logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szukam modlitwy o wyleczenie z lęku i nieśmiałości.
Autor: Kamila (---.sta.asta-net.com.pl)
Data:   2015-03-01 18:21

Czy jest jakaś specjalna modlitwa o pozbycie się nieśmiałości i lęku w szczególności z mówieniem do ludzi? Może modlitwa wstawiennicza? Do kogoś konkretnego? Jakaś szczególna forma? Pozdrawiam

 Re: Szukam modlitwy o wyleczenie z lęku i nieśmiałości.
Autor: sstaszek (31.42.28.---)
Data:   2015-03-01 20:09

Każda modlitwa pomoże, jeżeli Ty uwierzysz, że Ci pomoże. Uwierz w siebie, spróbuj nawiązywać kontakt (znajomości) wspólnie (pod nadzorem) z przyjacielem, bratem, siostrą, itp. W skrajnym przypadku to bardziej psycholog niż modlitwa. Przyjm odwieczną prawdę, że Bóg dał nam wolną wolę i pozwolił być "kowalem własnego losu", z różnym skutkiem, przykład - sytuacja w raju.

 Re: Szukam modlitwy o wyleczenie z lęku i nieśmiałości.
Autor: d (---.nwrknj.fios.verizon.net)
Data:   2015-03-02 04:59

Św. Jan XXIII - Patron nieśmiałych: (klik).

 Re: Szukam modlitwy o wyleczenie z lęku i nieśmiałości.
Autor: Ina (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2015-03-02 09:57

Jeśli chcesz, możesz zwrócić się w tej sprawie do Sługi Bożego O. Wenantego Katarzyńca, Franciszkanina, którego Ciało spoczywa w Kalwarii Pacławskiej.
On z nieśmiałego, wiejskiego chłopca, dzięki łasce Bożej i pomocy Matki Bożej, służył Bogu i braciom jako wspaniały kaznodzieja, spowiednik oraz mistrz nowicjatu. Służył również parafianom i pielgrzymom. Wierzę, że i Tobie nie odmówi pomocy.
http://zakonfranciszkanow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=314&Itemid=540
http://www.maryjni.pl/o-wenanty-katarzyniec,551

 Re: Szukam modlitwy o wyleczenie z lęku i nieśmiałości.
Autor: Tad (88.156.92.---)
Data:   2015-03-02 19:50

A może terapia? Czy grypę też leczysz na modlitwie wstawienniczej? A może idziesz do lekarza? Takim właśnie lekarzem od lęków i nieśmiałości jest psycholog.

 Re: Szukam modlitwy o wyleczenie z lęku i nieśmiałości.
Autor: Antoni (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-03-02 20:32

Modlitwa. Przede wszystkim do Ducha Świętego, do Boga. To niełatwe, ale naprawdę skuteczne. Wzywać w każdym położeniu Ducha Świętego, wzywać Imienia Jezus. I co najtrudniejsze - nie zniechęcać się. Ale pomoc Boża na pewno przyjdzie. Doświadczam tego, choć też mam nadal obawy - w różnych sprawach, nie tylko lękach, ale taki nasz trud. Życzę wytrwałości i pomodlę się w Pani intencji, właśnie do Ducha Świętego, o którym przypomniał również papież Franciszek.

 Re: Szukam modlitwy o wyleczenie z lęku i nieśmiałości.
Autor: Antoni (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-03-02 20:33

Zadziwiają mnie rady, żeby
/.../

Do dyskusji zaprawszam tutaj: klik.
moderator

 Re: Szukam modlitwy o wyleczenie z lęku i nieśmiałości.
Autor: sadness (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-03-02 21:40

Może taka ci pomoże: Jezu powiedz mi dlaczego się lękam. A potem daj mi siłę oddać ten powód Tobie i zaufać Ci.

 Re: Szukam modlitwy o wyleczenie z lęku i nieśmiałości.
Autor: aga (82.139.142.---)
Data:   2015-03-03 11:33

Z własnego doświadczenia mogę ci powiedzieć, że sprawdzonym sposobem jest wyjście do ludzi. Im bardziej wychodzisz tym większe owoce widzisz. Kiedyś nie wyobrażałam sobie przemawiać publicznie. A teraz przedstawienie jakiejś prezentacji nie stanowi dla mnie problemu. Kiedyś bałam się iść do ludzi, teraz już nie mam z tym problemu.

A jak wychodzić do ludzi, np. iść samej do teatru, kupić osobiście bilet (zapytać Panią z kasy które miejsca poleca, albo którą sztukę), możesz sama opłacać rachunki, iść na lodowisko (serio działa, pierwszy raz poszłam mając 25 lat i prawie godzinę leżałam na lodzie :D), iść na basen, czytać książki (będziesz się ładniej wysławiała i z łatwiej będziesz mogła znaleźć temat do luźnej rozmowy). Wszystko zależy od tego w jakim wieku jesteś. Po prostu robić coś w czym będziesz pokonywała siebie. I nie koniecznie pokonywała nieśmiałość ale ogólnie pojęty strach.

Warto się zastanowić dlaczego jest się nieśmiałym. U mnie np. wynikało to z braku akceptacji. I jak sobie to uświadomiłam to mi przeszło, ale uświadamiałam sobie to bardzo bardzo długo :)
Powodzenia.

 Re: Szukam modlitwy o wyleczenie z lęku i nieśmiałości.
Autor: streetcleaner (---.mf.gov.pl)
Data:   2015-03-06 11:19

polecam książeczkę Neala Lozano pt. "Modlitwa uwolnienia", to tzw. modlitwa pięciu kluczy, dzięki którym poznajemy co rzeczywiście kryje się m.in. za naszymi lękami i niepokojami i jak się tego pozbyć.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: