logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Kiedy który ksiądz odprawia?
Autor: Asia (---.securex.cc)
Data:   2015-05-23 20:46

Szczęść Boże wszystkim,
Bywam w różnych parafiach w Warszawie na Mszy niedzielnej, bo w kilku mam swoich "ulubionych" księży, których słowo trafia do mnie najbardziej. Zastanawiam się, czy można jakoś sprawdzić porządek mszy odprawianej przez poszczególnych kapłanów? Niestety na witrynach parafii nie znalazłam takich informacji...

Z góry dziękuję,
Z Bogiem.

 Re: Kiedy który ksiądz odprawia?
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2015-05-23 22:37

Generalnie nie ma publicznych regularnych wiadomości na ten temat. Można teoretycznie próbować dzwonić do parafii, choć...
Bywa, że istnieje zwyczaj, że dany ksiądz odprawia zwykle o tej samej porze - czasem w kościołach "zakonnych" (gdzie posługuje jakieś zgromadzenie czy zakon) i wtedy, gdy msza bywa powiązana z jakąś grupą, np. konkretnym duszpasterstwem. Wtedy można się spodziewać, że np.mszę dla studentów będzie w miarę możności odprawiał duszpasterz akademicki.
Sporadycznie zdarza się informacja internetowa. Np. witryna poznańskich dominikanów podaje obecnie informacje przy nazwiskach niektórych tylko ojców, że zwykle albo najczęściej mszę niedzielną odprawiają o danej godzinie. Ale to chyba izolowany przykład.

 Re: Kiedy który ksiądz odprawia?
Autor: Franciszka (---.45.217.26.citimedia.pl)
Data:   2015-05-26 13:47

Poszukaj tych informacji na stronach kościołów jezuitów i dominikanów. Oni publikują pełny grafik, szczególnie strona klasztoru na Freta ma to dokładnie opracowane.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: