logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chcę czuć ciepło podczas modlitwy.
Autor: Natalia (---.radionet.info.pl)
Data:   2015-06-29 12:53

Jestem grzesznica. Tak nazwał mnie anioł w moim śnie. To było kilka lat temu. Z rodzina mieliśmy jechać na grilla czy na jakąś wycieczkę i mama wróciła mnie po coś do domu. Weszłam do pokoju i ujrzałam anioła stojącego przy oknie. Powiedział mi dwa słowa: ,,Jesteś grzesznicą". Obudziłam się. Byłam wtedy w klasach 1-3 więc o tym zapomniałam. Niedawno gdy się modliłam czułam ciepło. Ciepło rozprzestrzeniające się po moim ciele. Im bardziej się skupiałam tym ciepło było coraz cieplejsze. Niestety coraz bardziej popadałam w grzech i teraz ciepło zniknęło. Nie potrafię już rozmawiać z Bogiem. Szatan przez cały czas kusi mnie do popełniania grzechu i przez cały czas nękają mnie słowa: Twoje przeznaczenie to piekło czy coś w tym stylu. Ciepła nie ma. Nie ma też mojego sumienia które podpowiadało mi co jest właściwe. Nie czuje ze Bóg mnie opuścił bo wiem że on jest ze mną zawsze i wszędzie ale nie czuję takiej bliskości która dawniej łączyła mnie z Bogiem. Chcę wrócić. Chcę z powrotem czuć ciepło które otaczało mnie podczas modlitwy

 Re: Chcę czuć ciepło podczas modlitwy.
Autor: adam (82.152.157.---)
Data:   2015-06-29 18:47

Takich spraw nie rozstrzyga się na forum. To są zbyt poważne sprawy. Ty musisz przedstawić to spowiednikowi, który zadecyduje co dalej. Możesz potrzebować spowiedzi generalnej, a może i pomocy egzorcysty też. Nie jesteś opętana, ale możesz być nękana.
Forum to nie miejsce na tak poważne sprawy.
Kapłan z charyzmatem wiary ukierunkuje cię.
Najważniejsze to nie ustawiać w modlitwie. Módl się codziennie na różańcu.

Musisz być ostrożna w tych doświadczeniach, bo one mogą, ale nie muszą pochodzić od Boga. Może to być autosugestia, albo pochodzić od złego ducha, by cię odciągnąć od modlitwy (patrz jaki owoc to przyniosło). Nie możesz się skupiać na tych doświadczeniach zapominając jednocześnie o celu modlitwy (zbawienie).

 Re: Chcę czuć ciepło podczas modlitwy.
Autor: wyszywaczek wredny (93.175.167.---)
Data:   2015-06-29 21:29

Ubierz się w kożuch albo włącz poduszkę elektryczną. A poważnie: weź się za siebie i przestań się zachowywać jak dziewczynka z klas 1-3. Nie ciepło, tylko walka z grzechem. Nie udawanie, że nie ma sumienia, tylko katechizm do ręki i po konkretach: to i to jest dobre, a to i tamto jest złe, i moje odczuwanie nic do tego nie ma. Bóg naprawdę nie jest kaloryferem i odczuwanie ciepła nie ma nic wspólnego z Jego bliskością (gdyby tak było, najwięcej świętych mielibyśmy wśród hutników? ogrodników pracujących w tropikalnej szklarni?)

 Re: Chcę czuć ciepło podczas modlitwy.
Autor: Maciej (---.elpos.net)
Data:   2015-06-30 02:52

"Im bardziej się skupiałam tym ciepło było coraz cieplejsze. Niestety coraz bardziej popadałam w grzech i teraz ciepło zniknęło. Nie potrafię już rozmawiać z Bogiem".

1.
Za pomocą jakiejś przyczyny, może pocieszać duszę zarówno anioł dobry, jak zły, ale dla przeciwnych celów: anioł dobry - dla postępu duszy, ażeby wzrastała i postępowała z dobrego ku lepszemu; anioł zły dla czegoś przeciwnego, mianowicie żeby ją pociągnąć do swoich przewrotnych zamiarów i złości.

[św. Ignacy Loyola, Reguła 331]

2.
Naśladować łaski nadprzyrodzone jest rzeczą trudniejszą, a przecież i tego szatan próbuje. Niewiele jest łask nadzwyczajnych, które by nie miały swego falsyfikatu. Ich zewnętrzne dostrzegalne skutki - jakie szatan spostrzec może - stara się zręcznie naśladować. Nawet jeśli fałszerstwo zostanie szybko ujawnione, oszustwo pozostawia jednak pewien niepokój u tego, kto padł jego ofiarą. Szatan nie traci wówczas sposobności, by ten niepokój gwałtownie powiększyć, a w ten sposób je jakoś zdyskredytować i wywołać lęk przed wszystkimi cudownymi objawami tego rodzaju łask
Jeśli fałszerstwo nie zostanie ujawnione, może ono popchnąć duszę do błędów poważnych, o wielkiej doniosłości dla niej samej i otoczenia. Szatan wyzwala stopniowo duszę spod działania Bożego, aż do tej chwili, gdy pozbawiona dóbr duchowych, jakie w niej jaśniały wielkim blaskiem, popada powoli w zniechęcenie, które szatan następnie usiłuje powiększyć, by duszę pogrążyć w rozpaczy.

[Maria Eugeniusz od Dzieciątka Jezus ocd]

3.
Ażeby zapewnić swoim ułudom wszelkie szanse powodzenia, wykorzystuje on dążność duszy i jej pragnienia, nadając złu pozory dobra duchowego szczególnie upragnionego przez dusze. I rzeczywiście, ślepa dążność i radość z dopełnionego pragnienia przesłaniają wszelką kontrolę rozumu. W ten sposób szatan wywołuje pociechy duchowe, które nasycają duchowe obżarstwo duszy, wywołując w niej przerosty w ćwiczeniach pobożności i umartwieniach, albo przynajmniej sprawią, że będzie tak ciężko odczuwać oschłości, jakie potem nastąpią, że łatwo się może zniechęcić.

[Maria Eugeniusz od Dzieciątka Jezus ocd]

 Re: Chcę czuć ciepło podczas modlitwy.
Autor: Róża (31.130.102.---)
Data:   2015-07-02 09:03

Mam wątpliwości co do pochodzenia "anioła", który nazwał Cię grzesznicą, tym bardziej, że jak piszesz pojawiły się po tym myśli o tym, że będziesz potępiona itd. W moim odczuciu, śmierdzi siarką na odległość. Wysłannicy Pana Boga, jakimi są Aniołowie, mają za zadanie czuwać nad nami, wspierać nas, opiekować się nami, prowadzić ku dobremu i ku Panu Bogu. Są pełne miłości i pokoju. Nie należy także na modlitwie szukać doznań fizycznych czy duchowych. Modlitwa ma być ukierunkowana wyłącznie na dialog z kochającym Bogiem, bez oczekiwania "na ciepło w ciele". Módl się o dojrzałą, stabilną wiarę, także w ciemnościach duszy, a także o to, żeby Pan Bóg ci pomógł właściwie rozeznawać co pochodzi od Niego, a co pochodzi z innych źródeł, niekoniecznie dobrych.

 Re: Chcę czuć ciepło podczas modlitwy.
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2015-07-03 23:11

1. Sen mara, Bóg wiara. Nie przykładaj wagi do głupich snów
2. Modlitwa to nie jest coś, co ma dac Ci odczucia emocjonalne. Rozmowa z Bogiem to coś realnego, a nie uzaleznionego od tego, jak się poczułaś
3. Rada by opowiedzieć to spowiednikowi - znakomita.
powodzenia!

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: