwracam się do Was drodzy forumowicze co moglibyście mi polecić. Jakich autorów polecacie lub dobrych rekolekcjonistów?
Z góry dziekuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie

 Re: Których rekolekcjonistów polecacie dla 17-latki?
Autor: dylemat (109.206.193.---)
Data:   2015-02-25 16:35

O. Adam Szustak OP, ks. Piotr Pawlukiewicz

 Re: Których rekolekcjonistów polecacie dla 17-latki?
Autor: luki722 (---.zapnet-isp.net)
Data:   2015-02-25 17:29

Mam 20 lat i śmiało mogę polecić o. Adama Szustaka. Ma wiele dobrych, nawet bardzo książek, audiobooków. Możesz zajrzeć na jego kanał na youtube: Langusta na palmie. Aktualnie (Wielki Post 2015) prowadzi słuchowisko wielkopostne pt. 'Mleko i miód'. Zachęcam do słuchania :) . Pozdrawiam :) .

 Re: Których rekolekcjonistów polecacie dla 17-latki?
Autor: Ya (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2015-02-25 20:03

Na stronie Langusty znalazłem dwie dobre propozycje audiobooka (dzięki za podesłanie linku) i zastanawiam się która będzie bardziej odpowiednia dla siedemnastolatki: pytam bo nie miałem okazji posłuchać tych rekolekcji a może ktoś z Was słuchał i może mi podpowiedzieć: co będzie odpowiedniejsze:
"Pachnidła" czy "Projekt Judyta"?

 Re: Których rekolekcjonistów polecacie dla 17-latki?
Autor: B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-02-25 23:13

Coś wspaniałego dla 17-latki:
"Kochankowie z oddziału intensywnej terapii" (autor: Ks. Mariusz Bernyś, wydawnictwo: Apostolicum)
To prawdziwe historie, wzruszające do łez, m.in. młodzieńcze miłości, jedna zakończona małżeństwem, a druga.... Autor był (jest?) kapelanem "szpitala na Banacha" w Warszawie.
Polecam.

 Re: Których rekolekcjonistów polecacie dla 17-latki?
Autor: Aś (28 l.) (---.ip.oxynet.pl)
Data:   2015-02-26 01:36

Ya, mam oba audiobooki o. Adama. "Pachnidła" poleciłabym bardziej studentom, za to "Projekt Judyta" - dla młodej kobietki, na urodziny, jak najbardziej :). Otrzymałam ją w zeszłym roku na urodziny, prezent trafiony :), Jeśli czyta książki, w księgarniach jest seria, do tej pory wyszły trzy z pięciu książek pt "Rodowód Łaski" - opisują kobiety w życiu Jezusa. Każda z części to osobna historia; Tamar, Rachab, Rut, Batszeba i Maria (dwie ostatnie jeszcze sie nie ukazały). Ale polecam, na końcu każdej z nich jest biblijne studium do każdej z historii tych kobiet. Książka wartościowa, a przy tym lekko się ją czyta. (cena ok 30-40 zł za każdą).

 Re: Których rekolekcjonistów polecacie dla 17-latki?
Autor: Zoska (---.215.202.173-internet.zabrze.debacom.pl)
Data:   2015-03-01 18:38

ks. Czenczek.

 Re: Których rekolekcjonistów polecacie dla 17-latki?
Autor: 6822 (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2015-03-02 13:22

Zosia, x. Stanisław Czenczek z Przemyśla? On głosi kazania do młodych?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: