logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Msza o uzdrowienie - raz czy wielokrotnie?
Autor: Grzegorz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2015-03-05 11:10

Mam pytanie jak w tytule, ale spróbuję je rozwinąć-bo tego wymaga:). Jeśli ktoś potrzebuje uzdrowienia np. fizycznego, to jeśli z wiarą pójdzie na taką msze a nie otrzyma tego o co prosił, to czy powinien "próbować" jeszcze raz i jeszcze raz? Mam tutaj na myśli ..."Bądź wola Twoja.." a nie moja. Ale czy przypadkiem jeden raz to może słaba determinacja w prośbie? Proszę o wybaczenie jeśli słowa są nieodpowiednie i mam nadzieję, że nie zostaną odczytane jako instrumentalne traktowanie łaski uzdrowienia. Jeszcze raz proszę o zrozumienie mojego punktu widzenia.

 Re: Msza o uzdrowienie - raz czy wielokrotnie?
Autor: Tionne (78.9.4.---)
Data:   2015-03-05 21:15

Myślę, że cenne bedzie to w oczach Boga, jesli pojdzie sie na taką mszę wiele razy. Mimo, że za pierwszym razem nie było wyraźnego uzdrowienia. Bo to oznacza, że zawierzamy Bogu się zawsze, a nie raz. Kazda msza uzdrawia, nawet ta 'zwykła'. Uzdrowienie też moze przychodzic stopniowo, czasem z innej dolegliwosci. Moze przyjsc siła do dzwigania cierpienia, czy zmiana sposobu patrzenia na nie, czy zrozumienie, ze uzdrowienie tez pochodzi od ludzi, lekarzy, bo oni tez są od Boga. Ale jak najbardziej ciągle wierzyc trzeba, że Bóg moze je zabrać ot tak po prostu, dzięki uczestnictwu w mszy o uzdrowienie. Niezbadane są wyroki Boże.

 Re: Msza o uzdrowienie - raz czy wielokrotnie?
Autor: Małgorzata (---.tomaszow.mm.pl)
Data:   2015-03-06 00:27

Witaj. Od kilku lat wraz z mężem posługujemy na takich mszach, wysłuchaliśmy też wielu świadectw i mamy takie przemyślenia: warto próbować i prosić Boga tak długo, aż wysłucha. On wysłuchuje na różne sposoby i w rożnym czasie. Czasami daje nie to, o co prosimy, ale okazuje się, że Jego dar był dla nas lepszy.
Czasami daje dokładnie to, o co prosimy, ale dużo później.
A czasami daje od razu.
Bóg jest poza czasem. On patrzy na nasze życie z perspektywy wieczności, w dodatku dokładnie wie, ile czasu nam zostało na ziemi. Dla Niego priorytetem jest nasze zbawienie. Stąd też wie, czy spełnienie naszej prośby będzie dla nas docelowo korzystne teraz, czy później, czy może wcale. Może uzdrowienie otworzyłoby nas na jakiś grzech? My tego nie wiemy, Bóg wie.
Poza tym wiem (ze świadectw), że Bóg w trakcie takich mszy działa w duszy człowieka, uwalnia od różnych zniewoleń, często nieuświadomionych, oczyszcza serce i w efekcie przygotowuje na przyjęcie uzdrowienia.
Pamiętasz przypowieść o wdowie, która narzucała się sędziemu? Przeczytaj Łk 18, 1-8. Jezus tam wręcz namawia, żeby nie ustawać w ufnej modlitwie.
Z Bogiem.

 Re: Msza o uzdrowienie - raz czy wielokrotnie?
Autor: streetcleaner (---.mf.gov.pl)
Data:   2015-03-06 11:17

w kwestii modlitw o uzdrowienie polecam do odsłuchu konferencję o. Adama Szustaka OP pt. "Od zera do bohatera", gdzie elegancko wykłada jak Chrześcijanin powinien sobie radzić po pierwsze z różnymi przypadłościami które pochodzą z zewnątrz nas (np. choroby), a po drugie z tymi które wychodzą ze środka (grzechy, nałogi itp.);
http://www.ubrata.pl/rekolekcje-adwentowe-z-o-adamem-szustakiem

 Re: Msza o uzdrowienie - raz czy wielokrotnie?
Autor: ruslana (195.117.121.---)
Data:   2015-03-06 13:23

A co myślicie o
/.../

Pytanie można postawić tutaj: klik.
moderator

 Re: Msza o uzdrowienie - raz czy wielokrotnie?
Autor: Ј (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2015-03-06 18:48

Posłuchaj uważnie (klik), przemyśl i potem zadecyduj - czy brać udział i w jakim celu.

Gdybyś miał nadal wątpliwości, rozważ też tę konferencję: klik.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: