logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Uczucie mrowienie i ciepła podczas bierzmowania.
Autor: Klaudia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2015-05-19 20:21

Podczas nakładania rąk biskupa na moją głowę poczułam uczucie ciepła i mrowienia dokładnie w tym miejscu gdzie położył ręce. Było to niesamowite. Ktoś umie mi wytłumaczyć co to jest za zjawisko? Jestem człowiekiem kruchej wiary nie rozumiem czemu mnie to spotkało. Pytalam znajomych nikt tego nie czuł. Coś ze mną nie tak?

 Re: Uczucie mrowienie i ciepła podczas bierzmowania.
Autor: zoska (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2015-05-19 20:35

Wszystko w porzadku, to Duch Swiety :-)

 Re: Uczucie mrowienie i ciepła podczas bierzmowania.
Autor: Paweł (---.e-wro.net.pl)
Data:   2015-05-19 21:30

Bóg czasem tak działa. Czułem to gdy modlił się nade mną egzorcysta. Bóg czasem w taki sposób buduje wiarę lub dodaje siły. Dziękuj Bogu za to doświadczenie. Pytaj też Pana na modlitwie do czego Cie zaprasza.

Bardzo polecam znaleźć wspólnotę (najlepiej Odnowy w Duchu Świętym), bedzie to moim zdaniem dobry krok po takim doświadczeniu. W najbliższy weekend wiele takich wspólnot będzie organizowac czuwania przed zesłaniem Ducha Świętego.
Jezus powiedzial do jednego z uczniów ktory uwierzył: "Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci: Widziałem cię pod drzewem figowym? Zobaczysz jeszcze więcej niż to." (J 1,50) Mysle że takze ty gdy oddasz się Jezusowi i postawisz go ponad swoimi planami i pragnieniami doswiadczysz i zobaczysz wiecej niz to (postawienie Jezusa na 1 miejscu najczesciej nie oznacza pójścia do zakonu).

 Re: Uczucie mrowienie i ciepła podczas bierzmowania.
Autor: Marta (---.29.80.109.threembb.co.uk)
Data:   2015-05-20 01:34

Nie chciałabym tu nikomu podkopywać wiary w moc Ducha Świętego, ale połóż sobie sama rękę na głowie na czas jakiejś minuty i zobacz, czy nie ma podobnego efektu? Albo lepiej poproś koleżankę, żeby to zrobiła. Biskup, skoro był żywy, to miał ciepłe ręce na pewno :-) I tyle. A mrowienie pewnie z wrażenia, musiałaś przeżywać to bierzmowanie - to pięknie. Nikt inny "nie czuł", bo się specjalnie na tym nie skupiał i dlatego nie zwrócili uwagi. Może też masz cienkie włosy i mogłaś wyraźniej to ciepło poczuć niż ktoś z bujnymi lokami.
Nie chcę wyjść na człowieka małej wiary, ale jakoś wolę poszukać najpierw racjonalnych wyjaśnień, zanim się zacznę podniecać Matkami Boskimi na szybie czy twarzami Jezusa na tostach czy tam naleśnikach.

 Re: Uczucie mrowienie i ciepła podczas bierzmowania.
Autor: Klaudia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2015-05-20 07:08

Ktoś już mi mówił coś podobnego. Tylko, że nigdy wcześniej czegoś takiego nie czułam. To nie było zwykle ciepło od rąk. Pojawiło się dopiero przy wypowiedzeniu "przyjmij znamię daru Ducha Świętego" i znikło gdy odpowiedziałam "amen", a przecież biskup nadal trzymał wtedy ręce na mojej głowie. Nie wiem, może faktycznie przesadzam.

 Re: Uczucie mrowienie i ciepła podczas bierzmowania.
Autor: Iza (ta wredna) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2015-05-20 11:36

Nie przesadzasz. Ja przezylam to samo, raz w zyciu, kiedy ksiadz charyzmatyk i egzorcysta nakreslil na moim czole znak krzyza w czasie modlitwy wstawienniczej. Ten krzyz pozostal na moim czole i plonal "gorącym prądem". Cos mi sie zdaje, ze bedziesz rozrabiac :-) W pozytywnym znaczeniu, oczywiscie :-)

 Re: Uczucie mrowienie i ciepła podczas bierzmowania.
Autor: Tionne (78.10.94.---)
Data:   2015-05-20 12:11

Z kolei gdy miałam upadek po nalozeniu rąk ksiedza charyzmatyka/egozrcysty, to nic nie czulam, ani ciepła, ani milości. Wiec nie wiem, czemu tak :(. Chociaz mogloby mnie rozgrzać, bo mi zawsze zimno. Czyli najwazniejsze jest to co poczułas, i ciesz się z tego i dziekuj.

 Re: Uczucie mrowienie i ciepła podczas bierzmowania.
Autor: adam (149.254.180.---)
Data:   2015-05-20 14:04

Też przeżyłem coś pięknego. Ksiądz egzorcysta wówczas mi powiedział, bym nie rozmyślał nad tym, zostawił to, w zamian ruszył do przodu. Innymi słowy, Bóg przez to doświadczenie chce abyśmy wzbogaceni siłą i łaską poczęli zmianę w nas samych, a przez to i w innych a nie rozmyślali nad tym co się wydarzyło.
To wielki początek zmian. Gdy pomyślę ileż doświadczyłem dobra, zmian u siebie i innych - aż nadziwić się nie mogę. Bóg jedynie od nas wymaga współpracy, Jego łaska i miłosierdzie dokonają reszty.
A to wszystko jest "wzbogacone" o walkę duchową. I ileż mocy w tej walce człowiek otrzymuje, wzbogacony o Jego miłość.

 Re: Uczucie mrowienie i ciepła podczas bierzmowania.
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2015-05-20 22:53

Myślę, ze najważniejsze nie jest jednak to, co poczuła Klaudia. Rozumiem emocje, ale myślę, że takie doznania bywają drugorzędne. Nie na nich się buduje wiarę, nie one są podstawą. Mogą poruszyć, zafascynować, podbudować, zaciekawić, pobudzić, zaniepokoić, zgoda, zgoda. Koncentrowanie się na nich może jednak odsuwać w cień to, co w sakramencie najważniejsze. I to, co jest jego rzeczywistym, duchowym skutkiem. Co jest łaską, co zadaniem i zobowiązaniem.
Boża moc nie zależy od zimna i ciepła, to jasne... Zatem - nie przywiązujmy się do tych doznań, nie szukajmy ich na przyszłość, nie wiążmy mocno obrazu Pana Boga z tym doznaniem, z emocją itp.

 Re: Uczucie mrowienie i ciepła podczas bierzmowania.
Autor: Klaudia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2015-05-20 22:57

Dziękuję za odpowiedzi. Czyli nie było to nic złego na szczęście :) Gdybyście coś jeszcze o tym wiedzieli to piszcie, chętnie poczytam.

 Re: Uczucie mrowienie i ciepła podczas bierzmowania.
Autor: Tionne (78.10.94.---)
Data:   2015-05-21 12:34

Nie zatrzymuj się na samym uczuciu ciepła. Nadal proś Ducha Swiętego o dary dla ciebie potrzebne, o miłość Bozą, chocbys juz nic nie czuła.

 Re: Uczucie mrowienie i ciepła podczas bierzmowania.
Autor: Ana (---.centertel.pl)
Data:   2015-05-21 16:15

Przypadkiem znalazlam ten watek :-) Doswiadczylam czegos podobnego, bylo to juz z osiem lat temu. Bylam swiadkiem na bierzmowaniu bratanicy, mialam wyciagniete nad nia rece, kiedy podszedl biskup i mowil to co sie mowi, poczulam na pewno cieplo na rekach, az do lokci. Nie pamietam czy bylo mrowienie. Naprawde bylam bardzo zaskoczona ale nikomu wtedy nie powiedzialam. Teraz wiem ze to byl Duch Swiety. Ciesz sie tym i otwieraj sie na dzialanie Boga.

 Re: Uczucie mrowienie i ciepła podczas bierzmowania.
Autor: ProszęOPomoc (---.siedlce.domtel.com.pl)
Data:   2019-06-27 23:13

Też tak miałam. Gdy biskup wypowiedział moje imię z bierzmowania poczułam taką bliskość tego imienia. Nie pamiętam dokładnie czy poczułam to uczucie mrowienia, drętwienia i ciepła w słowach 'przyjmij znamię daru Ducha Świętego', czy wtedy gdy położył tą rękę na czole, ale pamiętam, że to było niesamowite. Szkoda tylko, że jak podchodziłam to jakoś tak dziwnie drżałam... No cóż stres i emocje tym bardziej z wypowiedzeniem 3 słów (w moim przypadku) robią swoje...

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: