logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Boje się stanąć w obronie chrześcijan.
Autor: Małgosia (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2015-03-03 14:10

Boje sie podpisywac petycje i głosno protestowac przeciw przesladowaniu chrześcijan. Boje sie, że islamiści mnie tez znajda i skrzywdzą. To jeszcze mało, gdy ktos bluźni przeciw chrześcijaństwu to milcze, bo boje się przesladowania poprzez wyśmianie. Jestem juz po bierzmowaniu a tu nic.

 Re: Boje się stanąć w obronie chrześcijan.
Autor: B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-03-03 22:34

Podobne lęki przeżywała krolowa Estera (ukryta żydówka), gdy Żydów miano wytępić, a jej żydowski opiekun (Mardocheusz) zwrócił się do niej o wstawiennictwo za Żydami do króla. Aby się wstawić, musiałaby wejść do króla, a bez jego uprzedniego wezwania groziła za takie wejście kara śmierci. Czuła się bezradna i przerażona. Co powiedziała Mardocheuszowi i co on jej odpowiedział, przekazuje nam Księga Estery:
"10 I odpowiedziała Estera Hatakowi i poleciła mu iść do Mardocheusza: 11 «Wszyscy słudzy króla i ludność państw królewskich wiedzą, że jedno dla nich jest prawo, dla każdego mężczyzny i każdej kobiety, którzy udają się do króla na dziedziniec wewnętrzny, a którzy nie otrzymali wezwania: mają być zabici, chyba że król wyciągnie nad nimi złote berło, to wtedy pozostaną przy życiu. A mnie nie zawołano, abym poszła do króla, już od dni trzydziestu». 12 I powiedziano Mardocheuszowi słowa Estery. 13 Wtedy Mardocheusz rzekł, aby odpowiedzieli Esterze: «Nie myśl sobie w sercu, że uratujesz się w domu króla, jedyna ze wszystkich Żydów, 14 bo jeśli ty zachowasz milczenie w tym czasie, uwolnienie i ratunek dla Żydów przyjdzie z innego miejsca3, a ty i dom ojca twojego zginiecie. A kto wie, czy nie ze względu na tę właśnie chwilę dostąpiłaś godności królowej?»"
Est 4,10-14
W efekcie, po zbiorowym poście żydów i modlitwach Estera zdobyła się na dzielność i heroizm - odważyła się wejść bez zezwolenia do króla, ten ułaskawił ją i wszystko skończyło się szczśliwie dla niej i dla Żydów. Księga Estery jest niesamowita. Istny scenariusz filmowy, pełen napięcia, piękna, romantycznej miłości, intryg dworskich i żydowskiej wierności Bogu (tym razem).
Na podstawie tej biblijnej księgi został nakręcony przewspaniały film "Królowa Estera", emitowany aktualnie w TV Trwam. Historia królowej Estery może być przykładem przełamywania lęku z Bożą pomocą i zdobywania się na czyny bohaterskie.
Podobnie arcydzielna niewiasta opisana jest w księdze Judyty.
Odwagi życzę (rozważnej) w czynieniu dobra zgodnego z Prawem Bożym.
Jak temat Cię nurtuje, to myślę że będzie dobrze :)

 Re: Boje się stanąć w obronie chrześcijan.
Autor: Franciszka (---.45.217.26.citimedia.pl)
Data:   2015-03-04 14:41

"Jestem juz po bierzmowaniu a tu nic" - Samo z siebie nic nie zrobi się. Nie bez powodu ten sakrament jest nazywany sakramentem pożegnania z Kościołem. Jeśli nie modlisz się, nie żyjesz w stanie łaski uświęcającej, to nie spodziewaj się spektakularnych wydarzeń w swoim życiu. Módl się codziennie o dary Ducha Świętego.

 Re: Boje się stanąć w obronie chrześcijan.
Autor: Krystyna (---.elblag.vectranet.pl)
Data:   2015-03-04 15:38

Małgosiu, skoro boisz się to nie podpisuj petycji, nie protestuj etc. I nie zadręczaj się, dziewczyno :) Już sam fakt że chcesz, pięknie o Tobie świadczy.
"Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem."
Koh 3,1

 Re: Boje się stanąć w obronie chrześcijan.
Autor: Marta (---.30.207.4.threembb.co.uk)
Data:   2015-03-05 13:13

Co masz na myśli mówiąc o "głośnym proteście"?
Podpisywanie przez Ciebie jakichkolwiek petycji jest w 100% bezpieczne. Islamiści nie będą Cię szukać, wierz mi, mają co innego do roboty. Twoje podpisy dla nich znaczą mniej niż brzęczenie muchy, bo nawet do nich nie docierają informacje o żadnych petycjach. Jak już mieliby kogoś gonić za podpisywanie petycji, to raczej jakiegoś polityka czy choćby osobę duchowną, a nie przypadkową małolatę. No, jakbyś mieszkała na Bliskim Wschodzie, to może byłyby powody do obaw, ale po adresie sądzę, że z Polski piszesz?
Zacznij najpierw pokonywać ten swój irracjonalny lęk przed islamistami, szybko się okaże, że nie było się czego bać. Może w ten sposób nabierzesz trochę odwagi, żeby też nie bać się wyśmiania, jak ktoś mówi coś niepochlebnego o chrześcijaństwie w Twojej obecności. Nawet jak Cię ktoś wyśmieje, to co? Owszem, boli, zwłaszcza jeśli swoje poczucie wartości budujesz na tym, co inni o Tobie uważają. Ale pomyśl o Jezusie i Jego drodze na Kalwarię, Jego bolało znacznie bardziej. Ofiarowując swoje małe bóle możesz się z Nim zjednoczyć i pomóc Mu nieść krzyż.

 Re: Boje się stanąć w obronie chrześcijan.
Autor: Alicja (---.nwrknj.fios.verizon.net)
Data:   2015-03-06 14:28

Nie wiem czy petycja wiele zmieni. Natomiast wiele zmieni nasze dobre zycie zgodnie z przykazaniami, modlitwy i post, jalmuzna. Szczegolnie w tych czasach jestesmy wezwani do zachowywan przykazan, bo jak mowi Pismo Sw kto zgrzeszyl jednym grzechem grzeszy wszystkimi. A jakim grzechem grzeszymy prawie wszyscy nawet sie o tym nie zastanawiajac: to lamanie trzeciego przykazania. Czcij dzien swiety, daj swiadectwo nie umawiajac sie do restauracji czy kawiarni tego dnia, rezygnujac z zakupow, rezygnujac z koncertu nawet kina. To tez wymaga odwagi!
Jestesmy sola ziemi, sol nadaje smaku potrawom, wiec nadajemy wartosc tej ziemi ale rowniez jestesmy sola w oku wiec jestesmy przesladowani. Sol takze w dawnych czasach byla bronia, kiedy jeden narod najechal drugi rozsypywal na ziemi sol aby ziemia nie dala plonow i najechany narod umieral z glodu nastepnego roku. Krew chrzescijan jest
wylana na ziemie jak sol, wrogowie ja przelewaja ale na nich spada gniew Bozy i konsekwencje ale i nawrocenie.
Modlmy sie za przesladowanych chrzescijan, jestesmy wszedzie nie tylko na bliskim wschodzie i Afryce. Jestesmy sola w oku Europy, Azji a teraz nawet juz w Ameryki.
Jestesmy sola w naszych rodzinach. Jak sol konsewrwuje zywnosc tak my naszym przykladem zycia jak i smierci damy swiatu dluzsze zycie bo Pan sie nad nami zlituje i nas wybawi w koncu od naszych nieprzyjaciol i przyjdzie w swojej chwale i nastanie Jego Krolestwo o co sie modliwy w kazdym Ojcze Nasz "Przyjdz Krolestwo Twoje"

Z Bogiem

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: